KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi

Mezoterapi; vitamin, mineral, aminoasitler, enzimler ve homeopatik ilaçların karışımlar halinde, mikroenjeksiyon tekniği ile cildin orta tabakasına enjekte edilmesi yöntemidir.

Ağız ya da kas veya damar içine yapılan enjeksiyonlar yoluyla alınan ilaçların tümü her zaman ilgili hedef organa kadar ulaşamamaktadır. Çünkü ilaçların bir kısmı emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu yüzden alınan ilacın etkisi sınırlı kalır.

Mezoterapide ise küçük miktarlarda yapılan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar doğrudan problemli bölgeye gönderilir. Sistemik bir yan etkiye neden olmaksızın sorun çözülür. Bu yolla tedaviden maksimum fayda sağlanmaktadır.
Mezoterapi Uygulama Tekniği: 

Mezoterapi karışımı tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen spesifik bölgelere çok ince uçlu iğnelerle verilirler. Önemli olan; hazırlanan kokteylde kullanılan ilaçların farmakolojik özelliklerini,  birbirleri ile olan etkileşimlerini ve yan etki potansiyellerini iyi bilmektir. Hissedilen ağrı, iğnelerin boyutlarıyla orantılı olarak oldukça azdır.

Mezoterapi uygulamasında kullanılan  ilaçların  emilimi çok kısıtlı olduğundan, sistemik dolaşıma ilaç geçişi de yok denecek kadar azdır.Tedavinin seans sayısı hastaya, hastalığa ve enjeksiyonun yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir

Kullanım Alanları:

Mezoterapi geniş bir hastalık grubu  ve ağrı kontrolünde  kullanılır.

  • Spor travmaları
  • Bazı  eklem hastalıkları, boyun ve bel  ağrıları, migren ve adet ağrıları, kas-iskelet sistemi hastalıkları
  • Cilt Hastalıkları
  • Saç dökülmesi
  • Kronik ağrılar
  • Sellülit, lokal  yağ fazlalıklarının azaltılması, vücut şekillendirme, bölgesel incelme,
  • Yüz canlandırma
  • Göz altı torbaları, hamilelikte ciltte oluşan çatlaklar ve skar dokusu tedavileri ile.
  • Varis ve lenfödem gibi bazı damar hastalıklarında kullanılabilir

SELLÜLİT MEZOTERAPİSİ

Bölgesel zayıflama ve sellülit tedavisi için kullanılan bu yöntemde lipolitik (yağ eritici) ilaçlar, dolaşım düzenleyici ilaçlar, enginar özü, tonus arttırıcı, sellülit giderici ilaçlar yaklaşık 1-2 cm ara ile sellülitli bölgeye enjekte edilirler.
4 mm lik iğneler aracılığıyla yapılan bu enjeksiyonlar sellülitin en geçerli tedavisidir. Yaklaşık 8-30 seans arasında devam eden mezoterapi seansları, sellülitin derecesine göre yapılır. Haftada 1-2 kez yapılan bu enjeksiyonlar yaklaşık 10 dakikada tamamlanır. Tedavi süresince çok az ağrı hissedebilirsiniz. Tedavi sonrası morarmalar olabilir. Sellülit tedavisi tamamlandıktan sonra 2’şer aylık ara ile tek seans mezoterapi, sellülitin tekrarlanmaması açısından önemlidir. Tedavi 8-16 seastan oluşur. Tedavi süresi boyunca soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, şekersiz, posalı yiyeceklerden oluşan diyetler uygulanmalı, İçecek olarak bitki çaylarını tercih edilmelidir. Tedavi sırasında ve sonrasında, spor (yürüme ve yüzme) ve uygun diyet yaşam tarzınız olmalı, stresten kaçınılmalıdır. Günde yaklaşık 2 lt su tüketilmesi uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın