Mevlid-i Nebi Haftası 2020 Açılışı Gerçekleştirildi

Mevlid-i Nebi Haftası 2020 Açılışı Gerçekleştirildi

Adana İl Müftülüğü tarafından 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası açılış programı gerçekleştirildi. 26.10.2020 tarihinde saat 10:00 da Ramazanoğlu Cami Konferans Salonunda gerçekleştirilen Programa İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR, İl Müftü Yardımcısı Yusuf DİKMEN, merkez ilçe müftüleri ve bu ilçelerde görev yapan din görevlileri katıldı.

Çukurova İlçe Müftümüz Kadir DEMİRLENK’in açılış konuşması ile başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 yılı için hazırlamış olduğu Mevlid-i Nebi Haftası sinevizyonu ile devam etti. Programda din görevlilerine hitap eden Adana İl Müftüsü Dr. Hasan ÇINAR, 2017 yılından itibaren kutlanan Mevlid-i Nebi Haftası ile ilgili olarak Peygamber Efendimizin hayatından kesitler sundu. Özellikle çocuklarına ve torunlarına olan davranışlarına ve merhametine değindi. Daha verimli bir din hizmeti sunabilme yolunda din görevlilerine tavsiyelerde bulundu.

Son olarak içinde bulunduğumuz Mevlid-i Nebi Haftasının hayırlara vesile olması temennisiyle sözlerini tamamladı.
Ayrıca hafta boyunca İl ve ilçe Müftülüklerince çeşitli etkinliklerin yanısıra, 28.10.2020 Çarşamba akşamı Ramazanoğlu Camiinde, hafta münasebetiyle okunan Hatm-i Şeriflerin Duası da İl Müftümüz Dr. Hasan ÇINAR tarafından yapılacaktır. Yatsı namazı öncesi gerçekleşecek programa tüm Adanalı kardeşlerimiz davetlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Manavgat'ta çıkan yangında çiftliği yanan Tuğba Özay, felç geçirdi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN