KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

MHP Adana’da gövde gösterisi yaptı

MHP Adana’da gövde gösterisi yaptı

–MHP Adana il Teşkilatı, aday adayı tanıtım toplantısıyla adeta gövde gösteri yaptı. Seyhan Oteli’nde icra edilen tanıtım toplantısında çoğu dışarıda kalan binlerce partilinin yoğun ilgisi ve heyecanı, 1 Kasım seçimleri için MHP’nin Adana’daki güçlü iddiasını destekleyen fotoğraf oldu.

–MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, önemli mesajlar verdi.

Bölücü terörün can almaya devam ettiğini, ekonomik krizin, cinnet ve intiharları tetiklediğini, adaletin ise yerlerde süründüğünü söyleyen Baş, “Peki kim dur diyecek bu gidişata? Kim canilerden, zalimlerden hesap soracak? Fakirin hakkını kim savunacak? Yetimin başını kim okşayacak? Kim; 4 Bakanı korumak için milleti ateşe atmayacak? PKK’nın talebine evet diyenler mi? Yoksa; ‘Anayasa’da Türklük yaşasın, hırsızlardan hesap sorulsun’ diyen Türk milliyetçileri mi? Evet; Türk milliyetçileri! Var mı güvenecek başka bir lider? Var mı başka bir kadro? İşte onun için buradayız. Onun için Türkiye’yi yönetmek istiyoruz.” dedi.

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana il Teşkilatı, aday adayı tanıtım toplantısıyla adeta gövde gösteri yaptı. İl Başkanı Yusuf Baş, önemli mesajlar verdi.

MHP Adana İl Başkanlığı, Adana’dan müracaat eden ve başvuruları kabul edilen 73 milletvekili aday adayı için tanıtım toplantısı düzenledi. Seyhan Oteli’nde icra edilen tanıtım toplantısında çoğu dışarıda kalan binlerce partilinin yoğun ilgisi ve heyecanı, 1 Kasım seçimleri için MHP’nin Adana’daki güçlü iddiasını destekleyen fotoğraf oldu.

ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN OKUNDU

MHP İl Başkanı Yusuf Baş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve şehitler için Kur’an tilavetiyle başlatılan etkinlikte, Adana Milletvekili TBMM İdare Amiri Seyfettin Yılmaz, MHP MYK Üyesi Hikmet Nazlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, ömrünü Türk milliyetçiliği davasına adayan ‘Ak saçlılar’ ile binlerce partili hazır bulundu. Zorunlu sebeplerden dolayı Adana’da olamayan bazı isimlerin dışında 70’e yakın aday adayı sahneye alınarak takdim edildi. Yaşanan heyecan, dakikalarca süren coşkulu alkışlarla karşılık buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kaderine Terk Edildi

DSC_3147

78 MİLYON ‘ARTIK YETER’ DİYOR

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, açılış konuşmasına şehitleri anarak başladı,   bütün şehitlere rahmet, yaralı askerlere ve polislere acil şifalar diledi. Can almaya devam eden bölücü terör yüzünden ülke ve millet çok zor bir süreçten geçildiğine vurgu yapan Baş, “Halkımız ekonomik manada da çok ciddi bir buhran içinde. Manevi dünyamızda oluşturulan boşlukla birleşen yokluk, cinnet ve intiharlara neden oluyor. Öte yandan bir avuç mutlu azınlık, servetine servet katıyor. Ve 78 milyon ‘Artık yeter!’ diyor.” ifadesini kullandı.

İŞTE ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTA

“Adalet ise yerlerde sürünüyor” diyen Yusuf Baş, “Bir fotoğrafı sansürlemeden verdi diye bir gazeteye ‘Teröre yardım’ suçlamasıyla soruşturma açan Savcılar, bölücü terör örgütüyle işbirliği yapanları, terör örgütüne yardım ve yataklık edenleri görmüyor! Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Savcıları bu yönde kaç defa göreve çağırdı. Ama maalesef bu çağrıları duyacak bir Cumhuriyet Savcısı henüz çıkmadı. İşte ülkenin getirildiği nokta burası.” şeklinde konuştu.

yusuf bas

MHP NEDEN GÖREV İSTİYOR?

Baş, şöyle devam etti:

“Diğer taraftan; gönül coğrafyamızda, komşularımızda kan ve gözyaşı eksik olmuyor. İşte Irak, Suriye. Doğu Türkistan’da Çin’in, Mescid-i Aksa’da İsrail’in zulmü… Peki kim dur diyecek bu gidişata? Kim canilerden, zalimlerden hesap soracak? Fakirin hakkını kim savunacak? Yetimin başını kim okşayacak? Kim; 4 Bakanı korumak için milleti ateşe atmayacak? PKK’nın talebine evet diyenler mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  1.3 milyon esnafa 7 milyar, dört kişiye 18 milyar lira!

Yoksa; ‘Anayasa’da Türklük yaşasın, hırsızlardan hesap sorulsun’ diyen

Türk milliyetçileri mi? Evet; Türk milliyetçileri! Var mı güvenecek başka bir lider?

Var mı başka bir kadro? İşte onun için buradayız. Onun için Türkiye’yi yönetmek istiyoruz.”

BEDEN BAŞA UYAR, BİZ DE LİDERİMİZE UYARIZ

Teşkilatların dışında düzenlenen hiçbir eyleme katılmadıklarını ve katılmayacaklarını belirten Baş, “Çakma ocak isimleriyle ortaya çıkan ve Saray’a bağlı devşirmeler ‘Bozkurt’ işaretleri yaparak sağa sola saldırıyorlar. Bunların bizimle bir ilgisi ve bağı yoktur. Kardeşi kardeşe kırdırma tuzağına düşmedik, düşmeyeceğiz. Ülkücüler, Türk milliyetçileri hasbelkader bir araya gelmiş topluluk değildir. Hepsi şuurlu ve ülküleri olan seçkin bir kitledir. Biz, Lider Devlet Bahçeli ne derse onu yaparız. O yürürse yürürüz, durursa dururuz. Beden başa uyar; biz de Liderimize uyarız.” diye konuştu.

ZAMAN BİR OLMA DİRİ OLMA ZAMANI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, 73 aday adayının içinden 14 kişinin aday gösterileceğini belirterek “Ama diğer 59 arkadaşımız da eminim ki, bu yarışta bizi yalnız bırakmayacaktır. Sadece 59 kişi mi; hayır! İl, ilçe teşkilatlarımız, Ocaklarımız, kadın kollarımız, mahalle temsilcilerimiz. Kısaca hepimiz; bütün gönüldaşlarımız sahalarda olacağız. Zaman bir olma, diri olma zamanı” dedi.

Konuşmaların ardından alfabetik sıraya göre sahneye davet edilen aday adayları toplu fotoğraf verdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın