Müze açılışında Türkeş ailesine büyük vefasızlık

Müze açılışında Türkeş ailesine büyük vefasızlık

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yaptırılan Alparslan Türkeş müzesinin açılışına eşi Seval Türkeş ile çocukları Ahmet Kutalmış Türkeş ve Ayyüce Türkeş davet edilmedi. Seval Türkeş, açılışı sosyal medyadan öğrendiklerini ifade ederek duruma tepki gösterdi.

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu ve merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in, doğduğu ve 8 yaşına kadar yaşadığı Lefkoşa’daki evi müze haline getirildi.Müzenin açılışı bugün 11.30’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve oğlu AKP Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş tarafından yapıldı.Türkiye Gündemi’nde yer alan habere göre Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş müzenin açılışını sosyal medyadan öğrendiklerini belirterek bu açılışta bulunamadıkları için tepki gösterdi. Türkeş şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti ve talimatıyla, ailenin desteği sonucu TİKA tarafından Alparslan Türkeş in Kıbrıs’ta doğduğu ev müze haline getirilmiştir. Ancak açılışa ailece, Seval Türkeş, Ayyüce Türkeş ve Ahmet Kutalmış Türkeş davet edilmemiş bulunuyoruz. Bu durum geleneklerimize ve inancımıza aykırıdır ve çok üzücüdür. Konuyu Alparslan Türkeş’i sevenlerin ve Türk kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam