KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Mezoterapi ile Cilt Sıkılaştırma

Mezoterapi ile Cilt Sıkılaştırma

Mezoterapi; vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların , karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir. Latince mezo(orta) ve terapi(tedavi) kelimelerinden  meydana  gelmiş olup  ”orta deri tedavisi” anlamındadır. Ağızdan ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü her zaman  ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır.

Çünkü ilaçların emilimi sırasında bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalmaktadır. Ayrıca sistemik yolla alınan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayılabildiği için hastalıkla ilgisi olmayan ancak o ilaçtan etkilenebilen diğer organ ya da dokularımızı da etkileyecektir ve istenmeyen yan etkileri oluşabilecektir. Mezoterapide  ise küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar  direkt olarak problemli bölgeye verilir.Sistemik bir  yan etkiye neden olmaksızın problem çözülür.  Bu yolla tedaviden maksimum fayda sağlanmaktadır.
Mezoterapi Uygulama Tekniği:

Mezoterapi,   vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin, homeopatik ilaçların karışım halinde küçük miktarlar ile derinin orta tabakasına (dermis)  enjekte edilmesi yöntemidir. Bu karışımlar tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen spesifik bölgelere, çok ince iğne uçları ile (4 – 6mm.boyunda ve 27 – 30 gauce inceliğinde iğneler)  verilirler . Önemli olan nokta, hazırlanan kokteylde kullanılan ilaçların farmakolojik özelliklerini,  birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir.  Hissedilen ağrı, iğnelerin boyutlarıyla orantılı olarak oldukça azdır. Bununla birlikte, uygulama sahası, sterilize edildikten sonra,  soğuk hava aracılıgı ile uyusturularak ağrı minimuma indirilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan  ilaçların  emilimi çok kısıtlı olduğundan, sistemik dolaşıma ilaç geçişi de yok denecek kadar azdır. Tedavinin seans sayısı,  hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu minimal invaziv yaklaşım birçok alanda başarılı sonuçlar göstermiştir.

Mezolift :

Yaşlanma yaşamın doğal bir sonucudur. Yapısal, genetik ve çevresel faktörler, aynı zamanda yaşam şartları yaşlanmanın sürecini etkiler. Kırışıklık cildin yaşlanmasının en belirgin sonucudur. Kırışıklıklar,  durumları ve derinliklerine bağlı olarak az veya çok belirgindirler. Şahsın yaşı, ırkı ve yaşam tarzı, yüz yapısına bağlıdır. Mezolift; kelime olarak cilt germe anlamına gelmektedir. Mezolift ile kırışıklık  tedavisi iki başlık altında incelenebilir; birincisi yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar, diğeri ise yaşlanma süreci içinde meydana gelmiş olan kırışıkların başta dolgu maddeleri olmak üzere birçok farklı uygulama ile yok edilmesi ya da azaltılmasıdır.

Özellikle orta yaş döneminde için şimdilerde gençlik iksiri haline gelen Mezolift, yıpranmış ciltlerde adeta doping etkisi yaratıyor. Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanısıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanıyor. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda,  güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde  ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir. Fakat sağlık ve estetikte olduğu gibi ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli olarak mezolift uygulaması, cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Mezoterapi, anti-aging amaçlı kullanılan maddelerin vücuda uygulanması konusunda da en başarılı yöntemlerden biridir. Anti-aging özellikteki mineral, vitamin ve bazı yapısal elemanların vücuda sistemik yolla verilmekten çok , özellikle yaşlanmanın en çok belirginleştiği bölgelere  mezoterapi yoluyla uygulanması hem uygulanan ilaçların asıl gerekli olan bölgedeki etkinligini artıracak, hem de diğer organların gereksiz yere yorulmalarını engelleyecektir. Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, ağrı eşiği düşük hastalarda  bir krem yardımıyla  ile lokal anestezi sağlanır. İkinci aşamada, cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit ve enzimden oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.
Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan Mezolift tedavisi yılda bir kez  ortalama 4-6 seanslık bir kür olarak verilebiliyor.Bu uygulama, sıklığı kişiye göre degişmekle birlikte ilk ay; 3 veya 4 seans, ikinci ay; 15 günde 1 seans, sonra ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenebilmektedir. İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz” etkisidir. İkinci etki “mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma” etkisidir. Her enjeksiyon alanında cildin gerginleştiği hissedilir. Üçüncü etki, kırışıklıkların “dolma” etkisidir. İlk seanslarda bu etki geçici olur. Bu susuzluktan kaynaklanır. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi kalıcı olur. Mezolift seanslarından sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmaması, uygulanan bölgelerin birkaç  saat süreyle yıkanmaması ve tahriş riski yüksek her hangi bir maddenin sürülmemesi de dikkat edilmesi gereken diğer noktalardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın