Oksijen Bakımları

Oksijen Bakımları

Genetik mirasımız, cilt yapımızı belirlemede en büyük etkenlerden biridir. Bununla birlikte çevresel faktörler ve yaşam şeklimiz de cilt yaşımızda büyük önem taşır. Genetik yapımızı değiştiremeyiz belki ama, dış etkenleri kontrol edebilir ve yol açtığı olumsuzlukları profesyonel bakımlar ile azaltabiliriz.

Epidemisin derinlerinde yer alan hücre katmanları işlevlerini yerine getirmek için enerjiye ihtiyaç duyarlar. Genç ciltlerin enerjisiz kalmak gibi bir sorunu yoktur. Taze ve canlı görünmenin nedeni, cildin yeterli oksijen ve besini dermisteki kan damarları yoluyla almasındandır. Olgun ciltlerde ise ciltte beslenme sorunu vardır ve bu durum istenmeyen görüntülere ( kırışıklık, lekelenme, kuruma, esneklik kaybı, sarkma ) neden olur.
Oksijen Hayat İksiridir…

Oksijen olmazsa metabolizma da olmaz. Cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez. Cilt sıkılığını kaybeder, yorgun ve gevşek bir görünüm alır.

Saf oksijen ve özel formüllü kozmetik ürünler, basınçlı İĞNESİZ ENJEKSİYON yöntemi ile cildin derinlerine indirilir. Ağrısız ve kanama riski olmayan bir uygulamadır. Etkili ve güvenli bu yöntem ile daha genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilde sahip olursunuz.

Oksijen Terapisi Hakkında…

Yaş sınırı var mıdır?

Oksijet ürünleri her cilt tipi için ayrı üretilmiştir. Genç ciltlerde kırışıklık oluşumunu engelleme, olgun ciltlerde ise kırışıklığı azaltma amacıyla her yaşta uygulanabilir.

Etkisi nasıldır?

Kolajen ve dolaşım arttırıcı aktif maddelerin bulunduğu  farklı ürünler uygulanır. Bu ürünler oksijet iğnesiz enjeksiyon yöntemi ile saf oksijenle birlikte cilt altına itilir. Bazal tabakada dolaşım arttırılarak genç hücre yapımı, kolajen ve hyalüronik asit oluşumu aktive edilir. Aynı zamanda, yüz kaslarında arttırılmış dolaşım etkisi ile kaslar rahatlar ve kırışıklıkların boyutlarında belirgin azalma ortaya çıkar.
Yan etkisi var mıdır?

Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak bütün ürünlerde olduğu gibi alerji durumu olabilir. İritasyon oluşmazsa tedaviye devam edilir.

Etkin sonuç için kaç seans gerekir?

Genelde 5 – 7 gün ara ile ortalama 8 seans uygulanır. 6 – 8 hafta içinde mimik kaslarında fark edilir bir rahatlama görülür. Kolajen formasyonunun artması için 1 – 2 hafta daha gerekebilir. Ev ürünleri ile desteklendiğinde etkinlik ve kalıcılık artar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın