MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran: “O insanlığın efendisi İki Cihanın güneşidir”

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran: “O insanlığın efendisi İki Cihanın güneşidir”

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran’dan Mevlit Kandili mesajı…

Duran “Yüce Allah’a kul, kendisine ümmet olmakla iki cihanda kurtuluşun, mutluluğun ana şifresini ilan eden Sevgili Peygamberimizin, umudumuz ve dileğimiz odur ki; şiddetin, zulmün, adaletsizliğin, şirkin kol gezdiği Dünyamıza yansıttığı değerler iyi anlaşılır.” dedi.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Umudumuz ve dileğimiz odur ki, Sevgili Peygamberimizin; şiddetin, zulmün, adaletsizliğin, şirkin kol gezdiği Dünyamıza yansıttığı değerler iyi anlaşılır.”

MÜCADELEDE EN AĞIR CEFALARA KATLANDI

Sertan Duran, Mevlit Kandili münasebetiyle yayımladığı mesajda, “29 Kasım 2017 tarihli Çarşamba gününü perşembeye bağlayan gece Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (s.a.v) kutlu doğum günü. Rahmetin Elçisi Sevgili Peygamberimizin yeryüzünü şereflendirdiği çok seçkin bir geceyi idrak edeceğiz. O insanlığın Efendisi, İki Cihanın Güneşidir. Tüm insanlığa Son ‘Rehber’ ve ‘Son Elçi’ olarak gönderilen, miladi takvime göre 63 yıllık kısa zaman diliminde eşsiz ahlakı ile örnek olan Sevgili Peygamberimiz, yaşadığı çağdaki cahiliye toplumunun zirveye çıkan haksızlıklarına, zulümlerine karşı mücadele etmiş, bu uğurda en ağır cefalara katlanmıştır.” diye konuştu.

TÜM ZAMANI KUŞATAN MESAJ VERMİŞTİR

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, devamla şunları söyledi:

“O, en ağır çileleri sırtlarken, ‘Son Elçi’ sıfatıyla ve kendisine indirilen ‘Son Kitap’ Kuran’la sadece yaşadığı çağa değil, kıyamete kadar geçecek tüm zamanı kuşatan mesajlar vermiştir. Yüce Allah’a kul, kendisine ümmet olmakla iki cihanda kurtuluşun, mutluluğun ana şifresini ilan eden Sevgili Peygamberimizin, umudumuz ve dileğimiz odur ki; şiddetin, zulmün, adaletsizliğin, şirkin kol gezdiği günümüz Dünyasına da yansıttığı değerler iyi anlaşılır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

NE MUTLU O KUTLU MÜJDEYE NAİL OLANLARA

Başkan Duran “Yüce Allah (c.c), ‘Sebe’ suresi 28. ayetinde mealen ‘Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.’; ‘Ahzap’ suresi 21. ayetinde ise ‘Andolsun, Allah’ın Resulünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok zikreden kimseler için güzel bir örnek vardır.’ buyurmaktadır. Ne mutlu kutlu mesajı alanlara, ne mutlu o kutlu müjdeye nail olanlara. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin, vatandaşlarımızın Mevlit Kandilini kutluyor, bu mübarek gecenin Türk-İslam dünyasına yönelik saldırıların, acı ve ıstırapların son bulmasına, tüm dünyada huzur ve mutluluğun en geniş şekilde yaşanmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın