Okullar ne zaman açılacak? İşte yaz tatilinin biteceği tarih

Okullar ne zaman açılacak? İşte yaz tatilinin biteceği tarih

Öğrenciler yaz tatilinin tadını çıkarırken okulların açılacağı tarihi de araştırıyor. Peki okullar ne zaman açılacak? Uzun yaz tatilinde dinlenen öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) takvimine göre 2019-2020 eğitim öğretim yılına 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.

Yaz tatilinde ilk ayını tamamlayan öğrenciler ve veliler yeni dönem hazırlıklarına başlamak için okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. Yaz tatili bittiğinde öğrencileri okulda değişiklikler bekliyor. 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. Peki okullar ne zaman açılacak, yaz tatili ne zaman bitecek? 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak.OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıf öğrencileri, ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime başlayacak hazırlık sınıfı ve 9’uncu sınıf öğrencileri ile pansiyonda kalacak öğrencilerin, eğitim görecekleri okul hakkında bilgilendirilmesi, akademik ve mesleki gelişimlerinin desteklenmesi, öğrencilerin yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlamalarına katkıda bulunulması amacıyla 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde uyum eğitimi yapılacak.

TENEFÜS SÜRELERİ 15 DAKİKAYA ÇIKARILDI

Yapılan değişiklikte, “Bir ders saati süresi 40 dakikadır. Okul yönetimince teneffüsler için normal eğitim yapılan okullarda en az 15 dakika, ikili eğitim yapılan okullarda ise en az 10 dakika süre ayrılır” ifadeleri yer aldı. Ayrıca okula başlama yaşı da 66 aydan 69 aya çıkarıldı. 66, 67 ve 68 aylık çocukların da velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilebilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sponsorlu Bağlantılar
reklam