DOLAR 16,6871 0.02%
EURO 17,5361 -0.15%
ALTIN 974,80-0,11
BITCOIN 335007-3,61%
Adana
27°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Mutlu Canbolat
114 okunma

Mutlu Canbolat

ABONE OL
12 Ocak 2015 19:14
Mutlu Canbolat
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bu hafta çok değerli bir konuğumla beraberiz. Daha önceki haftalarda da ekranlarınıza konuk ettiğimiz bir isim. Özellikle Kadirli ilçesinde eğitim alanında büyük başarılara imza atmış bir isim Sayın Mutlu Canbolat.

Sayın Mutlu Canbolat’la yapmış olduğumuz sohbet ve bizlere tanıtmış olduğu hizmetlerini okurlarımızla paylaşmak istiyorum.

Mutlu Canbolat 1958 yılında Adana ili Kozan ilçesi Hamamköyü köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kozan’da lise öğrenimini Adana’da, yüksek öğrenimini Bursa’da tamamladı. Sırasıyla Malatya, Isparta ve Adana’da matematik öğretmenliği ve yöneticilik yaptı. 1993 yılında Kozan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, 1999 yılında Feke İlçe MEM Müdürlüğü, 2004 yılında Kozan İlçe MEM Müdürlüğü, Temmuz 2009’dan bu yana Osmaniye ili Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Görevini yürütmektedir. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Eğitim öğretim alanında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı, çok sayıda teşekkür, takdir, aylıkla ödüllendirme belgeleri, başarı belgeleri ve plaketlerle ödüllendirildi.

Uluslar arası Eğitim Yöneticileri Derneği(UEYDER) kurucu yöneticilerinden olup, halen bu derneğin genel sekreterlik görevini aktif olarak yürütmektedir. Canbolat evli ve 3 çocuk babasıdır.

Digital image

Mutlu Canbolat Kadirli ilçesine geldiği günden itibaren milli eğitimin çehresi değişmiş, eğitimde kalitenin çıtası çok yükseklere çıkmıştır.

Kadirli ilçesinde Anaokulu 2009 yılında göreve ilk başladığında 1 adet iken bugün 6 anaokulu eğitim vermektedir.

Ortaokul yurdu kapasitesi 100 kişilik iken önümüzdeki yıl 1400 kişiye çıkacaktır.

Ayrıca Türkiye’de ilk defa engelli öğrenciler için özel eğitim iş uygulama merkezinin lise kısmını açarak bir başarıya imza atmıştır.

Canbolat Kadirli’de göreve başladığında milli eğitimin tahsisli bir dönüm dahi arsası yokken şu an 601 dönüm tahsisli arsası olmuştur.

Sayın Canbolat’ın Kadirli ilçesine kazandırdığı en büyük eserlerden birisi de 10.000 öğrenci ve sivile hizmet veren Öğretmenevi Aşevi dir. 120 kişinin karınca gibi çalıştığı bu tesis vergi sıralamasında vergi rekortmenleri arasına girerek üçüncü sıraya yerleşmiştir.

Canbolat’ın en büyük hedefi tarım bölgesi olan bölgemizde büyük bir tarım meslek lisesi kazandırmaktır. Bunun için 167 dönüm araziyi tarım meslek lisesi için tahsis ettirmiştir.

Kadirli için ikinci büyük hedefi ise Turizm otelcilik lisesini kazandırmak ve yörede ilk defa raylı sistemin ulaşıma kazandırılmasıdır ve bu konuda çalışmaları devam etmektedir.

Digital image

Dilerseniz şimdi Sayın Canbolat’ın Kadirli için kazandırdığı eğitim kurumlarını yakından inceleyelim.

KADİRLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI

Fatih Mehmet İlköğretim Okulu olarak kullanılmakta olan bina 2010 tarihinden itibaren mevcut hizmet binasının yetersiz olmasından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hizmet binası haline getirilmiş ve kullanılmaktadır.

KADİRLİ FEN LİSESİ

Kadirli Fen Lisesi, 2012 yılında temeli atılan, Devlet bütçesi ile yapılan 16 derslikli okul binası, 200 öğrenci kapasiteli Yurt Binası ve Kapalı Spor Salonunun bulunduğu kendi hizmet binası inşaatı tamamlanmıştır.

KADİRLİ ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ

Kadirli Anadolu Öğretmen Lisesi, Mehmet Nuri Arıkoğlu İlköğretim Okulunda, 118 erkek, 211 kız olmak üzere toplam 329 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetini sürdürmekte iken, 2011 yılı Kasım ayında temeli atılan, Devlet bütçesi ile yapılan ve inşaatı tamamlanan 16 derslikli okul binası, 200 öğrenci kapasiteli yurt binası ve 10 dairelik lojman inşaatının % 100’ü tamamlanmış bulunmaktadır 2012-2013 ders yılının 2. yarısında kendi hizmet binasına taşınmıştır.

  1.     YIL CUMHURİYET LİSESİ KIZ ÖĞRENCİ YURDU

2010 Yılında yapımı tamamlanan 300 kişilik kız öğrenci yurdu ilçe genelinde öğrencilerin barınma ihtiyacını gidermek için hizmet vermektedir.

FATMA KUTLU KÖKSAL AYVACI ANAOKULU

Kadirli ilçesi Cemalpaşa Mahallesinde, hayırsever vatandaş Fatma Kutlu Köksal Ayvacı’nın maddi katkıları ile Kadirli Kaymakamlığı ve Özel İdare Müdürlüğü tarafından, 2012 yılında inşaatına başlanan 5 derslikli anaokulunun inşaatı tamamlanmıştır. Geçici kabulü yapılarak kurucu müdürü atanmış ve bina hizmete girmiştir.

     ŞEHİT EMRE YALÇIN ANAOKULU

Kadirli ilçesi Cemalpaşa Mahallesinde 2012 yılında temeli atılan ve Devlet bütçesi ile yaptırılan 5 derslikli anaokulu inşaatı tamamlanmıştır.

ASİYE YÜKSEL ANAOKULU

Hayırsever iş adamı Mehmethan Yüksel ve kardeşi Ali Can Yüksel tarafından annesi Asiye Yüksel adına 2012 yılında yaptırılmış olup, 5 derslikli anaokulu şu an itibariyle 35 öğrenciye hizmet vermektedir. 2012-2013 öğretim yılında hizmete açılmıştır.

CENGİZTOPEL İLKOKULU

Yaklaşık 800 öğrenciye hizmet veren Kadirli Cengiz Topel İlkokulu binasına ek olarak, 2012 yılında inşaatına başlanan ve devlet bütçesi ile yapılan 16 derslikli Cengiz Topel İlkokulu binası inşaatı bitirilmiştir.

MEHMET NURİ ARIOĞLU İLKOKULU

Hayırsever iş adamı Mehmet Nuri Arıoğlu tarafından 2009 yılında yaptırılan okul binası; kendi binaları bulunmayan Anadolu Öğretmen Lisesi, Fen Lisesi ve Sağlık Meslek Liselerine ev sahipliği yapmıştır.

YENİGÜN KÖYÜ İLKOKULU

Kadirli Yenigün Köyü İlkokuluna Devlet bütçesi ile yapılan 8 derslikli ek hizmet binası inşaatı, 2012 yılında bitirilmiş olup ve 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında hizmete açılmıştır. Halen yaklaşık 110 öğrenciye hizmet vermektedir.

ŞEHİT MEHMET ULUSOY ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULU

Yeşiltepe Mahallesinde Sağlık Meslek Lisesi olarak faaliyet gösteren okul binasının Kadirli Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından 200.000 TL bedelle onarımı yaptırılarak 2012-2013 eğitim öğretim yılında Şehit Mehmet Ulusoy Özel Eğitim Uygulama Okuluna çevrilmiştir.

YUKARI BOZKUYU İLKOKULU

Yukarı Bozkuyu İlkokulu bahçesine 2009-2010 eğitim öğretim yılında yapımı tamamlanan okul binası 8 derslikli olup çelik konstrüksiyon olarak yapılmıştır.

AYDINLAR İLKOKULU

Aydınlar İlkokulu bahçesine 2009*2010 eğitim öğretim yılında yapımı tamamlanan okul binası 8 derslikli olup çelik konstrüksiyon olarak yapılmıştır.

ŞEHİT POLİS FATİH MEHMET ZORLU ANAOKULU

2009 yılında yapımı tamamlanan okul binası 5 derslikli olarak yapılmış olup 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete açılmıştır.

Digital image

 


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.