Ogan, ‘Hakkımı sonuna kadar arayacağım’

Ogan, ‘Hakkımı sonuna kadar arayacağım’

Oğan: Birileri istiyor diye partimi, ülkümü kaybedecek değilim

MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, “Tebligat yapıldığında mahkemede hakkımı sonuna kadar arayacağım“ dedi. Başka bir partiye geçmeyi düşünmediğini açıklayan Oğan, ”Sonuna kadar MHP’li kalacağım. Birileri istiyor diye partimi terk edecek, ülkümü kaybedecek değilim“ diye konuştu.

 

“Hakkımı sonuna kadar arayacağım”

MHP’den ihraç edilen eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, tebligat yapıldığında “mahkemede hakkımı sonuna kadar arayacağım” dedi. MHP Merkez Disiplin Kurulu, eski Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın, parti üyeliğinden “kesin çıkarma” ile cezalandırılmasına karar verdi. MHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Merkez Disiplin Kurulu’nun geçtiğimiz pazartesi günü yaptığı toplantıda Oğan’ın durumu ele alındı. Açıklamada, Oğan’ın, ihracına oy birliğiyle karar verildiği belirtildi. 7 Haziran seçimlerinde aday olmayan Sinan Oğan, attığı tweette, “Türk milliyetçilerinin partisi MHP, Osmanlı’nın başkenti, Türk Dünyasının göz bebeği İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine Oğan, ihraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Ancak Iğdır MHP Disiplin Kurulu, “ihraca gerek yok” kararı verdi. Bunun ardından MHP Genel Merkezi, Iğdır İl Yönetimi’ni görevden aldı. Son olarak, Milliyet yazarı Tunca Bengin, köşesinde Oğan’ın şu açıklamalarına yer vermişti:

“Hezimeti yaşayabilir”

“Toplumu algılar yönetiyor. Bugün var olan algı, MHP’nin bir çok şeye karşı olduğu ve süreci doğru yönetemediği şeklinde. Bu da seçim sonuçlarını doğrudan etkileyebilecek bir durum. AKP doğrudan MHP’ye oynuyor. Herkes biliyor ki AKP ne kadar uğraşırsa uğraşsın HDP’den bir puan alır. Ama kritik illerde MHP’ye oynadığı takdirde sonuç değişir. CHP’nin hedefinde bir kısım MHP oyları var. Koalisyon hükümeti kurma sürecinde bunun alt yapısını yaptı. Şimdi de bunun üzerine kurguluyor propagandasını. MHP’nin işi zor ama bir o kadar da kolay. MHP ve diğerleri şeklinde bir ayrıştırmayı gerçekleştirirse, ki bu büyük bir enerji, ciddi bir strateji ve kadrolar gerektiriyor. Bunu başarabilirse yani 1999’daki sürprizi yakalayabilir. Ama yapamazsa da 2002’deki hezimeti yaşayabilir.” Bu arada bir açıklama yapan Sinan Oğan, MHP Merkez Disiplin Kurulu’nun kendisi hakkında parti üyeliğinden tedbirli kesin çıkarma cezası vermesinin hiçbir hukuki gerekçesi olmadığını söyledi. Kararın parti içi demokrasiye de aykırı olduğunu ifade eden Oğan, daha önce Iğdır İl Disiplin Kurulu’nun konuyu değerlendirdiğini, savunmasını aldığını ve ihraç edilmesi konusunda herhangi bir gerekçe olmadığına karar verdiğini hatırlattı. Oğan, şöyle devam etti: “İl Disiplin Kurulu’nun verdiği kararın ardından il yönetimi feshedildi ve yeni yönetim atandı. Yeni yönetim de önceki karara itiraz ettirildi ve Merkez Disiplin Kurulu’ndan da karar alındı. Bunların hiçbirinin hukuki geçerliliği yok ve mahkemelerden geri dönecek. Tebligat yapıldığında mahkemede hakkımı sonuna kadar arayacağım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hulusi Akar helikopter kazasının nedenini açıkladı

“MHP’li kalacağım”

Oğan, siyasete MHP’de devam edeceğini belirterek, “Başka bir partiye geçmeyi düşünmüyorum. Sonuna kadar MHP’li kalacağım. ‘Birileri istiyor’ diye partimi terk edecek, ülkümü kaybedecek değilim” diye konuştu. Parti yönetiminin seçimlere harcaması gereken enerjiyi “şahsının üyeliğini gasba harcadığını” savunan Oğan, şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanımızın da sayın parti yöneticilerimizin de bu süreçte uğraşması gereken işler bunlar değil. Öz evlatları ile uğraşmamalılar, rakip siyasi partilerle uğraşmalılar. Türkiye, bir terör girdabına sokuluyor, onunla uğraşmalılar. Memleketi bu ateşten çıkaracak çözümler üretmek, partiyi iktidara taşıyacak girişimler üzerinde kafa yormak lazım. Bu süreçte uğraşılacak konu, Sinan Oğan’ın ihracı konusu değil, olmamalı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın