Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Öğrenci Ve Öğretmenlere Eğitim Verildi

Öğrenci Ve Öğretmenlere Eğitim Verildi

Adana’nın Karaisalı İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi ve Atatürk Ortaokulu tarafından öğrencilere ‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi’ kapsamında eğitim verildi.

Atatürk Ortaokulu rehber öğretmeni Osman Şahin tarafından verilen eğitimlere 8. Sınıf öğrencileri katıldı. 5 gün süren eğitim sonunda 110 öğrenciye ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi’ sertifikası verildi.

öğrencilere eğitim (2)

Bu eğitimlerin ikinci dönemde devam edeceğini belirten Şahin,”Sağlıklı nesil yetiştirmek için bağımlılıkla mücadele eğitimlerimiz tüm hızıyla sürecek. Bu eğitimi ikinci dönem hem velilere hem de öğrencilere vereceğiz. İlçemiz genelinde eğitim almak isteyenler Halk Eğitim Merkezi’ne başvurabilirler.” dedi.

öğrencilere eğitim (3)

Öğretmenlere Psikoeğitim Kursu Verildi

Karaisalı’da bulunan okullarda eğitim veren rehber öğretmenlerine ‘Psikoeğitim Uygulayıcı Eğitim’ kapsamında kurs verildi.

öğretmenlere eğitim (1)

İlçede bulunan rehber öğretmenlerinden Osman Şahin, Aykut Akbulut, Mehtap Mirik, Esra Alıklı, Rıfat Ölmez, Emin Sarmaşık, Süleyman Yiğit ve Gülnur Dalgıç’a psikoeğitim kursu verildi. Çukurova İlçesi’nde bulunan Hacı Nazım Turgut İlkokulu’nda verilen eğitimler 3 gün sürdü.

öğretmenlere eğitim (2)

Psikoeğitim nedir?: Travmatik bir yaşantı sonrası(deprem, sel, intihar, taciz) çocuklara, anne-babalara ve öğretmenlere verilecek psikososyal destek konularını kapsamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN