DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321816-0,93%
Adana
30°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Mustafa Halaçoğlu
79 okunma

Mustafa Halaçoğlu

ABONE OL
16 Ocak 2015 18:17
Mustafa Halaçoğlu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mustafa HALAÇOĞLU
MHP Adana İl Encümeni

 • Mustafa Halaçoğlu; “Nedense başkanı bir telaş aldı, neyin telaşı anlamıyorum”
 • Bizi adam eden Kozan oldu; biz Kozan’da doğduk, Kozan’da toprak olacağız.
 • Hizmet verirken kesinlikle ayrım yapmadık; o köy de bizim, bu köy de.
 • Önce milletim ve vatanım, sonra partimiz ve biz.
 • Üç ay oldu İl Özel İdare’de bir planlama yok. Bu tarihe kadar Adana bunu yaşamadı.
 • Türkiye Cumhuriyet tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.
 • Bu kadar sessizlik, suskunluk hayra alamet değil.
 • Erdoğan kumar oynuyor. Kumar oynayan değil, oynatan kazanır.
 • Gönlümüz hizmetten yana. Bize görev verilirse bundan kaçmayız.
 • Arap baharı ile Ortadoğu da müslümanı müslümana kırdırma yöntemi ile haçlı zihniyeti uygulanıyor.
 • Türkiye Cumhuriyetinde  bu dönemdeki kadar bunalıma girilen bir dönem yaşanmadı.
 • Kozan haberlerini Adana’dan takip ediyor üzülüyorum; cinayet, intihar, hırsızlık, esrar vs.
 • Ben hiç bir şeyim, biz her şeyiz.
 • Biz teşkilatçıyız, teşkilat ne derse o şekilde hareket ederiz.

Röportaj: Şeref Işık KozanBilgi.Net Haber Müdürü  

Bu haftaki konuğumuz, Adana İl Encümeni Yol, İçme Suyu ve Kanalizasyon Komisyonu Başkanı ve MHP Yüreğir İl Encümeni olan Kozanlı hemşerimiz Mustafa Halaçoğlu. Sayın Halaçoğlu’nu  www.kozanbilgi.net ve Kozan Sancak Gazetesi adına Kozan Sancak Gazete ve Matbaasında konuk ettik. 2009 Yerel seçimlerinde Kozan Belediye Başkanlığına MHP’den aday adayı olan  Mustafa Halaçoğlu ile dolu dolu konuştuk. Önümüz yerel seçimde aday mı, değil mi onu konuştuk. Ulusal gündemden yerel gündeme, İl Encümen çalışmalarından projelere kadar pek çok konuda soru sorduk ve cevap aldık.

ŞEREF IŞIK – Sayın Halaçoğlu, Kozan Sancak Gazetesine hoş geldiniz. Okuyucularımıza Mustafa Halaçoğlu kimdir bir tanıtır mısınız?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Hoş bulduk. Mustafa Halaçoğlu, 1959 yılında Kozan’da Cumhuriyet  Mahallesinde doğdu. 1959’un Haziran ayında. O zamandan bu zamana çok şey değişti. Yokluk vardı. Yoksulluk vardı. Dört kız, altı erkek on kardeştik, babamın tek maaşı ile geçiniyorduk. Babama Tahsildar Mehmet Efendi derlerdi. Babam Özel İdarede  Memurdu. Çocuklarının hemen hemen hepsini okuttu. Burada annemin katkısı inkar edilemez. İneğimiz vardı. Onu güderdik. Sütünü yoğurdunu satar ev bütçesine katkıda bulunurdu annem. Hakikaten yoksulluktan geldik. Dededen bir şeyimiz yoktu. İlkokulu 2 Haziran İlkokulunda, ortaokulu Kozan Ortaokulunda ve lise tahsilimi Kozan Lisesinde yaptım. Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünden 1982 yılında mezun oldum. Eğitimimden sonra askere gittim. Askerliğimi İstanbul’da tamamladım. 1984 Yılında askerlik dönüşü Adana da Toshiba şirketinde teknisyen olarak işe başladım. Üç ay sonra Teknik Müdür, üç ay sonra da Bölge Müdürü oldum. Şirketimizin Adana Bölge Müdürlüğünü Türkiye’de bir numara yaptım. Şirketin İzmir Bölge Müdürlüğünde sorunlar vardı. Oraya giderek sorunları çözdüm. 1990 yılında  kendi işimizi kurduk. Bilgisayar işine girdik. Önce ortak oldum, ardından üretim müdürü, genel müdür ve ardından şirketin sahibi oldum. Adana Bilişimci İş Adamları Derneği Kurucu Başkanı idim, iki yılda başkanlık yaptım. Adana Ticaret Odası Meslek Odaları Temsilciliği, Avşarlar Derneği Başkan Yardımcılığı gibi sivil toplum kuruluşlarında etkin görev aldım. 23 yıldır bilişim sektöründe  serbest ticaretle uğraşıyorum. MHP’den Yüreğir İl Encümeniyim ve Adana İl Encümeni Yol, İçme Suyu ve Kanalizasyon Komisyonu Başkanıyım.

1424449_10202231643211286_870329765_n (1)

ŞEREF IŞIK – Bize siyasi geçmişinizi anlatır mısınız?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Biz Ülkü Ocaklarından yetiştik. Vatan millet sevgisini oralarda aldık. Siyasette hep MHP ile bir oldum. 2009 yerel seçimlerinde Kozan Belediye Başkanlığı için MHP’den aday adayı oldum. Adaylık kısmet değilmiş. Takdir Ethem Beyden yana oldu. Biz de onun arkasında durduk. Kozan’a gelip bizzat çalıştım. Olması gereken de buydu. Bizim için önemli olan davamızdır. Biz teşkilat adamıyız. Teşkilatımız ne görev verirse onu yaparız. Biz ülkücülere ayrışmak yerine birleşmek yaraşır. Kozan için o zamanlar 24 proje üretmiştik. Belediyenin yapması gereken yol, su, imar işleri gibi şeyler değil, farklı projelerdi onlar.

ŞEREF IŞIK – Projelerinizden birkaç örnek verebilir misiniz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – O zamanlar 3-4 tanesini açıklamıştım. Şimdi ki başkan onlardan bir kaçını uyguluyor. Bence projeler insan odaklı olmalı. Önemli olan insanlara, özellikle gençlere iş aş vermek. Kozan büyüdü. Bir belediye başkanı belediyenin görevlerinden başka farklı kazanımlar katabilmelidir iline, ilçesine. Yeni yeni projeler ekledim projelerime. Aday olursam uygulayacağım, olamazsam da kim kazanırsa kazansın belediye başkanlığını, hangi partiden olursa olsun projelerimi paylaşmaya hazırım. Kozanlının hayrına kullanılsın bu projeler. Söz projeden açılmışken bir eleştiride bulunayım mevcut belediye başkanına. Bir şelale yapmaya çalışıyor, yapıyor demiyorum yapmaya çalışıyor. Doğal dokuyu kırarak şelale yapmaya çalışıyor. Aslında benim kalenin bir başka yerine daha güzel bir projem vardı. Hatta bunu bir iki yerde anlatmıştım. Belki de oradan almıştır bu projeyi. Ama yanlış anlamış. Mimar ama, yanlış yerde yanlış uygulama yapıyor. Doğal doku kırılarak bu iş olmaz.

ŞEREF IŞIK – İl Encümenliği hikayeniz nasıl başladı, belediye başkanlığı olmadı il encümenliği mi olsun dediniz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Hayır, öyle bir düşüncem yoktu. Belediye Başkan Adaylığı süreci sonuçlandıktan bir hafta sonra beni telefonla aradılar. “Yüreğir’den İl Encümen Adayımız olur musun?” dediler. Aslında ben bunu hiç beklemiyordum. İl encümeni ne demek onu dahi bilmiyordum. Kabul ettim ve Yüreğir ikinci sıradan seçime girip il encümeni oldum. O gün bu gündür milletimiz için çalışıyoruz. Hizmet verirken kesinlikle ayrım yapmadık; o köy de bizim, bu köy de. Biz de ben yoktur, biz vardır. Ben hiç bir şeyim, biz her şeyiz. Bu mantıkla hareket ederiz.

ŞEREF IŞIK – Mustafa Bey, Takip ettiğim kadarıyla il encümenliğinde başarılı bir grafik çiziyorsunuz, çalışmaları nasıl yapıyorsunuz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Adana İl Encümenleri olarak biz bu dönem dört yıl içerisinde Adana’nın bu güne kadar hiç görmediği ciddi, planlı bir çalışma sergiledik. Eski bütçeler ile bizim yaptığımız bütçeleri kıyasladığımızda bu farkı açıkça görebilirsiniz. Ben Yüreğir ilçesinin encümeniyim. Yüreğir’in altı köyü var. Hizmet babında pek ihtiyaçları kalmadı. Yüreğir’in her tarafına mobese yaptırdık. Giren çıkan her şey kayıt altında. Biz bu dönem grup yollarına önem verdik. Yani bir çok köyün ortak yararlandığı yollara. Eskiden grup yolları alt yapısı tamamlanmadan bir parmak asfalt dökülüp yapıldı derlermiş. Biz böyle yapmadık. Birinci yıl alt yapısını, yani menfez, köprü, büz, genişletme vs. ne gerekiyorsa yaptırdık. Asfaltını ikinci yıl yaptık. Çok güzel grup yolları yaptık. Büyük paralar harcadık bu yollara. Hemen hemen grup yolu kalmadı yapılmadık. Bu hizmetler Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partili encümenlerin ortak kararı ile yapıldı. Kozan’a gelen hizmetler benim önerilerim doğrultusunda yapıldı. Tabi  Bekir Baz ve Kamuran Gök’ün de içinde bulunduğu grubumuzun desteği ile.

ŞEREF IŞIK – Adana İl’inin 2013 yılı İl Özel İdare Yatırım Proğramı ne oldu, hala Bakanlığa gidip geliyor mu? 2013 yılı bütçesinin hazırlanış hikayesini anlatır mısınız?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – 2013 Yılı İl Özel İdare Yatırım Proğramı nihayet İçişleri Bakanlığınca onaylanarak Adana’ya geldi. Biliyorum siz de takip ediyorsunuz bu süreci. Nasıl olduğunu bir kez daha anlatayım da bilmeyen okuyucularınız da bilgi sahibi olsunlar.  Biz İl Encümenleri olarak köylerin sorunlarını yerinde görmek için köy köy gezdik. Tabiri caizse bu bütçe de nokta atışları yaptık. Bu bütçe de kilit taşı ve parkeye önem verdik. Yaklaşık beş milyon lira para ayırdık köy içi parke döşemeleri için. Biride sürpriz oldu. Sizin köy Paşalı köyü içine parke döşenmesini biz proğrama aldık. İstekte bulunmamışlardı onlar. Hatta bütçe görüşmeleri sırasında AKP Kozan il encümeni Hadi Tekdemir Paşalı köyü kilit parke taşına ve Hopka Dağı yamaç paraşütü yoluna karşı çıktı. Ben de söz aldım ve “Siz oralara gittiniz mi? Şimdiye kadar ne hizmet götürdünüz oralara? Sizin yapmanız gerekirdi bunları şimdiye kadar” dedim. Yine sizin köyde bir dere vardı, oraya köprü yazmıştım. Çünkü çok genişti.

ŞEREF IŞIK – Evet, muhtarla birlikte beraber gitmiştik. Siz resimlerini çekmiştiniz oranın.

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Evet, siz de vardınız. Köprüyü yol müdürümüz üçlü menfeze çevirmiş. Gidip görmüş orayı. Bana da söyledi. Köprü için çok uzun, oraya üçlü menfez yapılmalı dedi.  Tabi tekniği o biliyor. Menfez bütçesi onaylanmış, yapılacak. Paşalı köyü spor sahası için de bütçeye kırk bin lira koymuştuk. Saha düzlenecek, etrafı çevrilecekti. Ayrıca soyunma odaları yapılacaktı. Ama, AKP encümenlerinin isteği doğrultusunda bütçeden çıkartılmış spor sahası. Hopka Dağı yamaç paraşütü yolu havuza alınmış, yani o da yapılacak ikinci planda. Adana’nın her bir köşesine hizmet götürüyoruz. Biz MHP olarak oy hesabı yapmadan, hangi köyden ne kadar oy aldık sayımı yapmadan, o köyde bizim, bu köyde bizim diyerek, memleketimiz, milletimiz için çalışıyoruz. Milletimiz şundan emin olsunlar. Biz milletimizin gücünü kullanıyoruz. Cebimizden değil, onların vergileri ile hizmet ediyoruz. Bize destek olmaları halinde kendilerine en iyi hizmeti getireceğimizden emin olsunlar. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli gibi, “Önce milletimiz ve vatan, sonra partimiz ve biz” diyoruz. Daha önceleri hizmet yapılacak yerler gidilip görülmezmiş. Talebe ve siyasi baskıya göre hizmet verilirmiş. Biz altı yüz küsür köyümüzün çoğunu gezdik. Yumurtalık’dan Aladağ’a, Tufanbeyli’den Kozan’a ilçe ilçe, köy köy gezdik ve planlamamızı ona göre yaptık. Hiçbir ayrım yapmadık.

ŞEREF IŞIK – Bütçenin onaylanış hikayesinden bahsedecektiniz.

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Bütçeyi söylediğim gibi titiz bir çalışma içinde hazırladık. MHP ve CHP’li encümenlerin desteği ile meclisten geçirdik. AKP’li encümenler grup kararı almışlar bütçeye ret oyu verdiler. Yalnız İmamoğlu AKP encümeni İsmail Bey ile (İsmail Bey’i parti disiplinine vermişler, partiden ihraç edilmiş)Kozan AKP encümenlerinden Adem Ocak ve Yasin Yılmaz bizi desteklediler. Onlara da buradan bir daha teşekkür ediyorum. Vali Bey bütçeyi encümene geri gönderdi. Biz de tekrar oylayarak encümenden geçirdik. Vali Bey bu sefer AKP’lilerin baskısı ile bütçeyi İçişleri Bakanlığına gönderdi. Bugün üç ay oldu, Adana İl Özel İdare’de hiçbir planlama yok. Adana şimdiye kadar böyle bir şey yaşamamış. Türkiye’de iki il bütçeyi İçişleri bakanlığına göndermiş, biri Adana biri de Diyarbakır. Adana’da bir takım medya valiyi göklere çıkarıyor, ama bunları yazmıyorlar. Bürokratlar hakkında hep soruşturma var, bürokratlar imza atmaktan imtina ediyorlar. Bir duyum aldım, genel sekreter “Bütçe imzalanır veya imzalanmaz bana ne” demiş. Bu konuda mecliste konuşma yaptım. AKP’li üyelere hizmeti reddediyorsunuz, vali ve genel sekreter gidecek siz bu millet ile ölene kadar beraber kalacaksınız, sizi halka şikayet edeceğim dedim.

ŞEREF IŞIK – Toplam 2013 bütçesi ne kadar, ne kadarı hizmete harcanıyor?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – 2013 yılı Adana İl Özel idaresinin bütçesi seksen milyon civarında. Bunun on dört milyonu eğitime ayrılıyor. Büyük bir kısmı personel giderlerine harcanıyor. Kozan Organize Sanayi Bölgesine her yıl sekiz yüz bin lira ayırıyoruz. AFAD’da bize bağlandı, oraya da ayrılıyor. Hizmete kalan miktar otuz milyon lira kadardır. Kayseri bütçesi 240 milyon civarındadır. Bütçede işleri havuza atarak buradan siyasi rant sağlıyorlar. Havuza atılan hizmetler partizanca kullanılıyor. Gelin bütçeyi birlikte yapalım, hizmetlerde ortak noktada buluşalım dedik ama yanaşmadılar. Hiçbir gerekçe göstermeden grup kararı ile ret oyu verdiler bütçeye. Vali ve Genel sekreterin hizmet umurunda değil.

ŞEREF IŞIK – Sayın Halaçoğlu, geçenlerde Feke Tapan bölgesinden muhtarlar yol, su ve elektrik ihtiyaçları için Adana’ya gitmişler. İlgili daire müdürleri ile görüşmüşler. Muhtarlara para yok, valilik parayı Suriyelilere harcıyor demişler. Böyle bir şey mümkün mü?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Doğru değil, onun bütçesi ayrı. Suriyelilere harcanan para ayrı bütçeden.

ŞEREF IŞIK – Yani kısacası 2013 bütçesi henüz onaylanmadı diyememişler de muhtarları başlarından savmışlar, öyle mi?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Aynen öyle söyleyebilirsiniz.

ŞEREF IŞIK – Bütçe çalışmaları konusunda yeterli aydınlatmayı yaptınız, teşekkür ederim. Şimdi de son günlerde Kozan’da gündem oluşturan Ermeni mezalimi fırını olayına gelelim. Nedir bunun aslı?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Malum, Kozan’da ki Ermeni mezalimi fırını ve Adana’da Hocalı soykırımı anıtı yapımı için önerge verdim. Amacımız kin ve nefret aşılamak değil. Gerçek olan şu; Yapılan mezalimi, soykırımı yeni nesillere aktarmak, tarihi unutturmamak. Geçmişte böyle bir acının yaşandığını yeni nesillerin bilmesi gerek. Bu vatanın nasıl kazanıldığını, nelerden geçildiğini yaşatmak gerek. Bu vesile ile 2010 yılında Kozan için 200 bin lira para ayırdık bütçeden. Kozan’da 6-7 fırında insanlar diri diri yakılmış. Kiminde üç, kiminde beş. Biz bunları canlı tanıklardan dinledik. Bu acı hepimizin acısı. Gündeme alınan o fırında kaç kişi yakılıp yakılmadığı söz konusu değil. Orası zaten sit alanı. O bedesten de restore edilerek turizme kazandırılabilir. Gelinen nokta şu; O fırının restore edilebilmesi için mülk sahiplerinin muvafakat  vermesi gerekiyor. Mülk sahipleri  bir sayfalık geniş bir liste. Kimi ölü, kimi sağ. Sağ olanların adres tespiti gerek ki, onları bulup noter kanalı ile muvafakat alınsın.

ŞEREF IŞIK – Peki adres tespiti ile belediyenin ne ilgisi var? Bunu Kaymakamlık kanalı ile emniyet yapmaz mı?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Aslında adres tespiti için kime yazılmış, ne cevap alınmış bilmiyorum. Yalnız biz o fırın önünde yaptığımız basın açıklamasında belediyeyi suçlamadık. Başkan bazı şeylerden çekiniyor, korkar oldu bazı konulardan. Bu para belediye ye aktarıldı da demedik. Para Özel İdarede. Ayrıca sayın başkan fırını yaptırdım diyor. Beni de aradı. Kendisi mimar, iki tahta çakmış restore ettim diyor. Başka bir şey yok. Biz belediye ye para gönderdik demedik. Niye telaşa kapılıyor anlamadım. Hakikaten biz belediye yapmıyor, yaptırmıyor diye bir şey ağzımızdan çıkmadı. Yanımızda AKP’li encümenler de vardı. Ben fırınları hep yaptırdım diyor. Ben yapılmış fırın göremedim. Siz gördünüz mü? Nasıl mimarmış bu?

ŞEREF IŞIK – Sayın Halaçoğlu, mevcut belediye başkanı hiçbir şey yapmadı mı diyorsunuz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Kozan için yapılması gereken çok şey var. Kozan şuanda on yılını kaybetmiş durumda. Bence sayın başkan kendi reklamından başka bir şey yapmıyor. Bana da kızacak ama, bazı şeyleri de yapıyor ama profesyonel değil. Hakikaten yaptığı işlerde profesyonel değil. Amatörce iş yapıyor ve onları da kendi resimleri ile birlikte süsleyip bilboardlar da sergiliyor.

ŞEREF IŞIK – Sayın Halaçoğlu, ulusal gündemi nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye nereye gidiyor?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en kötü günlerini yaşıyor. Bunun da kırılma noktası 21 Mart oldu. Hiçbir devlette teröristle kucaklaşıp, şehre silahla indirip, Apo’nun resimleri ile miting yaptırılmaz. Bu bir ihanettir. O zaman çıkartın, niye tutuyorsunuz İmralı da. Ülkede hüküm sürmeye çalışan terörist yapıya “size bir şey yapmayacağız, çıkın gidin” demek olur mu? Sen savcı değilsin, yargıç değilsin. Başbakanın bu yaptıkları suçtur. Yargının, savcının, askerin bu kadar sessiz kalması da hayra alamet değil. Şu anda kurtuluş savaşındaki gibi mücadele ediyoruz. Çıkıp Kozan’da elinde Türk bayrağı ile gezemezsin. Hemen polis müdahale eder. Bir amerikan gazetesi “Erdoğan çok büyük kumar oynuyor” diye yazdı. Kumarı oynayan değil oynatan kazanır. Şuanda Apo ile Erdoğan kumar oynuyorlar; ama, kazanan emperyalist güçler olacak; Amerika, İsrail olacak. Barış adı altında nihai hedef Yahudi ve Ermeni devletlerini Anadolu’ya yaymaktır.

ŞEREF IŞIK – Suriye olayını nasıl değerlendiriyorsunuz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Füze kalkanı ve füze bataryaları İsrail’i İran füzelerinden korumak için kuruldu. Mavi Marmara için sözde özür dilendi. Ben aslında Allah korusun Suriye’den büyük çılgınlık bekliyorum. Katar olur, Suudi Arabistan olur ama asıl şey Türkiye. Bana yar olmayan kimseye yar olmasın deyip bir çılgınlık yapabilir. Şu anda Arap Baharı adı altında müslümanı müslümana kırdırma taktikleri ile bir haçlı seferi uygulanıyor. Müslüman uyanık olur, Müslüman çalışkan olur. Ama hepsi uyuyor. Libya halkı refah içinde yaşıyor, borç nedir bilmiyordu. Şimdi bankalar halka peynir ekmek gibi kredi kartı dağıtmış, borçsuz kimse yok. Halkın hepsi borçlu. Halkı borçlandırarak esir almışlar.

ŞEREF IŞIK – Peki ne yapmamız gerek, Türk halkına ne diyorsunuz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Cenab-ı Allah beşyüz küsür ayetinde aklınızı kullanın diyor. Aklınızı kullanın. Bu ülkenin nereye gittiğini iyi düşünün. Neye oy verdiğinizi iyi düşünün. Zinayı suç olmaktan çıkaran AKP hükümetidir. Cumhuriyet tarihinde insanlık olarak bu kadar bunalım geçirilen bir dönem olmamıştır. İnsanlar karısını çocuklarını kesiyor. Bu cinnet bu güne kadar yaşanmadı. Şimdi her taraf hırsız kaynıyor. AKP döneminde ahlak, edep kalmadı. Kozan haberlerini dinliyorum, cinayet, intihar, hırsızlık, esrar vs. Bu mu huzurlu kent?

ŞEREF IŞIK – Kozan’ın öncelikli sorunu nedir sizce?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Bence Kozan’ın öncelikli sorunu iş, aş. Benim projelerim beş yüz  kişiye iş sağlayacak projelerdir. Kozan’a yapılan yatırıma kim başkan olursa olsun bu beni ilgilendirmez destek olurum. Her zaman Kozan için evet derim. Bu güne kadar böyle idi, bundan sonra da böyle olacak. Organize Sanayide yatırımcının önü açılacak. Özel İdare OSB için her yıl seki yüz bin lira ortaklık payı ödüyor. OSB’ye Özel İdare, Kozan Belediyesi ve Kozan TOB %70, %20, %10 nispetinde ortaktır. Belediye ve TOB ortaklık katkı payını ödemiyor. OSB’ye sahip çıkılmıyor. Özel idare ödüyor. Özel İdarenin ortaklık payı ödemesine diğer ilçeler karşı çıkıyorlar ama onları ben ikna ediyorum.

ŞEREF IŞIK – Mustafa Bey, artık asıl soruya gelelim. Bu yerel seçimlerde de Kozan Belediye Başkanlığı için aday adayı mısınız?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Gönlümüz hizmetten yana. Bize görev verilirse bundan kaçmayız. Ben hiç bir şeyim, ama biz her şeyiz. Biz birbirimizle büyürüz. Aday adayı olduğumu söylemenin erken olduğunu düşünüyorum. Bu benim düşüncem. Halkımız Mustafa Halaçoğlu adayımız derse, biz de elimizden geleni yaparız. Kimse bize şöyle diyemez. Halaçoğlu ailesi belli, Kozan’da herkes tanır. Kozan’a hiçbir zaman hizmeti esirgemedik. Alnımız ak. Kozan’a çok daha büyük şeyler yapılacağını düşünüyorum. Teşkilatımızda benden çok daha bilgili arkadaşlar var. Ben böyle insanlarla her zaman çalışırım. Biz teşkilatın adil davranacağını biliyoruz ve bundan dolayı biz teşkilatçıyız diyoruz.

ŞEREF IŞIK – Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için partinizde Hüseyin Sözlü’den başka aday adayı da var mı? Remzi Oğuz Yılmaz’ın adı da geçiyor. Onu nasıl yorumluyorsunuz?

MUSTAFA HALAÇOĞLU –  Remzi Oğuz Yılmaz için yorum millete ve teşkilata ait olsun. Evet, Hüseyin Sözlü aday adaylığını açıkladı. Şu ana kadar başka açıklayan olmadı ama çıkacağını tahmin ediyorum. Çıkmayabilir de tabi.

ŞEREF IŞIK – Güzel bir röportaj oldu Sayın Halaçoğlu. Son olarak söylemek istediğiniz bir mesaj var mı?

MUSTAFA HALAÇOĞLU – Beni Kozan Sancak Gazetesi ve Kozan Bilgi Net’e konuk ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Sancak Gazetesi ve KozanBilgi.Net’i ilgiyle takip ediyorum. İkisini de beğenerek okuyorum. Genel Başkanımız tüm yurtta olduğu gibi Adana ve ilçelerinde de kazanacak adayla seçime gideceğiz dedi. Çekirdek kadro, dava adamı, teşkilat adamı olursa sorun olmaz.  Kozan MHP’nin kalesi. Kozan’ı mutlaka almamız gerek. Benim içinse  hayırlısı ise olsun diyorum. Hakikaten bunu gönülden söylüyorum ve tüm okuyuculara saygılarımı sunuyorum.

Hoşça kalın…


  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.