MHP Adana’dan Ay-Yıldızlı kutlama

MHP Adana’dan Ay-Yıldızlı kutlama

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve yöneticiler, Mehmet Akif’in Türk Milleti’ne armağan ettiği İstiklâl Marşı’nın kabulünün yıldönümü münasebetiyle bağımsızlığımızın ölümsüz simgesi Ay-Yıldızlı bayrak dağıttılar.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve yöneticiler, Türk istiklâl Marşı’nın kabulünün 94. Yıldönümü münasebetiyle bağımsızlığımızın en önemli simgesi Ay-Yıldızlı bayrak dağıttılar.

VATANDAŞLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kentin bir çok merkezinde yapılan etkinlikte vatandaşlara binlerce bayrak dağıtıldı. Bir tarafında Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin resmi ve Türk Bayrağının bulunduğu, diğer yüzünde Mehmet Akif Ersoy’un resmi ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu büyük zarf içinde sunulan Türk bayrakları büyük ilgi gördü.  Başkan Yusuf Baş, toplu taşıma araçlarına çıkarak yolculara da bayrak dağıtımı yaptı. Böylesi anlamlı bir günde anlamlı bir faaliyeti gören vatandaşlar büyük memnuniyet duydular ve Yusuf Baş’a ayrıca teşekkür ettiler. Yağmura rağmen gerçekleştirilen etkinlikte Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, il divan heyeti üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Dudu Yaşar ve arkadaşları da hazır bulundu.

SGS_5616

İSTİKLÂL MARŞI DİRİLİŞ ABİDESİ

Yusuf Baş, ayrıca bir de mesaj yayınladı. İstiklâl Marşı’nın mısralara işlenmiş Türk Milleti’nin ölümsüz diriliş abidesi olduğunu söyleyen Baş, “Türk milletinin ruhunu, heyecanını, inancını, kararlılığını ve vatan sevgisini en anlamlı ifadelerle dile getiren İstiklâl Marşımız; daha sonraki dönemde aziz milletimizin gönlünde en derin anlamını bulmuş, önce Kurtuluş Savaşı dönemi ve sonra Cumhuriyetle birlikte Türkiye’nin yükselme ruhunu temsil etmiştir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Türk Kızılay'ından Kaymakam Gürçam'a nezaket ziyareti

SGS_5627

ÖLÜMSÜZ BİR MANİFESTO

Baş “Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline milli ve manevi en güçlü harçları da döşeyen İstiklâl Marşı, aynı zamanda imanın küfre karşı bir meydan okumasıdır. İstiklâl Marşı, ezelden beri hür yaşamış Türk Milleti’nin sonsuza kadar hür yaşayacağını, her türlü emperyalizme, zalime karşı asla boyun eğmeyeceğini Dünyaya haykıran ölümsüz bir manifestodur. Adeta, merhum Mehmet Akif’le özdeşleşen bu milli eserin, yine Akif tarafından Türk Milleti’ne armağan edilmiş olması ayrıca anlamlıdır.” şeklinde konuştu.

SGS_5650

BÜTÜN YÜREĞİMİZLE “AMİN” DİYORUZ

Baş, mesajını şu ifadelerle bitirdi:

“Bu duygu ve düşüncelerle Mehmet Akif  Ersoy’un ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırtmasın’ dileğine bütün yüreğimizle ‘amin’ diyor; merhuma, vatanımız-milletimiz uğruna toprağa düşmüş aziz şehitlerimize, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş gazilerimize, bütün kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde en derin saygıyla eğiliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın