Orhan Sümer vatandaşların kurban bayramını kutladı

Orhan Sümer vatandaşların kurban bayramını kutladı

TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileğiyle vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı.

TBMM KİT Komisyonu Üyesi, CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Milletvekili Orhan Sümer, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileğiyle vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Sümer, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajında, bayramların birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki sevgi ve saygının perçinlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal dayanışmayı sağlayan ve hayatı güzelleştiren çok özel günler olduğunu belirtti.

“Bu özel günlerde, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ hadisindeki anlayışla yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma öğretilerini hayata geçirmeli, varsa kırgınlıkları bir kenara bırakmalı, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirerek, dostluk ve barış ortamını oluşturmalıyız. Başta yakınlarımız olmak üzere; kimsesizleri, yetimleri, yaşlıları, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, yalnızlıklarını unutturmak için her türlü gayreti göstermeliyiz” diyen Sümer, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“İnanıyorum ki, ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bugünlerde bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygı ve sıkıntıları geri plana iterek, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği bir bayram geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; akan kan ve gözyaşının bir an önce durmasına vesile olması, tüm dünyaya barış ve huzur getirmesi dileğiyle Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Haftanın Kahramanları - Dr. Aykut Şahin, Müjgan Atıcı, Mehmet Çoban

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın