Nescafenin Faydaları

Nescafenin Faydaları

Nescafenin Faydaları

Nescafenin faydaları milletimizce uyku açma özelliğiyle sınırlı sanılır. Tabii ki böyle bir özelliği de mevcuttur fakat nescafe bunun yanında çok daha önemli yararlara sahiptir. Kahve kültürümüzün bir kolu olan nescafe günümüzde kahve kelimesinin karşılığı haline gelmiştir. Üretici firmaların tek fincanlık tüm malzemeleri bir arada bulunduran nescafe ürünlerini yaygınlaştırmasıyla da yeni bir nescafe kültürümüz oluştu. Öyle ki “Kendime bir kahve alacağım” dendiğinde bunun Türk kahvesi değil nescafe olduğunu anlıyoruz. Fakat gerçek nescafe, içerisinde pek çok katkı maddesi barındıran ve kahve oranları düşük paket ürünler değil, tane çekirdekli olanlardır.

Bu yazıda geçen faydaları üzerinizde görmek istiyorsanız muhattap malzemeniz yaygın bilinen paketlenmiş toz nescafeler değil, çekirdekli olanlardır. Ancak yine de toz nescafeleri tüketmek içecek ve azami miktarda kahve ihtiyacınızı karşılamaya yetedektir. Öyle ki gün içinde sıklıkla içilen toz nescafenin tercih edileni gerçek nescafe olsa, kişinin kalpten gitmesi işten bile değildir. Çünkü gerçek nescafenin etkileri tadı gibi keskindir. Paketlenmiş toz nescafeler üzerinde geleceğe yönelik kapsamlı araştırmalar yapılmamıştır fakat içerilerinde raf ömürlerini uzatmak ve aroma vermek için çok fazla katkı maddesi bulundurdukları bilinmektedir. Nescafeden fayda sağlayacağım derken farkında olmadan zarara uğramanız da mümkün. Bunun için gerçek nescafe tüketmeye özen göstermenizi öneririz.

Nescafenin Faydaları

Nescafe ile Güne Başlamak

  • Nescafe içmek erken başlamak zorunda olduğunuz güne uykunuzu açarak sıcak bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Uykunuzu açmasının yanında algınızı da açacaktır. Aynı şekilde uyumamanız gereken zamanlarda da özellikle öğrencilerin sınav haftalarında uykusuz geçirmek zorunda kaldıkları gecelerde hayat kurtarıcıdır.
  • Kahve hoş tadıyla ve sıcak içilen bir içecek olmasıyla sizleri rahatlatacak ve gerginliğinizi atmanıza yardımcı olacaktır.İçerisindeki Polifenol denen madde bedeninizi ferahlatma etkisine sahiptir.
  • Nescafe metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Sindirim de yardımcı eleman etkisi görür. Spor yapanlara uyarıcı etkisi bulunması dolayısıyla enerji sağlanması için spor öncesi ve metabolizmayı hızlandırdığı için spor sonrası kahve içmeleri tavsiye edilir. Fakat burada tercih edilecek kahve Türk kahvesi, espresso gibi ağır kahveler değil, nescafe olmalıdır. Çünkü sayılan kahveler kalbe fazladan yüklenerek ani kalp krizlerinin meydana gelmesine sebep olabilirler.
  • Nescafenin baş ağrılarına ve migrene iyi geldiği kanıtlanmıştır.

Nescafenin kahvenin bir kolu olduğunu belirtmiştik. Saydığımız tüm etkileri görmenizi sağlayacaktır. Fakat yine de bir nescafe molanızı Türk kahvesine ayırmak gerçek kahve etkilerini görmenize daha da yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın