MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Karakaya, gündeme ilişkin çok önemli mesajlar verdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Karakaya, gündeme ilişkin çok önemli mesajlar verdi

–Adana’da durdurulan silah ve para dolu TIR’ların yüzleri kızarmadan Türkmenlere gittiği yalanını uyduranlar, bugün Türkmen dramına neden sessizdirler?

— AKP zihniyetinin gündeminde Saray var, başkanlık hayali var, ihanet sürecine yeni makyaj var, Türk adının Meclis’teki yemin metninden çıkarılması var, havuzun nasıl doldurulacağı, muhalefete fitne için lejyoner yetiştirme kursu var. Paralel var, Barzani petrolü var. Var oğlu var! Ama nedense gündemde bir tek Türk milleti yok.

— AKP zihniyeti, evlilik programlarıyla, yemek tarifleriyle uyuttuğu, ‘Diriliş’le avuttuğu millete, 24 saat Dianne Dengel’in ‘Mutluluk tablosu’nu gösteriyor.

karakaya mevlut (2)ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Adana’da durdurulan silah ve para dolu TIR’ların yüzleri kızarmadan Türkmenlere gittiği yalanını uyduranlar, bugün Türkmen dramına neden sessizdirler?” sorusunu yöneltti.

BU KUŞATMANIN SORUMLUSU AKP’DİR

Karakaya, yaptığı açıklamada  “Ülke ve millet olarak tarihin en karanlık, en buhranlı bir dönemini yaşıyoruz. İçeride ve dışarıda cereyan eden olaylar, dahilden ve hariçten gelen saldırılar Türkiye Cumhuriyeti’ni çepeçevre kuşatmış durumdadır. Hiç kuşku yok ki; ülkeyi 13 yıldır yönettiği zannedilen zihniyet, bu kuşatmanın asıl sorumlusudur” ifadesini kulandı.

TÜRKMEN, IRAK’TA BOĞAZLANIYOR, SURİYE’DE BOMBALANIYOR

Karakaya, yığınak yapmasına göz yumulan terör örgütünün bazı il ve ilçeleri adeta esir alırcasına  arttığını, halkı açlığa, susuzluğa mahkum ettiğini diğer yandan Meclis’teki siyasi uzantının aynı örgütü savunduğunu belirterek “Ayrıca; Devlete, millete ihaneti görmeyen ama iktidara yönelik sanal tepkileri dahi takip eden, güven kaybı zirveye çıkan bir Yargı; üretim yerine ithalata ve dış borca dayalı, cari açığı sürekli büyüyen bir ekonomi; açlık sınırı altında inleyen milyonlarca insan; gerçekleri karartma, rüşveti yıkama, hukuksuzluğu örtme görevi yapan bir basın var. Diğer taraftan; İran’da hakaret edilen, horlanan, Irak’ta boğazlanan, Suriye’de bombalanan, yurtlarından kovulan; yani Yahudi, Hristiyan ve sözde Müslüman güçlerin hep birlikte yok etmek istediği Türkmenlerin yaşadığı bir dram da var” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anavarza'nın ünlü Şairi Aşık Kul Gürbüz (Gürbüz Ali Güvenç)'i ziyaret ettik

SURİYE İLE SINIRLI KALMAYABİLİR

Türkmenler başta olmak üzere insanların katliamlara maruz kaldığını belirttiği Suriye üzerindeki hesaplara değinen Karakaya “Rusya-İran-Çin işbirliğine karşı, başını ABD’nin çektiği ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu blok var. Çok ilişkili çıkar çatışması her an dengeleri değiştirebiliyor. Bugün adı sadece Suriye olan bölge üzerinde yaşanan paylaşım savaşının her an seyri değişebilir. Küresel güçlerin ilgisinin sadece Suriye ile sınırlı olduğunu düşünmek çok saflık olur.” Diye uyardı.

“ADANALILARA GEÇMİŞ OLSUN” MESAJI

Karakaya şöyle devam etti:

“Diğer yandan, Yurt içinde terör örgütü adeta halkı bezdirme, sindirme adına huzuru, birliği, kardeşliği tehdit ediyor. Hemen her gün bu milletin evlatları şehit ediliyor ki; artık bunun günlük rutin bir hâl alması büyük bir tehlike. Daha bugün Adana’da Denizli mahallesinde polis karakoluna saldırı yapıldı. Adana polisinin yiğitçe karşı koyması sonucu teröristler kaçarken bomba yüklü araç, etkisiz hale getirildi. Suruç’ta, Ankara’da meydana gelen katliamlardan sonra Adana’da bomba yüklü aracın varlığı, üzerinde düşünülmesi gereken ciddi bir durumdur. Buradan Adana polisine teşekkür ederken, Adana’daki bütün vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

AKP’NİN GÜNDEMİNDE TÜRK MİLLETİ YOK

Karakaya devamla şunları söyledi:

“Peki; bütün bu kara tablonun asıl sorumlusu olan AKP zihniyetinin gündeminde ne var? Saray var, başkanlık hayali var, dolaptan çıkarılacak ihanet sürecine yeni makyaj var, Türk adının Meclis’teki yemin metninden çıkarılması var, devlet kadrolarının, ihalelerin eşe, dosta nasıl dağıtılacağı, havuzun nasıl doldurulacağı, kimlerin bakan yapılacağı var. Kaçak Saray’la AKP arasında akort ayarı var. Muhalefete fitne için lejyoner yetiştirme kursu var, Paris’te yapılan saldırı var. Paralel var, Barzani petrolü var. Var oğlu var! Ama nedense gündemde bir tek Türk milleti yok. Irak’ta, Suriye’de Türkmenlere yapılan katliamlar yok. ‘Obama otelde nasıl mutlu edilir?’ mesaisi yapan AKP zihniyeti, Türkmenlerin acısını hissedemiyor. Sıradan yasak savma türünden bir açıklama ile neden yetiniliyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanları - Dr. Aykut Şahin, Müjgan Atıcı, Mehmet Çoban

Adana’da durdurulan silah ve para dolu TIR’ların yüzleri kızarmadan Türkmenlere gittiği yalanını uyduranlar, bugün Türkmen dramına neden sessizdirler?”

Millet, YEMEK TARİFİYLE UYUTuluyor, ‘DİRİLİŞ’LE AVUTULUYOR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya “1 Kasım seçimi Türkiye için iyi bir sonuç olmamıştır. Halkı ‘Beyoz Toros’la, 20 yıla yayılan kredi borçlarıyla, şiddetle, terörle, ‘sosyal yardımlar kesilir’ tehditleriyle korkutan, ‘İstikrar sürsün’ diyerek aldatan AKP zihniyeti sayesinde, Türkiye istikrar değil esaret sürecine girdi. İçeriden ihanet, dışarıdan husumet kuşatması altına alınan Türkiye, geri dönüşü olmayan bir yolda hızla ilerliyor. Buna rağmen AKP zihniyeti, evlilik programlarıyla, yemek tarifleriyle uyuttuğu, ‘Diriliş’le avuttuğu millete, 24 saat Dianne Dengel’in ‘Mutluluk tablosu’nu gösteriyor. Çatı akıyor, pencere camsız, karyolanın ayağı kırık, yorgan yamalı ama şemsiye altında tebessümle uyuyan ailenin 8 ferdi hayatlarından gayet mutlular. Dengel’in kahramanlarına mutluluklar diliyoruz; ama Türkiye mutlaka uykudan uyanmalı. Çünkü; bu uykunun sonu hayırlı görünmüyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın