MHP’li Atlı’dan 1 Kasım Seçimleri açıklaması

MHP’li Atlı’dan 1 Kasım Seçimleri açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı 1 Kasım seçimleri ve Adana Milletvekili adayları hakkında açıklama yaptı.

MHP İlçe Başkanı Atlı’nın yazılı açıklaması;

1 Eylül’de başlayan başvuruların ardından Adana’mızdan 74 değerli isim ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin aday adayı’ olma unvanını kazanmıştır. Genel Merkezimizin yaptığı istişareler, anketler neticesinde ve elbette Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin tasarruflarıyla bu arkadaşlarımızın içinden de 14 değerli şahsiyet ‘aday’ unvanını almış bulunmaktadır. Ve hiç şüphem yok ki bu güzel listeyle 1 Kasım Seçimlerinde oylarımızı hem Kozan da hem de Adana da artıracağız.
TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ HAREKETİNİN KIYMETLİ MENSUPLARI DEĞERLİ ÜLKÜDAŞLARIM;
MENSUBU OLDUĞUMUZ VE MENSUBU OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUMUZ YÜCE DİNİMİZ TEVHİD DİNİDİR. TEVHİD YANİ BİRLİK…
BU İNANÇ; YÜCE ALLAH’IN BİR OLMA İLKESİ İLE BAŞLAYAN VE ONUN BUYRUKLARI ETRAFINDA BİRLEŞMEYİ, BÜTÜNLEŞMEYİ ÖNGÖRÜR. İŞTE BU YÜZDENDİR Kİ, BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR. BİR OLMAK, BİRLİKTE OLMAK BU YÜZDEN HEP BAŞARI DEMEK OLMUŞTUR. HEP BU YÜZDEN DİN BİRLİĞİ EMRETMİŞ, PEYGAMBERLER BİRLİĞİ ÖVMÜŞ; BİLENLER, BİLGE OLANLAR, AK SAÇLILAR BİRLİĞİ ÖRNEK VERMİŞLERDİR.
BİRLİKTELİĞİN TEMEL TAŞLARINI BİR BİRİNE BAĞLAYAN, İNSANLAR ARASINDA KAYNAŞMAYI VE UYUMU SAĞLAYAN ERDEMLER VARDIR.
SEVGİ… SADAKAT… SAMİMİYET…
İNSAN OLMANIN ERDEMLERİNDEN SADECE ÜÇÜ… YÜCE PEYGAMBERİMİZ “ İMAN ETMEDİKÇE CENNETE GİREMEZSİNİZ, BİRBİRİNİZİ SEVMEDİKÇE MÜMİN OLAMAZSINIZ.” BUYRUĞUYLA CENNETE GİRMEYİ BİLE İNSANLARIN BİRBİRİNİ SEVMESİNE BAĞLAMIŞTIR.
SADAKAT; İNSANIN SEVDİKLERİNE, KUTSALLARINA BAĞLI KALMASIDIR.
SADAKAT; İNSANIN BİR ELİNE GÜNEŞİ DİĞER ELİNE AYI VERSELER DAHİ SEVDİĞİNDEN VAZGEÇMEMESİDİR.
SADAKAT; EN ÇETİN YOL AYRIMINDA, YALANLAR, ENTRİKALAR, İFTİRALAR KARŞISINDA GÜÇLÜYÜ DEĞİL HAKLIYI TERCİH EDEBİLMEK DEĞİLMİDİR? Hz.EBUBEKİR’İN “ BUNLARI BENİM PEYGAMBERİM Mİ SÖYLEDİ, O HALDE DOĞRUDUR. DEDİĞİ GİBİ.
SAMİMİYET; İNSANIN HESAPSIZ, BEKLENTİSİZ ALLAH RIZASI İÇİN SEVİP, ALLAH RIZASI İÇİN SADIK OLMASIDIR. SEVİP SADIK KALABİLENLER SAMİMİ OLABİLENLERDİR.
SEVGİ,SADAKAT VE SAMİMİYET ERDEMLERİNİN OLDUĞU YERDE RİYA,İKİ YÜZLÜLÜK, NİFAK VE HASET GİBİ ERDEMSİZLİKLER VE HAYSİYETSİZLİKLER OLMAZ. VE BİRLİK BOZULMAZ. BİRLİK EĞER HEDEFE GÖTÜRECEKSE, HEDEFE BİRLİKTE YÜRÜNECEKSE VE BİRLİKTE RAHMET VARSA BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ, SADIK OLMALIYIZ VE SAMİMİ DAVRANMALIYIZ.
İŞTE BU; BU GÖNÜL SEFERBERLİĞİ DEĞİL MİDİR?
KIYMETLİ DAVA ARKADALARIM;
ÜLKÜCÜ HAREKETİN DAVASI İNSAN SEVGİSİNE DAYANIR. İNSANI YARATILMIŞLARIN EN ŞEREFLİSİ KABUL EDER. DOLAYISIYLA, İNANMIŞ İNSAN DAVAMIZIN YAPI TAŞIDIR. ÇEŞİTLİ SEBEPLERDEN BİR ARAYA GELEMEYEN TOPLULUKLARIN CİDDİ BİR GÜÇ OLUŞTURMASI DÜŞÜNÜLEMEZ.
DAVAMIZ HAKTIR, BUNDAN ENDİŞE ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL.YALNIZ, BAŞARI İÇİN, BİRLİK VE BERABERLİĞİ TEMİN ETMEK ZORUNDAYIZ.İKİ CİHAN SULTANI HZ. RESULULLAH SAHABEYE HER ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİĞİ TAVSİYE ETMİŞ, ZAFERİN SIRRININ DEFALARCA BUNDA OLDUĞUNU İŞARET ETMİŞTİR.
KIYMETLİ DAVA ARKADAŞLARIM;
BİZLER İNANÇLI İNSANLAR OLDUĞUMUZU İDDİA EDİYORUZ. DAVAMIZ İÇİN BİNLERCE İNSANIMIZI TOPRAĞA VERDİK, BİR O KADAR ARKADAŞIMIZ MAĞDUR OLDU VE SAKAT KALDI.
ALLAH VE RESULUNUN EMİRLERİ BELLİDİR. MAĞDURLARIMIZIN DURUMU DA AŞİKARDIR. BUNLAR KARŞISINDA BİZLERİN, ZAVALLI DURUMUDA ORTADADIR. HEPİMİZ VEBAL ALTINDAYIZ. ÖBÜR DÜNYADA ŞEHİTLERİMİZ, HAYATTAKİ GAZİLERİMİZ; BU ARKADAŞLARIMIZ BİZLERE SORACAKLAR “NE YAPTINIZ?” DİYE. HANGİMİZ ONLARA DOĞRU DÜRÜST CEVAP VEREBİLECEĞİZ? MÜKEMMEL İŞLER Mİ BAŞARDIK? YOKSA PROBLEMLERİ HALLEDİP BİE ARAYA GELEMEDİK Mİ DİYECEĞİZ? ELİMİZİ VİCDANIMIZA KOYUP, NEFSİMİZİ, BİR TARAFA ATIP, BUNLARI SAKİN BİR KAFAYLA DÜŞÜNMELİYİZ. DAVAYI HEDEFİNE ULAŞTIRMANIN, MAĞDURİYETLERİ GİDERMENİN TEK YOLU ORGANİZE GÜÇ OLUP, BİR ARAYA GELEREK, DEMOKRASİNİN KURALLARI İÇERİSİNDE TEKRAR İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ.
BU HAREKETİN MENSUPLARI BİRBİRLERİYLE TARTIŞMAYI BIRAKIP; VATANIMIZA YÖNELİK İÇ MERKEZLİ VE DIŞ MAŞALARLA YÜRÜTÜLEN KÜRESEL OYUNU ORTAK BİR İRADE İLE BOZMASI VE KAPTAN KÖŞKÜNÜ ELE GEÇİRMESİ GEREKİYOR.
ETEKLERDEKİ TAŞLAR DÖKÜLMELİ VE ARTIK İLERİYE DOĞRU BAKILMALIDIR. MEVCUT MESCİT HERKESİ İÇERİSİNE ALACAK ŞEKİLDE BÜYÜTÜLÜP, GENİŞLETİLMELİDİR; KIBLEMİZ DOĞRUDUR, SAFLARI SIKLAŞTIRIP, TEK YÜREK,TEK BEDEN HALİNE GELİNMELİ; VAKTİ GEÇMEK ÜZERE OLAN “FARZ” EDA EDİLMELİDİR.
YAŞADIĞIMIZ GÜNLER, SEN-BEN KAVGASINA İZİN VERMEYECEK, “KÜÇÜK OLSUN BENİM OLSUN” ANLAYIŞINA TAHAMMÜL EDEMEYECEK KADAR VAHİMDİR.
ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR.
HZ . ÖMER EFENDİMİZ “DÜNYA’YI DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN ÖNCE KENDİNİ DEĞİŞTİRSİN ” BUYURUYOR…ÖYLE İSE HERKES KENDİ NEFİS MUHASEBESİNİ YAPSIN VE NEFSİNİ TEMİZLESİN… ZİRA “ NEFSİNİ TEMİZLEYEN KURTULMUŞTUR…”
DEĞERLİ ÜLKÜDAŞLARIM;
SÖZÜMÜZ ÜLKÜCÜ GEÇİNENLERE DEĞİLDİR. ÜLKÜCÜLÜKTEN GEÇİNENLERE HİÇ DEĞİLDİR, SÖZÜMÜZ “ÜLKÜCÜ”LEREDİR.
NAMLULARIN UCUNDAKİ HAYATTA YOL ARKADAŞLARIYLA “PAZARA KADAR DEĞİL, MEZARA KADAR” DİYE KAVİLLEŞENLER,
O KARŞI KONULMAZ SEVDALARI UĞRUNA, ANNE VE BABALARINA AHİR ÖMÜRLERİNDE BİR HUZURLU GÜN GÖSTERMEYEN, ONLARI UYKUSUZ GECELERE MAHKUM EDENLER, KÖRPECİK BEYİNLERE KARA SEVDALAR EKİP, ONLARI ANA KUCAĞINDAN ÇALAN, KENDİ YÜREK YANGINLARINA ONLARI DA YOL ARKADAŞI YAPAN “AĞABEY”LER,
YOLUNUZA YOLCU YAPTIKLARINIZIN NİCESİ ŞEHİT OLMUŞ İKEN, VEBALİNİZ SİZİ HESAP GÜNÜNDE BEKLİYOR İKEN, SİZİN PEKİ “BİTTİ…” DEME HAKKINIZ VAR MI?
SİZ, TAŞ MEDRESELİLER; BİR ÖMRÜ HAYALLERİNİN İDEALLERİNİN PEŞİNDEN SÜRÜKLEYENLER, İSTİKBALLERİNİ DEMİR PARMAKLIKLARIN ARKASINA İTENLER,CAN ARKADAŞLARINI KUCAKLARINDA ÖLÜME GÖNDERENLER, ÖLÜMLE AKRABA GİBİ YAŞAYIP BU GÜNLERE GELENLER,
HEPSİ BİRBİRİNDEN AYRI FEDAKARLIKLARLA, KAHRAMANLIKLARLA DOLU OLAN ON BİNLERCE OTUZ YILIN, KIRK YILIN SAHİPLERİ, ÇEYREK ÖMÜRLERİ SONUNDA VAZGEÇMEK İÇİN Mİ HEBA ETTİNİZ. SİZİN DURUŞUNUZ BİLE YETER, ARTIK EFSANE OLUP DİLLERDE DOLAŞMA ZAMANI DEĞİL, ŞİMDİ KIYAM ZAMANI, KİMSEDEN KORKMA DEĞİL KILIÇ GİBİ YAŞAMA ZAMANIDIR. ZOR GÜNLERİN YİĞİT İNSANLARI BİR KERE DAHA YÜKLENİN NEFSİNİZE
KIYMETLİ ÜLKÜDAŞLARIM;
HANİ BİR YEMİNİMİZ VARDI. HANİ ALLAH’A, KUR-AN’A BAYRAĞA, SİLAHA YEMİN OLSUN; GAZİLERİM, ŞEHİTLERİM EMİN OLSUN DERDİK.
ZAFERE DEĞİL SEFERE MEMUR EDİLMİŞTİK, GÜCÜMÜZÜ ÖLÇMEYE VAKTİMİZ YOKTU. HESAP YAPMAZDIK. SON NEFER, SON NEFES, SON DAMLA KAN DERDİK , DELİKANLIYDIK.
“ SİZLERE KOLAY BİR BAŞARI VADETMİYORUM. KISA ZAMANDA BİR İKTİDAR UMANLAR BİZİMLE YOLA ÇIKMASINLAR.YOLUMUZ UZUN VE ÇETİNDİR.BU YOLDA KARŞINIZA MENFAAT TEKLİFLERİ,TEHDİTLER VE DAHA BİR YIĞIN ENGEL ÇIKACAKTIR.BU ÇETİN YOLDA DAYANABİLECEKLER BİZİMLE GELSİNLER.CESUR OLANLAR, KUVVETLİ OLANLAR, GERÇEKTEN İNANANLAR KAFİLEMİZE KATILSINLAR.” DEMİŞTİ BAŞBUĞUMUZ.
KIYMETLİ ÜLKÜDAŞLARIM;
TÜM KAVGAMIZ VE TÜM KAYGIMIZ MİLETİNİN GELECEĞİNİN TEMİNATI OLARAK BU YÜCE MİLLETİN GELECEĞİNE İPOTEK KOYMAYA ÇALIŞAN KÜLAHLI-SİLAHLI, TÜM SOYSUZLARIN KARŞISINA ÇIKABİLMELİDİR… BU NEDENLE TÜM ÜLKÜDAŞLARIMIZ, HER TÜRLÜ KIRGINLIKLARI BİR KÖŞEYE KOYARAK OMUZ OMUZA, YÜREK YÜREĞE OLMAYA, “BİR BİNANIN KERPİÇLERİ GİBİ” SAFLARIMIZI SIKLAŞTIRMAYA, DİNİNE, DEVLETİNE, MİLLETİNE, BAYRAĞINA, VATANINA, OCAĞINA, PARTİSİNE SAHİP ÇIKMALIDIR.
TÜRK MİLLİYETÇİLERİ, KENDİLERİNİ YÜKSEK FEDAKARLIKLAR GEREKTİREN UZUN SOLUKLU BİR MÜCADELENİN BEKLEDİĞİNİ, TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN MEVCUDİYETİNİN İSE ŞU ÜÇ İLKENİN MEVCUDİYETİNE BAĞLI OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLMEKTEDİRLER: “MİLLETİN HAYSİYETİ” , “DEVLETİN İTİBARI” VE ANCAK BU HAYSİYET VE İTİBAR SAYESİNDE KENDİSİNDEN SÖZ EDİLEBİLECEK OLAN “VATANIN İSTİKLALİ”.
DAVA ARKADAŞLARIMIZIN BU HAYSİYET, İTİBAR VE İSTİKLAL MÜCADELESİNDE BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE HAREKET EDECEKLERİ İNANCIYLA, 1 KASIM 2015 PAZAR GÜNÜ YENİLENECEK OLAN SEÇİMİN BÜTÜN TÜRK MİLLİYETÇİLERİ İÇİN, PARTİMİZ İÇİN,TÜM ADAY OLAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN, KOZAN’LI, ADANA’LI HEMŞEHRİLERİMİZ VE TÜRK DÜNYASI İÇİN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDER, SAYGILAR SUNARIM.
“TÜRK TARİHİ”DENİLEN KAHRAMANLIK ŞİİRİNİ
YENİDEN YAZMAK İÇİN HARCAYACAĞIN KANDIR.
MISRALAR İÇİNDE EN GÜZEL VE DERİNİ
BATIDA “NİĞBOLU”,DOĞUDA “ÇALDIRAN”DIR.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ayhan Yılmaz'dan Türkeş Manga'ya Ziyaret

NİHAT ATLI
MHP KOZAN İLÇE BAŞKANI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın