MHP heyeti Türkmenler için Hatay’a hareket etti‏

MHP heyeti Türkmenler için Hatay’a hareket etti‏

Rusların da havadan saldırdığı Suriye’de büyük bir dram yaşayan Bayır Bucak Türkmenlerinin durumunu incelemek üzere oluşturulan MHP heyeti Adana’dan Hatay’a hareket etti.

Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ: Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor.

ADANA –Suriye’de ağır saldırılarla büyük bir insanlık dramına maruz kalan Türkmenlerin durumu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla oluşturulan heyet Adana’dan Hatay’a hareket etti.

mhp heyet2

ÖZDAĞ KISA BİLGİ VERDİ

Ankara’dan gelen heyeti Adana Şakirpaşa Havaalanında MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü karşıladı. Burada kısa bilgi veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ “13 gündür Türkmenlere yönelik çok ağır saldırılar devam ediyor. Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor. Şu ana kadar Türkiye’nin aldığı tedbirleri yeterli görmüyoruz. Biz de meseleyi yerinde incelemek için bölgeye gidiyoruz. Türk kamuoyu ile paylaşacağımız alınması gereken tedbirlerle ilgili MHP’nin vereceği karara zemin hazırlamak istiyoruz.” Dedi.

Açıklamanın ardından MHP heyeti karayolu ile Hatay’a hareket etti.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de Adana’dan katıldığı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın başkanlığındaki heyette MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram’da 100’den fazla pedofili suçlusu tespit edildi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın