MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’tan Gaziler Günü mesajı…

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’tan Gaziler Günü mesajı…

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Gazilerimiz, milli onurumuz ve gururumuzdur” dedi.

ONURLA İDRAK EDİYORUZ

Yusuf Baş, Gaziler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda “Türk’ün ölüm-kalım savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesine atfen ihdas edilen bir Gaziler Günü’nü daha onurla idrak ediyoruz” dedi.

GAZİLERİMİZ İÇİN NE YAPILSA AZDIR

Baş, şunları söyledi:
“Vatanımız, milletimiz, devletimiz, bayrağımız, ezanımız; bütün kutsal değerlerimiz uğruna mücadelede şehitlik makamına erişmeyi arzu eden ama Cenab-ı Allah’ın takdiriyle aramızda kalarak bizlere moral veren Gazilerimiz, en saygın makamın sahipleridirler. Anadolu’yu işgalcilere dar eden, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman ecdadımızı, bugün de yine aynı yüce gaye ile düşmana karşı çarpışarak temsil etme şerefini yaşayan gazilerimiz milli onurumuz ve milli gururumuzdurlar. Canlarını milli ve manevi varlığımıza adayan, aldıkları her nefesle bize güç veren gazilerimiz için ne yapılsa azdır. Gazilerimize her şartta sahip çıkmak, sorunlarını çözmek, hükümetin ve devletin; sosyal hayatta el üstünde tutmak milletimizin borcudur.”

KURUCU LİDER, EBEDİ MİLLİ ÖNDER ATATÜRK

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, mesajını şu ifadelerle tamamladı:
“Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü en içten duygularla kutluyor, halen tedaviye muhtaç olarak hayatlarını idame ettiren bütün gazilerimize Yüce Allah’tan acil şifalar diliyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür temennisiyle, ayrı ayrı en derin saygılarımı sunuyorum. Ayrıca 19 Eylül 1921’de Gazilik unvanına layık görülen Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri, Ebedi Milli Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm milli mücadele kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İzmir’de HDP il binasını basıp bir kişiyi öldüren saldırganın ilk ifadesi ortaya çıktı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın