MHP Seçim bildirgesini açıkladı!

MHP Seçim bildirgesini açıkladı!

MHP lideri, Devlet Bahçeli partisinin seçim beyannamesini, açıkladı ve sürpriz bir çıkış yaparak, ‘’1 Kasım’da da benzer sonuç çıkması halinde HDP dışında tüm partilerle koalisyona hazırız. 4 ilkemizi kabul eden partiyle, seçim beyannamelerimizi hükümet programı haline getirmeye hazırız. Bunu da peşinen açıklıyoruz…” dedi.

Davutoğlu’nun 7 Haziran seçimlerinin ardından ne CHP, ne de MHP ile koalisyon kurma niyetinde olmadığını söyleyen Bahçeli, ‘’Koalisyon kurulmamasının azmettiricisi Erdoğan, icraatcısı Davutoğlu, itirafçısı da Arınç’dır” dedi.

TERÖRÜN SEVK MERKEZİ

Erdoğan’ın 400 vekil açıklamasına atıf yapan Bahçeli, “Tersten korsak Erdoğan 400 vekil kazansaydı, PKK saldırmayacak, ülkede huzur hüküm sürecekti. Terörün sevk ve idare merkezinde iktidar var. 17/25 Aralık’tan dolayı yakayı ele vereceğinden korkusundan şuurunu kaybetmiş Erdoğan, terörün önündeki bariyerleri teker teker kaldırmıştır” diye konuştu.

PEŞKEŞ ÇEKTİ

“AKP ve PKK’nın uzlaştığı bellidir. Erdoğan Oslo’da PKK’ya İmralı canisinin serbest kalacağını vaadetmiştir. Erdoğan PKK’ya aziz vatanı peşkeş çekmiştir” diyen Bahçeli, Erdoğan’ın 1 Ekim’de TBMM’de ‘’Örtülü miting konuşması” yaptığını savundu ve ‘’Biz Erdoğan’dan, soygun hanedanından rahatsızız. Sırtında taşıdığı akrebin ise, kendisini sokması bizim meselemiz değildir” dedi. Bahçeli, Suriye’deki Süleyman Şah türbesini eski yerine taşıyacaklarını da söyledi.

ASGARİ ÜCRET BİN 400 TL

Bahçeli MHP’nin iktidar olması durumunda asgari ücrei 1400 TL’ye çıkaracaklarını söyledi ve Her aileden bir kişiye iş vereceğiz. İş bulana kadar 700 lira vereceğiz. Muhtaç ailelere hilal kart vereceğiz. Emekli aylığındaki eşitsizliği gideceğiz. Mazotu 1 lira 75 kuruştan vereceğiz. 120 bin öğretmen atayacağız. Elektrikte kayıp kaçak bedelini vatandaşlarımızdan almayacağız. Gazilere 3600 günde emeklilik hakkı getireceğiz. Şehit yetimlerinin tamamına iş hakkı vereceğiz. Geçici işçileri kadroya alacağız. Cemevlerine devlet yardımı yapacağız.’’ vaadlerini de sıraladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın