Öğrenci Evlerine ‘DERMAN’ ZİYARETİ

Öğrenci Evlerine ‘DERMAN’ ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Merkez İlçe Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Av. Oya Tekin, üniversiteli gençlerin evlerini gerçekleştirdiği ziyaretin’de, “Çukurova’nın da gençlerinde geleceğine sahip çıkacağız sorunlarına derman olacağız” dedi.

ADANA / CHP Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Av. Oya Tekin, ülkenin geleceğinin emanet edileceği üniversiteli gençlerin öğrenci evlerine ziyaretini sürdürüyor.

Genel seçimlerinde milletvekili adaylığı sırasında kentin dört bir yanını gezmesi ve yurttaşlarla samimi diyaloğu ile tanınan CHP Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Av. Oya Tekin, eğitim amacıyla Adana’ya gelen ve Çukurova’da öğrenci evlerinde barınan üniversitelilerin sorunlarını dinledi. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olmasına ragmen Çukurova ilçesinde öğrencilereyönelik bir büyük kütüphanenin olmamasını ve öğrencilerin bundan rahatsızlık duyduğunu kaydeden Tekin, seçilmeleri halinde ilk işlerinin ilçeye bir büyük kütüphane kazandırmak olacağını söyledi.

Ziyareti sırasında öğrencilerin sorunlarını ve eksikleri dinleyerek onlarla uzun uzun sohbet eden CHP Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Oya Tekin, üniversiteli gençlerin aktardığı sorunların başında barınma, ulaşım ve yeteri kadar kendilerini ifade edememek olduğunu belirtti.
Çukurova’yı yönetmek için bir çok alanda toplumsal projeleri olduğunu açıklayan Tekin öğrenci evlerini ziyaretleriyle ilgili şunları söyledi;

“CHP olarak toplumun her kesimine ‘Derman’ belediyeciliği yapacağız. Çukurova İlçesi’nde çok sayıda üniversite öğrencisi evlerde barınıyor. Ülkemizi ve geleceğimizi emanet edecek bu çocuklarımızın çoğu olumsuz koşullarda eğitimini sürdürüyor. Öğrenci evlerini ziyaretim sırasında bu gençlerimiz yetersiz yurt nedeniyle ekonomik olarak kendilerini sarsacak şekilde kiralık evlerde konaklıyorlar. Gençlerimiz ailelerinden gelen paranın büyük bölümünü de ulaşıma harcıyorlar. Bir araya gelip ders çalışacakları yada kültürel sosyal aktivitelerde bulunacakları mekan bulamıyorlar. Bu gençlerimizin sorunları çözmek onların dertlerine derman olmak için çeşitli projeler geliştirdik, geliştireceğiz. Bu projelerimizden birisi de Çukurova Öğrenci Kültür Evi Projesi’dir. Barınma ve ulaşım konusunda da öğrencilerimizi sıkıntılardan kurtaracak onlara destek olacak projelerimiz var. CHP’nin ilkesi olan sosyal belediyecilik anlayışıyla her zaman gençlerimizin yanında olacağız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın