KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

MHP Çukurova Aşure ikram etti

MHP Çukurova Aşure ikram etti

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran ve MHP Çukurova ilçe Başkanı Ramazan Çelik, Cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure dağıttılar.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran ve MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik, Cuma namazı çıkışında vatandaşlara aşure ikramında bulundular.

ÇUKUROVA İLÇE’DEN AŞURE İKRAMI

MHP Çukurova İlçe Başkanlığı, içinde bulunduğumuz Muharrem ayına istinaden vatandaşlara aşure ikram etti. Çukurova ilçede bulunan Kademoğlu Şehzade Camii önünde yapılan programda, MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran ve MHP Çukurova İlçe Başkana Ramazan Çelik, Cuma namazından çıkan cemaate ve çevrede bulunan vatandaşlara aşure dağıttılar.

İL BAŞKANI SERTAN DURAN

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Aşure, değişik yiyecekler bir arada kullanılarak ve pişirilerek elde edilmektedir. Sonuçta muhteşem bir tatlı ortaya çıkmaktadır. Biz insanlar da, analarımız, babalarımız, memleketlerimiz ayrı olabilir; farklı düşünebiliriz ama bir araya gelip birlik oluşturduğumuzda bir anlam ifade etmektedir. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Muharrem ayının birliğimize, dirliğimize vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İLÇE BAŞKANI RAMAZAN ÇELİK

Etkinlikten dolayı Sertan Duran’ın tebrik ettiği MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik de, “Hicri takvimin ilk ayı olan, içinde Hz. Hüseyin’in ve evlatlarının şehit edildiği, hüzün ve bereket ayı olarak da idrak edilen Muharrem ayı vesilesiyle böyle bir program yaptık. İkram etme hazzını yaşarken, vatandaşlarımızın hayır dualarını da aldık. Yüce Allah yüce katında kabul eylesin.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Binlerce ton patates çürümeden kurtarılsın”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure ikramı memnuniyetle karşılandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın