“Mukaddesatımız postallar altında, Dünya kör, sağır,dilsiz.” - KozanBilgi.Net

“Mukaddesatımız postallar altında, Dünya kör, sağır,dilsiz.”

“Mukaddesatımız postallar altında, Dünya kör, sağır,dilsiz.”

“Mukaddesatımız postallar altında, Dünya kör, sağır,dilsiz.”

Türk Eğitim-Sen Kozan Temsilcisi Mürsel YAZICI, Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada:

“Hastaneler, ibadethaneler, yardım kuruluşları, okullar gibi alanlar, savaşlar da dahi dokunulmazlığı olan yerlerdir.

Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren, kendi hırs ve çıkarları uğruna genç yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek demeden insan hayatlarını karartan İsrail Müslüman alemi için son derece büyük öneme sahip olan Mescid-i Aksa’yı savaş alanına çevirmiştir.

İnançlara dahi saygısı olmayan, insanlıktan nasibini almamış bu kimselerin artık dünya kamuoyunun vicdanlarını titreten saldırılarına bir son vermesi zorunluluk haline gelmiştir. İsrail’e dur demek, bütün inançların, bütün insanlığın ortak değerlerine sahip çıkmak adına insanlığın omuzlarına yüklenmiş bir sorumluluktur.

Kendilerine karşı en küçük bir olumsuzlukta antisemitizm’i(Yahudi düşmanlığı) gündeme getirip Yahudilerin mağduriyetini dillendirenler yıllardır İslam’ın bütün değerlerine saldırmakta, bölgede taş üstünde taş koymamaktadırlar.

Filistin davası, insanlık tarihi boyunca süregelmiş bir mücadeledir. Filistin, bize “Kanla alınan bu topraklar parayla satılamaz” diyen Abdülhamit Han’ın hatırası, Kabe’den önceki kıblegâhımızdır. Bu mukaddes emanetimizin İsrail postalları altında çiğnenmesine asla göz yumamayız.

Değerlerini yitirmemiş, olaylara tarafsız bakabilen tüm insanlık âlemi Birleşmiş Milletlerden, yıllardır hukuku hiçe sayan İsrail’den yaptıklarının hesabının sorulmasını beklemektedir.

Bu vesileyle olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı Müslüman kardeşlerimize acil şifalar diliyor, mukaddesatımıza yapılan bu saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz.”

 

Mürsel YAZICI

Türk Eğitim Sen Kozan Temsilcisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın