KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

MHP Kozan ilçe kongresinden notlar

MHP Kozan ilçe kongresinden notlar

Yöneticisi olduğum Tapan ve Yöresi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini (Tapan YYDD) temsilen davet üzerine bir grup olarak MHP Kozan ilçe kongresine katıldık.

Salona saat 10:10’da geldik. Dışarıda 15-20 kişi vardı. Davullar çalınıyordu. Gözüm tanıdık sima olarak  Arif Cura’yı gördü. Tokalaştık ve içeriye yöneldik.

Davulcular  yaptı yapacağını yine! Aslında bu ısrarlı davranışlarını hiç hoş karşılamadım da, bunu da teşkilata mal ediyorum. Dışarıda teşkilatı çok iyi tanıyan kim partili, kim misafir ayırt edebilecek görevliler olması gerekirdi bence.

Salon kulisinde de 30-40 kişi vardı. Salona girdik, dışarısı ve kulis salondan kalabalıktı. Hayal kırıklığına uğradım. AKP’nin neden hep bir adım önde olduğunu bir kez daha idrak ettim. AKP kongresine de aynı saatlerde gelmiştik ama salon yarı yarıya dolmuştu o saatlerde.

Kürsü ve divan aynı yerde, divan arkası daha tertipli düzenli hazırlanmıştı. Ortada Atatürk, yanlarında Alpaslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’nin resimleri. Yanlarında dev Türk bayrağı ve MHP bayrağı asılmıştı. Salonun yan taraflarına da özensiz olarak birkaç parti bayrağı asılmıştı, onlarda çelenklerin arkasında kaldılar.

Müzik yoktu. Slayt gösterisi de yapılmadı. Kongreye Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlandı. Saygı duruşu ve İstıklal Marşının okunmasından sonra divan yerini aldı. Divanın ağır ağabeylerden oluşması bana biraz daha ciddi bir kongre olacak izlenimi vermişti ama yanılmışım. Divan başkanının konuşma sürelerine sınırlama getirmesi ve Salih Gökçek ile anlamsız tartışması yersizdi.

Divan başkanı Methanet Çulhaoğlu kendisi uzun konuştu, okumuş olduğu genel başkanın mesajı da uzundu. Bunların arkasına konuşmaları kısa tutmak abesle iştigaldi.

MHP Milletvekili Muharrem Varlı’nın konuşmasını ilk defa dinliyorum. Heyecanlı ve etkileyici bir konuşma yaptı. Ulusal sorunlara değindi. Milletvekili Seyfettin Yılmaz ise Kozan siyasetine ve Kozan’ın MHP için önemine vurgu yaptı. 2014 yılında Kozan Belediyesini tekrar geri alacağız dedi.Son genel seçimde oy verdiğim parti olan MHP’nin 2014 yılında da Belediye seçimini alacağına ben inanmıyorum.

Adana’nın üç milletvekilinden ikisi kongreye katılıyor, milletvekili adayları katılıyor, MKYK üyesi katılıyor, çevre ilçelerin ilçe başkanları katılıyor, belediye başkanları katılıyor, öz Kozanlı olan milletvekili Ali Halaman yok. Duydum Feke ilçe kongresine de katılmamış.

Mesaj yok!

Çiçek yok!

Telgraf yok!

Ne yaptınız bu adama?

Kim küstürdü Ali Beyimizi?

 

AK Partiden başkan geldi,

Belediyeden Reis geldi,

CHP’den Yusuf geldi,

Hadi gari sen de gel Halaman!..

Gelmedi…

2014’de Kozan belediyesini istiyor sayın vekilim!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın