Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

MHP Seyhan kongresinde önemli mesajlar verildi…

MHP Seyhan kongresinde önemli mesajlar verildi…

MHP Adana’da ilçe kongrelerini Seyhan’la tamamladı. Mevcut ilçe Başkanı Baha Bener’in başkanlığında tek liste halinde gidilen kongrede MHP kurmayları önemli mesajlar verdi.

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş:

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez”

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem varlı:

“Hâlâ tabanımızı kaşımaya devam ediyorlar. Parti içerisinde çıkarmak istedikleri fitne ateşini büyütmenin peşindeler. Sayın genel başkanımın üç dönemdir çok yakınında olan bir insanım. Allah’ıma, kitabıma, Kuran’ıma hepsini toplasanız, Devlet Bahçeli’nin tırnağı bile etmezler.”

MHP MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy:

“Cumhuriyeti kuran, cumhuriyeti kurtaran iradeden sonra Devlet Bahçeli de  cumhuriyeti koruyucu irade olarak tarihe geçti.”

“MHP’ye oy vermeyen ve ‘Devlet Bahçeli bu işin içerisinde ise demek ki bu bir devlet meselesidir’ diyen milyonlarca seçmen kitlesi, kendi tabanları bile sağlamayı MHP üzerinden yaptı, evet oyu verdi”

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’da son ilçe kongresini Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Seyhan’la tamamladı. İl Başkanı Yusuf Baş, MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı ve MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy’un da katıldığı kongrede mevcut ilçe başkanı Baha Bener’in listesi oylandı.

Büyükşehir Belediyesi tiyatro salonunda düzenlenen kongre yoğun ilgi gördü. Yeni il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra eski il ve ilçe başkan ve yöneticilerinin de buluşmasına sahne olan, MHP MYK Üyesi Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy’un divan başkanlığını yaptığı kongrede önemli mesajlar verildi.

YUSUF BAŞ’DAN ŞİİRLE BİRLİK MESAJI

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Seyhan ilçenin önemine vurgu yaparak “Adana her ilçesi ile bizim için elbette önemli ama Seyhan ilçesi gerek nüfusu gerekse seçmen sayısı itibarıyla Milliyetçi Hareket’in çıtasının yükselmesinde ve inmesinde çok önemli bir konum ve etkiye sahip. Dolayısıyla görev alacak yöneticilerimizin sahada etkin olması, herkesi kucaklayan bir siyaset izlemesi gerekiyor ve bunu yapacaklarına da inanıyorum” dedi. Baş, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ şeklindeki dörtlüğüyle ise birlik ve beraberliğin vazgeçilmez önemine dikkat çekti.

MUHARREM VARLI: HEPSİNİ TOPLASANIZ BAHÇELİ’NİN TIRNAĞI ETMEZLER

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı da, MHP’ye yönelik fitne çabalarına vurgu yaparak şunları söyledi:

“Hâlâ tabanımızı kaşımaya devam ediyorlar. Parti içerisinde çıkarmak istedikleri fitne ateşini büyütmenin peşindeler. Koltuk sevdasıyla böyle bir çirkinliği sürdürmenin gayretindeler. Üç dönemdir kutsal oylarınızla milletvekili seçildim. Allah hepinizden razı olsun. Sayın genel başkanımın üç dönemdir çok yakınında olan bir insanım. Allah’ıma, kitabıma, Kuran’ıma hepsini toplasanız, Devlet Bahçeli’nin tırnağı bile etmezler. Hâlâ dedikodu yapıyorlar. Sayın genel başkanımız hangi sözünde haksız çıktı? ‘Terörle müzakere değil, mücadele lazım’ dedi, haklı çıktı. FETÖ konusunda uyardı, ‘Fethullah Gülen hazretleri’ diyenler, genel başkanımıza olmadık hakaretler etti. Ne zaman milletin tepesine bombalar yağdı, o zaman akılları başlarına gelmeye başladı. Haçlı ittifakı AB’yle ilgili uyarısında haklı çıktı. Sayın genel başkanımız bizim görmediğimiz bir çok şeyi görüyor, bilmediğimiz bir çok şeyi biliyor. Onun için biz O’na inanıyoruz ve Allah nasip ederse O’nunla birlikte yürümeye devam edeceğiz.”

RUHİ ERSOY: BAHÇELİ CUMHURİYETİ KORUYUCU İRADE OLARAK TARİHE GEÇTİ

MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Doç. Dr. Ruhi Ersoy ise, Devlet Bahçeli’nin üstlendiği tarihi misyona vurgu yaptı. Ersoy, “Bizim için ‘Ülkücülerin başına taş mı düştü de, dün şöyle diyorlardı bugün böyle’ diyorlar. Memleket çok ciddi bir uçurumdan döndü. Ülkücülerin başına düşen taş değildi, devletin tepesine düşen ihanet bombasıydı. Bu bomba sadece helikopterlerden, uçaklardan meclise atılan bombalar değil, devlet sisteminin adeta çöküntüye uğratıldığı, tarihte yer alan devleti yok etmek üzere olan operasyonların en büyüklerinden bir tanesiydi. Bu bir basit darbe girişimi değil, devleti sele verme, devleti ele geçirme ve Türkiye’yi Suriyelileştirmeyle alakalı bir durumdu. Ve devlet çıkmaza girmiş, hukuki zemini kaybetmiş, tahta çürümüş, çivi tutmuyordu. Bu durumda birilerinin inisiyatif alması gerekiyordu. Dün, Mustafa Kemal’in cumhuriyeti kurma ve kuvayı milliye iradesi, Başbuğ Türkeş’in cumhuriyeti kurtarma iradesi 15 Temmuz ihanetinden sonra daha değişik tezahür ederek, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile devletin kendine gelebilmesi sağlanmıştır. Cumhuriyeti kuran, cumhuriyeti kurtaran iradeden sonra Devlet Bahçeli de  cumhuriyeti koruyucu irade olarak tarihe geçti” şeklinde konuştu.

MHP’YE OY VERMEYEN MİLYONLARCA SEÇMEN, SAĞLAMAYI MHP ÜZERİNDEN YAPTI

Ruhi Ersoy, seçim sonucuyla ilgili 16 Nisan akşamından itibaren başlatılan MHP’ne yönelik itibarsızlaştırma amaçlı saldırıları hatırlattı ve bunun çok art niyetli bir çabanın ürünü olduğunu belirtti. Ersoy şunları söyledi:

“MHP yüzde 51.4’te farz edin ki yüzde 3 oy verdi, benim kanaatin yüzde 9’u düşmemiştir. Yüzde 3 bile olsa, bu işin sonuçlanması MHP’lilerin oylarıyla oldu. İkincisi; merkez sağın omurgası ve 7 Haziran’da MHP’ye oy veren, 1 Kasım’da MHP’ye oy vermeyen 2 milyon seçmen başta olmak üzere, Recep Tayyip Erdoğan aşkıyla yanıp tutuşan arkadaşlar bile, ‘Bu mesele Erdoğan’ın şahsi problemi mi devlet meselesi mi? Bu konuda vicdanımı rahatlatacaksam ve sağlama yapacaksam, MHP’ye ve Devlet Bahçeli’ye bakıyorum. Devlet Bahçeli bu işin içerisinde ise demek ki bu bir devlet meselesidir’ diyen milyonlarca seçmen kitlesi,

kendi tabanları bile sağlamayı MHP üzerinden yaptı. O sebepten dolayı MHP’nin özgül ağırlığının ve bu sürecin içerisindeki varlığının  ne anlam ifade ettiğini devleti yönetenler ve büyük siyasal aktörler çok iyi biliyorlar. Bu konuda hiç endişeniz olmasın. Bundan sonra ne olacak, yol haritası ne olacak? MHP’nin tutumu ve pozisyonu ne olacak? Arkadaşlar, bu hareketin 48 yıllık hafızasını taşıyan, hareketin her aşamasında ve Başbuğ’un yanında yer almış, hiçbir zaman devlet ve millet konusunda stratejik hamlesiyle sizleri mahcup etmeyen bir irade tarafından yönetiliyorsunuz. Bu konuda samimiyetle bir teslimiyetin içerisinde olmamız lazım.”

Konuşmaların ardından MHP kurmayları ve partililer mevcut MHP Seyhan İlçe Başkanı Baha Bener ve yönetim kurulunu tebrik ettiler, başarılar dilediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN