Milli: “5 Ocak, onur ve gurur günümüzdür”

Milli: “5 Ocak, onur ve gurur günümüzdür”

Adana Genç İşadamları Derneği (Adana GİAD) Başkanı Halid Milli, Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümünü büyük bir heyecan ve gururla kutladıklarını belirtti.

5 Ocak 1922’de ‘Tam bağımsız bir Türkiye’ mücadelesi veren kahramanların Adana’da eşsiz bir zafer kazandığını dile getiren Adana GİAD Başkanı Halid Milli, “İstiklal Mücadelemize ilham olmuş Adana’da vatan uğruna canını ve kanını ortaya koyarak büyük bir kahramanlık örneği sergileyen kadın-erkek, yaşlı genç tüm Adanalılar, vatanın bağımsızlığı uğruna yazdıkları görkemli destanla tarihe adlarını altın harflerle yazdırmışlardır” dedi.
“BU ONUR HEPİMİZİN”

Adana’da 5 Ocak 1922’de elde edilen zaferin Türkiye genelinde işgalci güçlere karşı verilen bağımsızlık mücadelesinin önemli bir simgesi olduğunu ifade eden Adana GİAD Başkanı Halid Milli, “Bize bu gururu ve onuru yaşatan tüm kahramanlarımızı minnet duygularıyla anıyoruz. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Kentimizin onur ve gurur günü olan 5 Ocak Kurtuluş Bayramımızı en içten duygularımızla kutluyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam