DOLAR 16,3927 0.14%
EURO 17,6057 0.7%
ALTIN 970,88-0,38
BITCOIN 478962-1,32%
Adana
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

44 okunma

Oyundan Habersiz Müslüman 

ABONE OL
23 Eylül 2014 19:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Habervaktim Yazarı Arzu Erdoğral Hanım endişeli. Taksim Gezi Parkı olayına temas ettiğinde, ”Eyvah, gidiyor AKP” diyecekmiş ama, şaşırıp ”Türkiye’nin büyümesini önleme hareketi var” deyivermiş.

Bu Hanım’ın da anlayışı, AKP sevmeyi meslek edinenler gibi, Türkiye demek AKP demek.

Saçmalığın dik alası!..

Erdoğral diyor ki; ”Yüzyıllardır hep aynı oyun. Dünyanın değişik coğrafytalarında aynı yada farklı zamanlarda ırk, mezhep, sermaye vs. toplumun yumuşak karnı neresiyse onu kullanmak suretiyle farklı biçimlerde değişmeyen tek yöntem; böl, parçala, yönet”. (Habervaktim.com 25.06.2013)

Erdoğral Hanım, bahsettiği ‘yumuşak karın’ nasıl oluşuyor diye sormamış kendine:

Hakkın bilindiği, hukuka uyulduğu yerde ‘yumuşak karın’ oluşur mu ki?..

Himmetin, şahsın kendine değil de millete sunulduğu ülkede, bölünmeye, parçalanmaya fırsat doğar mı ki?

Düzenbazların ve ahlaksızların, başına takke geçirip, eline tesbih alıp camilere girip çıkmaları, o yerde müslümanlık var bilinirse, bölünmeye de parçalanmaya da hazırlıklı olmalı toplum.

Ama, devekuşu gibi kafasını kuma gömüp hakikati görmek istemeyene anlatılamaz ki bu!.

Erdoğral Hanım, ”Sınırların yeniden çizilmeye çalışıldığı bir dönem” diyor bulunduğumuz dönem için. Şu ‘barış süreci’ denen uyduruk süreçle Türkiye’de kalıcı barış sağlanacağını iddia ediyor. AKP’li kandırıkçıların dediği gibi yani!..

Bu kandırıkçılıkla Türkiye, Ortadoğu’da etkin ülke konumuna gelecekmiş… Bu iddiayı seslendirirken İngiltere ve Almanya tarafına bir bakıversin Erdoğral Hanım. O devletlerin işbilenleri kimbilir nasıl tebessüm ediyorlardır bu iddiayı seslendirenlere!..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde yaşayan insanların birbirleriyle kavgaları-gürültüleri mi varmış ki, kalıcı barıştan bahsediliyor?

Kavga-gürültü, saltanat kapma meraklıları arasındaydı. Bu tipler, sadist ruhlarını tatmin için halkı; beriki namına diğerini, diğeri namına berikini kırdırıyorlar, insanları perişan ediyorlardı. Şu ‘süreç’ denen devrede birbirlerinin çıkarından taviz verdiler belli ki. O tavizlerin karşılığını da, Türkiye’yi savaşa sokarak çıkarmayı planlıyorlar.

Amerika’nın dürtüklemesiyle oluşturulan Gezi Parkı olayının bu planı bozduğunu anlayamaz ki Arzu Erdoğral Hanım!.. Hele ki Tayyip Erdoğan’ın ta başından beri hiddetinin, Türkiye’yi savaşa sokma planının bozulduğu için olduğunu hiç anlayamaz.

Bu plan bozuldu; Erdoğan’ın referandum sürecinde tehdit ettiği, ‘bertaraf’ olmasını istediği TÜSİAD, Şırnak-Cizre’ye çıkarma yaptı. Tayyip Erdoğan sevenler, salı günü Erdoğan’ın Meclis grubundaki konuşmasına değil de, Muharrem Yılmaz’ın Cizredeki konuşmasına önem verseydiler anlarlardı. Erdoğan, o gün, çapulcu polis kavgasını konu edinmiş bağırıyordu; Muharrem Yılmaz ise, geri bırakılmış Doğu insanına huzur getirecek yatırımı anlatıyordu.

Türkiye’nin Ortadoğu’da hayal ettiği etkinliğin bir savaş ile olabileceğinin farkında değil Erdoğral Hanım!.. AKP böyle bir plan hazırlıyor. Ama bilinmeli ki, Allah AKP’nin planını bozuyor.
İbrahim Faik Bayav

 

 

Bu makale 1 Temmuz 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.