Muharrem İnce’den CHP’ye çok sert tepki

Muharrem İnce’den CHP’ye çok sert tepki

24 Haziran seçimlerini değerlendirmek üzer toplanan parti meclisine çağrılmadığını söyleyen Muharrem İnce, CHP PM’sini “Cumhurbaşkanı adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline!” dedi.

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sosyal medya hesabından çok sert açıklamalarda bulundu.

Seçimleri değerlendirmek için toplanan CHP Parti Meclisi (PM)’ne davet edilmediğini söyleyen İnce, “Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise cumhurbaşkanı adayı davet edilmeliydi” ifadelerini kullandı. Toplantıya çağrılmamasına tepki gösteren İnce, “Cumhurbaşkanı adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline!” dedi.

İnce’nin açıklamaları şöyle:

“Bu toplantıya cumhurbaşkanı adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun. Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim. Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.

Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise cumhurbaşkanı adayı davet edilmeliydi. cumhurbaşkanı adayı hakkında yalan konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline.”
YEMEK ELEŞTİRİSİNİ YANITLADI

Muharrem İnce, seçimlerin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile yediği yemek ve sonrasında yaptığı açıklamalar üzerine kendisine yöneltilen eleştirilere de cevap verdi.

İnce, şunları kaydetti:

“Yediğimiz yemeğin saatini televizyonda geçen alt yazıdan öğrendim, yemeğin saatini ve yerini basına ben söylemedim, basını oraya ben davet etmedim, yemekte konuşulanları basına söylemekle suçluyorsunuz. O yemeğe basın ilgisini çeken sizsiniz. O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü? Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanı - Birsen Avan

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın