DOLAR 15,9221 -0.12%
EURO 16,7495 0.11%
ALTIN 930,430,24
BITCOIN 466228-2,89%
Adana
27°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız”

“Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız”

ABONE OL
18 Mart 2015 13:23
“Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana İl Başkanlığı’nın dayanışma ve dostluk gecesinde konuşan Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, hiçbir CHP’linin umutsuzluğa kapılmaya hakkının olmadığını söyledi

“Üç katliamı anan tek parti CHP”

“21 Mart, sonraki önseçimlerin de anahtarı olacak”

“AKP’ye karşı Cumhuriyet’in direnç kapısı CHP”

CHP DAYANIŞMA GECESİ (14)

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Adana İl Başkanlığı’nın düzenlediği dayanışma ve dostluk gecesinde İl Başkanı Burhanettin Bulut, cumartesi günü yapılacak önseçimde örgüte emek verenlerin emeklerinin karşılığını alacağını belirterek, önseçimin sonraki önseçimlerin de anahtarı olacağını söyledi. Bulut, “Saray özentisi içinde ‘Başkanlık’ sistemini dayatan AKP iktidarına karşı Cumhuriyetin direnç kapısı CHP’dir” dedi.  CHP’nin dini inanç, etnik köken, siyasi görüş ayrımı yapmadan ezilen, haksızlığa uğrayan tüm mazlumların yanında olduğunu belirten Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Başbağlar, Sivas ve Roboski’yi anan tek partinin CHP olduğuna dikkati çekti.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (2)

Türkiye’yi Suriye’den, Irak’tan,  İran’dan, Musul’dan, Tunus’tan farklı kılan laik demokratik cumhuriyete herkesin sahip çıkması gerektiğini dile getiren Ağbaba, “Bizler bu ülkeye en zor zamanda bir ışık olan, emperyalizme meydan okuyan ve diz çöktüren Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız. Bizler, idam sehpasına giderken ve idam sehpasını iterken, ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye. Yaşasın halkların kardeşliği’ diyen devrimci yoldaşlarımızın kardeşleriyiz. Bu nedenle hiçbir CHP’linin, örgüt emekçisinin umutsuzluğa kapılmaya hakkı yok” dedi.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (3)

CHP Adana İl Başkanlığı’nın dün akşam HiltonSA Oteli’nde düzenlediği dayanışma ve dostluk gecesine  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adana milletvekilleri Ümit Özgümüş, Turgay Develi, Ali Demirçalı, Seyhan Belediye Başkan Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, aday adayları ve partililer katıldı.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (4)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl, Haluk Koç, Bülent Tezcan, Sezgin Tanrıkulu, Seyhan Erdoğdu, Enis Berberoğlu, Burhan Şenatalar, Yakup Akkaya, Ercan Karakaş,  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin,  Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu geceye mesaj gönderdi.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (5)

“ÖRGÜTE EMEK VERENLER EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALACAK”

Gecenin açılış konuşmasını yapan ve katılımcılara “Yoldaşlarım” diye hitap eden CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 21 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek önseçimin, örgüte emek verenlerin emeklerinin karşılığını almaları anlamında büyük önem taşıdığını vurguladı.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (7)

“ÖNSEÇİM SONRAKİ ÖNSEÇİMLERİN ANAHTARI OLACAK”

Türkiye’nin önemli bir seçime gittiğinin altını çizen Bulut, CHP’nin iktidara, halkın da CHP’ye ihtiyacı olduğunu kaydetti. 21 Mart’taki önseçimin sonraki önseçimlerin anahtarı olacağını ifade eden Bulut, “İl yöneticileri olarak sizlerin örgüte verdiğiniz emeğin karşılığını almanız için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi tüm inancımla haykırıyorum” dedi.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (8)

“CUMHURİYETİN DİRENÇ KAPISI CHP”

7 Haziran seçimlerinin rejim açısından da büyük bir önem taşıdığını belirten Bulut, “Bir tarafta saray özentisinde, başkanlık sistemini dayatan bir AKP iktidarı, bir tarafta da Cumhuriyetin kurucu partisi, cumhuriyetin en önemli direnç kapısı CHP var. Bir tarafta yoksulları yoksulluk üzerinden yönetmeye çalışan AKP, diğer tarafta da yoksulluğu yok etmeye kararlı CHP var. İşte bu bilinçle seçimlere gidiyoruz” şeklinde konuştu.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (9)

“CHP DIŞINDA ADAYINI ÖNSEÇİMLE BELİRLEYEN PARTİ YOK”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, önseçimle CHP’nin diğer partilere de örnek olan bir şey yaptığını kaydetti. CHP’nin önseçim kültürünü yaygınlaştırdığını ifade eden Ağbaba, “Bir parti kendi içinde demokrasiyi sağlayabiliyorsa ancak Türkiye’ye demokrasi getirme konusunda iddialı olabilir ve bu konuda iddialı olan tek parti CHP’dir.  Sağınıza da solunuza da bakın. HDP’ye, MHP’ye, AKP’ye bakın. CHP dışında önseçimle adayını belirleyen bir parti yok” şeklinde konuştu.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (10)

“CHP AYIRT ETMEDEN HERKESE SAHİP ÇIKIYOR”

CHP’nin ülke ve ülkenin geleceği adına önemli işlere imza atan bir parti olduğunu vurgulayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, CHP dışında hiçbir siyasi partinin Başbağlar, Sivas ve Roboski katliamlarını anamadığını söyledi. Ağbaba, “Birisi Roboskiye, birisi Başbağlara, birisi Sivas’a gidemiyor. Yine AKP’nin destekleyerek yaratmış olduğu IŞİD’in zulmünden kaçan her kesime yardım eden, Kobani’de IŞİD katillerinin vahşetle saldırısından kaçan Suruç’taki insanlara yardıma giden, Kobani’ye giren, Kobani’deki acıyı dünyaya ilk duyuran, AKP’nin göndermiş olduğu çetelerin bıçağıyla, kılıcıyla Lazkiye’de kesilen Alevi çocuklara sahip çıkan siyasi parti CHP’dir. Şengal’de kadınları tecavüze uğrayan, çocukları katledilen, sadece Ezidi olduğu için kadınları köle pazarında satılan Ezidilere yardım eden tek parti CHP’dir. Unutulan, ismi duyulmayan, maalesef AKP’nin petrol karşılığı sattığı Kerkük’teki, Tel Afer’deki Türkmenlere, orada tecavüze uğrayan kadınlara sahip çıkan parti CHP’dir. CHP, inancına, etnik kimliğine, siyasi görüşüne bakmadan, kimseyi ayırmadan herkese sahip çıkmaya çalışıyor” dedi.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (11)

“CHP EZİLENLERİN, MAZLUMLARIN YANINDA”

Pozantı’daki çocukların tecavüz çığlığını Türkiye’ye duyuran partinin de CHP olduğunu belirten Ağbaba, “Tortum’daki Leyla’nın çığlığını duyuran, Soma’da, Ermenek’te ölen madencilerin, Erzurum’da buzda donanların, Çaycuma’da köprüde uçanların yanında da CHP var. Yani CHP, nerede ezilen, nerede mağduriyet varsa orada mazlumun yanında yer almaya çalışıyor” diye konuştu.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (12)

“CEMEVİ SORUNUNU CHP’Lİ BELEDİYELER ÇÖZDÜ”

AKP iktidarının 13 yıldır siyasi malzeme olarak kullandığı cemevleri sorununu CHP’nin yerel yönetimlerinin çözdüğünü anımsatan Veli Ağbaba, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin 2014 yılında verdiği karara dayanarak CHP’li belediyelerin cemevlerini yasal ibadethane olarak kabul ettiğini ifade etti. CHP’li belediyelerin cemevlerininin elektrik ve su paralarını ödeyeceğini, her türlü ihtiyacını karşılayacağını kaydeden Ağbaba, “Belediyelerimiz camilere nasıl bakıyorsa cemevlerine de aynı şekilde bakacak. Sadece cami, cemevi değil, kiliseye de aynı şekilde bakacak” ifadelerini kullandı.

CHP DAYANIŞMA GECESİ (13)

“CUMHURİYETE VE MUSTAFA KEMAL’E BORÇLUYUZ”

Ülkenin içinde bulunduğu coğrafyada yaşanan tüm olumsuz gelişmelere karşın savaş olmayan Türkiye’ye herkesin sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizi Suriye’den, Irak’tan,  İran’dan, Musul’dan, Tunus’tan farklı kılan laik demokratik cumhuriyete sahip çıkmamız gerekiyor. Her türlü kışkırtmaya, ayrımcılığa rağmen, bugün Suriye’deki gibi mezhebinden dolayı ortadan ikiye bölünmüyorsak; insanlar etnik kimliğinden dolayı Kobani’deki Şengal’deki, Kerkük’teki gibi katledilmiyorsa, bunu laik demokratik cumhuriyete, bu ülkeyi kuran tarihin en büyük devrimcisi Mustafa Kemal’e borçlu olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. O’nun en büyük eserleri olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni, O’nun değerlerini korumamız gerekiyor.”

“BİZ MUSTAFA KEMAL’İN YOLDAŞLARIYIZ”

Türkiye’nin geriye gidişine tek karşı çıkan, laik, demokratik cumhuriyetin ve Mustafa Kemal’in tüm değerlerine sahip çıkan tek partinin CHP olduğunu yineleyen Ağbaba, hiçbir CHP’linin, örgüt emekçisinin umutsuzluğa kapılmaya hakkının olmadığını söyledi.

Ağbaba, “Bizler bu ülkeye en zor zamanda bir ışık olan, emperyalizme meydan okuyan ve diz çöktüren Mustafa Kemal’in yoldaşlarıyız. Bizler idam sehpasına giderken ve idam sehpasını iterken, ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye. ‘Yaşasın halkların kardeşliği’ diyen devrimci yoldaşlarımızın kardeşleriyiz. Bu inançla iktidar yolculuğumuzun hayırlı olmasını, başarılı olmasını diliyorum. 21 Mart’tan sonra da aynı coşkuyla, birliktelikle 57 aday adayımızın sırası ne olursa olsun partisine, CHP’nin ilkelerine, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkacağına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba’ya gecenin anısına plaket de takdim etti. Gecede Seyhan Belediyesi Folklor ekibinin gösterisi büyük beğeni toplarken, halk müziğinin önemli isimlerinden Efkan Şeşen de gecede sahne aldı.


  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.