Milyon dolarlar yandaşlara gitmiş…

Milyon dolarlar yandaşlara gitmiş…

Adana Milletvekili ve Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer Sayıştay Raporlarını araştırmaya ve usulsüzlüklerin üzerine gitmeye devam ediyor.

Sayıştay Raporlarında tasarım desteği adı altında bazı personellerin çok yüksek maaşlar aldığını ve 140 Bin TL’ye maaşlı çalışan olduğunu ortaya çıkaran Sümer, Ticaret Bakanlığında gerçekleşen usulsüz harcamaları Yazılı Soru Önergesi vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

DANIŞMANLIK FİRMALARINA AKTARILAN DESTEK TAM 144.5 MİLYON TL

Adana Milletvekili Orhan Sümer Konuyla ilgili Sayıştay Raporlarına göre Türk Markasının Dünyada tanıltılmasının amaçlandığı Turquality kapsamında yol haritası belirlemek için danışmanlık şirketlerine tam 144.5 Milyon Lira ödendiğini görüyoruz.

Sümer, “Esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyor. Sicil affı, stopaj, kredi ertelemesi için her kapıya baş vuruyor. Esnafa destek olması, ticareti kalkındırması gereken Bakanlık 144.5 Milyon lira danışmanlık ücretini usulsüz olarak dağıtıyor. Dağıtılan bu para denetlenemiyor. Hangi Danışmanlık şirketinden, ne hizmeti alındı bilinmiyor. Bakanlık yetkilileri bu paraları usulsüz olarak dağıtana kadar çarşıya pazara gidip sokağın nabzını tutsalardı hem esnafın sorunlarını çözer hem deTürkiyenin halini anlayarak güzel bir yol haritası çizebilirlerdi” dedi
IRAK’TA BİR AYAKKABI ŞİRKETİNE AYLIK 50.000 DOLAR KİRA YARDIMI

Orhan Sümer, “Yine Sayıştay raporlarında usulsüz olarak Irak –Bağdat’ta bir AVM’de Ticaret Bakanlığının bir ayakkabı firmasına aylık 50.000 dolar kira yardımı yaptığı tespit edilmiştir. 15 ay boyunca devam eden kira yardımının tutarı milyon 5.5 Milyon TL’yi geçmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Atatürk’ün kurduğu THK böyle battı

İktidar, kendisine yakın yandaş şirketleri, firmalari, müteahhitleri usulsüz bir şekilde desteklerken; küçük esnaf borç batağı içinde intiharın eşiğine gelmiş, Meclisin önünde benzin döküp kendini yakmıştır. Usulsüzlüklerin tümünü Önergelerimizle yasama faaliyetleriyle sonuna kadar araştırıp vatandaşın parasının nasıl harcandığının takipçisi olacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN