DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 348247-0,86%
Adana
29°

AÇIK

19:05

AKŞAM'A KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOZAN BELEDİYE BAŞKANI KAZIM ÖZGAN EKİBİ İLE BİRLİKTE KÖY GEZİLERİ KAPSAMINDA GAZİKÖYE ZİYARETTE BULUNDU…

– GÜNE TÜRKEŞ MANGA’NIN TALEPLERİ DAMGA VURDU
– BAŞKAN ÖZGAN VE BAŞKAN YARDIMCISI FARUK SÖNMEZ TÜRKEŞ MANGA’YA TEŞEKKÜR ETTİ.

Gaziköy Merkez Kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan açılış konuşmasını köy muhtarı Osman Gök’ün yapmasını istedi.

Muhtar Osman Gök’te ayağa kalkarak, “Sayın Başkanım, sayın meclis üyeleri hoş geldiniz” dedi.

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik devletin, büyükşehirin ve ilçe belediyelerinin sorumluluk alanları ve yapacağı hizmetlerle ilgili kısa bir açıklama yaptıktan sonra Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan konuşmasına yanında gelen belediye personelini tek tek tanıttı.

Bu kahvede sık sık Gaziköylülerle bir araya geldiğini belirten Başkan Özgan geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle ziyaretlerinde sıkıntı yaşadığını belirtirken vatandaşların belediyede işleri olduğunda rahatlıkla ulaşabilmesi için belediye başkan yardımcılarını ve idari personeli tek tek tanıttı.

Gaziköy Mahallesi sakinlerinden ve eski esnaflarından Şekvi Üresin başkana yönelttiği sorusunda “Burası biliyorsunuz Gaziköy Kasabası, ayni zamanda belediyeydi. Belediyelikten aktarıldı Türkiye genelinde. Şimdi Hürriyet mahallesi/sanayi çarşısında yağmur yağdığı zaman su kanalları dolduğu için bakan yok. Ayni zamanda bir yerde hortum patlamış kirli su akıyor nereye akıyor bu kayıp. Bunun ilgilenip yapılmasını istiyorum. Muhtarın da haberi var bu işten. Bu köy sahipsiz, sorumsuz” dedi.
Başkan Özgan ASKİ’ye durumu bildireceğini belirtirken KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’da “Ayni soruyu bende soracaktım. İsterseniz biraz daha açayım. Özellikle Hürriyet Mahallesinden tutun aydınlı mahallesi ve bu aradaki sokaklar Kozan Belediye alanı içerisinde olduğu için evlerin kenarları kanal nedeniyle çok çirkin görünümde ve yeri geliyor kanalizasyon kokuları geliyor. Bu alanlar künk döşenerek kapatılmalı üzerine kaldırım ve yol yapılarak bir kasabaya yakışır bir görünüme kavuşması gerekir. Burada sohbetten ziyade muhtarda yanınızda gidin bir dolaşın” dedi.

Gaziköy Mahallesi Muhtarı Osman Gök, Başkan Özgan’a “Ataol bey geldi ölçümün yaptı sözü alındı. Ama şu anda ödenek yok, biraz sıkıntı var” diyorlar dedi.

Söz alan Türkeş Manga “Ödenek yok diye bir şey yok. Bir belediye başkanı nasıl aday olup çıktığında ben şunu yapacağım, bunu yapacağım, hizmet vereceğim diyorsa ödeneği bulmak zorunda. O adam ödeneği bulamıyor diye benim köyümün insanları mağdur olmak zorunda değil. Veya benim çevre köyümün insanları mağdur olmak zorunda değil. Bunların sorumluları sizlersiniz Sayın Başkan” dedi.

Türkeş Manga’ya adres karıştırıyorsun” diyen Başkan Özgan’a Türkeş Manga “Adres karıştırmıyorum sokak olduğu için size söylüyorum” dedi. Başkan Özgan ilgileneceklerini belirtirken büyükşehir yapmazsa kendi imkanları ile yapmaya çalışacaklarını belirtti.

Vatandaşların sorularını cevaplayan Başkan Özgan’a Türkeş Manga “Bir eleştiride bulunmak istiyorum. Şu an başkan yardımcısı Faruk Sönmez hocam yıllarca burada öğretmenlik yaptı Gaziköyde. Uzun dönemde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Ben bir buçuk yıldır okul aile birliği başkanı olarak görevliyim burada. Okulla ilgili taleplerimiz nedense Faruk Beye ulaştığında hiç bir çözüm bulamadı. Sürekli ödenek yok denildi. Bizler de bu yüzden sizlerin kapınızı aşındırdığımızda ya bu bizim işimiz değil, milli eğitimin işi anlamına geldi. Ve benim hakkımda Sayın Faruk Sönmez eski okul müdürlerine Türkeş Manga’ya bulaşmayın. Başınıza bela olur gibi. Ve Türkeş Manga bir buçuk yıldır Gaziköy Lisesini yeniden eğitime açtı. Sayın Müdür Bey acaba Türkeş Manga’ya teşekkür edecek mi?” dedi.

Başkan Özgan Türkeş Manga’ya teşekkür ederken Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez’de “Yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederim ama bunu dedikodu yapan kimse yanlış yapmış. Ben böyle bir şey söylemedim” dedi.

Türkeş Manga’da “Bundan önceki okul müdürleri hocam isim de veriyorum. Aşkın bey ondan öncekiler. Kime gelirse Faruk bey böyle diyor. Hayır Türkeş Manga ne yapmış.” dedi.

Faruk Sönmez’de konuşmsında “Ben her kesin yüzüne konuşurum okul müdürlerine de böyle bir şey konuşmadım” dedi.
Tartışmanın uzaması üzerine Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Türkeş Manga’dan kamerayı kapatmasını rica etti.
Kamera kapalı iken yapılan konuşmada okulun içindeki ağaçların milli emlak tarfından kesildiğini belirten Türkeş Manga’ya Başkan Yardımcısı Faruk Sönmez olayda kendisinin olmadığını hatta bu konuda tahkikat yaptırdığını belirtti.

Konuşmalar devam ederken Türkeş Manga Başkan Özgan’a bölgeye kalıcı ve devamlı bir hizmet vermek istiyorsanız seçim öncesi size hatta başkan zeydan karalara da sormuştum. Gaziköye bir birim oluşturacak mısınız? diye. Şimdi bu birimi oluşturmanızı bekliyoruz. Çünkü başka türlü Kozan’dan hizmet beklemekle ova köylerimiz hizmet alamaz dedi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan öğle namazı çıkışı Gaziköyden ayrılırken Türkeş Manga “Sayın Başkan Gaziköy’de biri karakolun yanında birisi belediyenin yanında iki tane şehidimizin ismini taşıyan suyu kah akan kah akmayan çeşme var. Bu baştan savma gözüken çeşmeleri lütfen bir şehidimizin adının gururla yazılı olduğu bir çeşme haline getirin” dedi.
Başkan Özgan gerekeni yapacağını belirtti.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.