Milliyetçi Hareket Partisi’nin 49. Kuruluş Yıl Dönümü…

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 49. Kuruluş Yıl Dönümü…

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı: “Türk milletinin öznesi ve sesi, Türkiye’nin son kalesiyiz”

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı “Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin öznesi ve sesi, Türkiye’nin son kalesidir.” dedi.

Avcı, MHP’nin 49. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin (CKMP) Adana’da 8-9 Şubat 1969 tarihlerinde gerçekleştirdiği olağanüstü kongrede partinin adı ‘Milliyetçi Hareket Partisi’, amblemi de ‘üç hilal’ şeklinde değiştirildi. Partimizin gençlik kolları için de ‘Bozkurt’ simgesi benimsendi. O tarihten bu güne üç hilal bayrağı şan ve şerefle dalgalanırken, bozkurtlarımız ise sınır ötelerinde dahi düşmana korku, dosta güven veriyor.” diye konuştu.

Diğer partilerin başta Ankara olmak üzere başka illerde kurulduğunu vurgulayan Avcı, “MHP’nin ise Adana’da temelinin atılması, Kurucu Genel Başkanımız Başbuğ Alparslan Türkeş’in Meclis’te ilk kez Adana’yı temsil etmesi, kuşkusuz Adana’mız için, hepimiz için büyük bir onurdur.” ifadesini kullandı.

Bünyamin Avcı, “Ömrünü Türk milletine adayan, Türk dünyasının Başbuğu Alparslan Türkeş’ten kutlu bayrağı ve emaneti devralan Türk dünyasının Bilge Lideri  Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli de; feraset, basiret, cesaret timsali olarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin başındadır. 49 yıllık tarihimizde olduğu gibi Türkiye bugün de, Dünyayı Türkçe okuyan, meselelere Ankara’dan bakan ve yorumlayan, Türkiye’yi en zor zamanlarda badirelerden çıkaran, ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen Milliyetçi Hareket Partisi’yle moral bulmakta, yarınlara umutla bakabilmektedir. Çünkü; Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin bağrından çıkmış, Milli Mücadeleye ilham kaynağı olan Adana’da doğup ve büyümüştür. Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlık sebebi ve mücadelesinin asıl dayanağı Türk milletidir. Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin öznesi ve sesi, Türkiye’nin son kalesidir.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın