Özdiş: Meclisi Susturma Çabasından Vazgeçilmeli

Özdiş: Meclisi Susturma Çabasından Vazgeçilmeli

AKP-MHP’nin ortak çalışmasına tepki gösteren Özdiş:

Meclisi Susturma Çabasından Vazgeçilmeli

“AKP-MHP birlikteliği TBMM’yi susturmak değil çalıştırmak için işbirliği yapmalı” diyen CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, değiştirilmek istenen Meclis İçtüzüğü’nün TBMM’nin işlevselliğini ortadan kaldıracağını vurguladı.

ANKARA/TBMM – Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, TBMM İçtüzüğü’nün  AKP ve MHP’nin anlaşarak değiştirilmek istenmesine tepki göstererek, ‘Meclisi işlevselliğini ortadan kaldırmak değil, çalışmasını sağlamak amacınız olmalı” dedi.

AKP’nin 15 Temmuz hain darbe girişimini fırsat bilerek 20 Temmuz’da gizli darbe sonrası TBMM’nin etkisiz hale getirildiğini söyleyen Özdiş, KHK ve OHAL uygulamalarıyla meclisin neredeyse hiçbir işlevinin kalmadığı belirtti. Yaptığı açıklamada böyle bir süreçte AKP-MHP birlikteliğinin şimdi de Meclis İçtüzüğü’nü değiştirmeye çalıştığını vurguladı. Özdiş, değiştirilen maddeler bir yana önce TBMM’nin faaliyetlerini etkin ve düzenli hale getirmenin hükümetin önceliği olması gerektiğini kaydetti.

ÖNCELİK ADALET OLMALI

OHAL ve KHK ile ülkede binlerce masum insanın mağdur olduğunu belirten Özdiş, suçlular cezalandırılırken, suçsuzların mağdur edilmemesi gerektiğini ifade ederek açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“AKP ve MHP kendi aralarında oturup tartışıp düzenlemeleri getiriyor olabilir. Öte yandan bizler daha geçtiğimiz günlerde, Sayın Genel Başkanımız öncülüğünde 24 günlük, on binlerce kişinin katıldığı bir yürüyüş, milyonların katıldığı ve ana fikri adalet olan bir miting gerçekleştirdik.  Ülkemizin adalete ihtiyacı var, hem de acilen.

FETÖ’CÜ TERÖRİST DAMGASI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarda yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi

On binlerce insanın KHK zulmüyle işinden aşından edildiği bir yıl yaşadık. FETÖ ile uzaktan yakından alakası olmayan kişilerin FETÖ’cü terörist damgası yediğine şahit olduk. Bu ülkenin akademisyeni, öğretmeni KHK’yla işinden edildi, günlerce oturma eylemi yaptı, açlık grevi başlattı ses etmediniz; ne zamanki bu 2 kişi kamuoyunun ilgisini çekti, bizler de destek verdik, bir anda Nuriye ve Semih DHKPC’li terörist ilan edildi. Tutuklayıp cezaevine attınız, yetmedi, şimdi de aileleriyle uğraşıyorsunuz. Adalet bakanı da çıkmış diyor ki onlar cezaevinde bize emanet, sağlık durumları iyi. Ya insanlara işini aşını geri verin zaten iyi olacaklar, açlık grevlerini sonlandıracaklar.

HAYATLARINDAN ÇALINANLARI VEREBİLECEKMİSİNİZ?

Daha geçen gün ziyaret ettim kısa dönem askerlik yapan hem de askerliğini kantinci olarak yapan, üniversite mezunu bir gencimiz 1 yıldır cezaevinde tutuklu. İddianamesi hazırlanmamış, mahkemesi başlamamış zaten başlasa tahliye edilecek. Şimdi soruyorum, bu gencin hayatından çalınan 1 yılın hesabını nasıl vereceksiniz?  Asıl sorumlular makamlarında keyifle oturmaya devam ederken garibanlar işinden aşından ekmeğinden edildi, hayatları karartıldı. Bu nedenle AKP ve onun sevgili destekçisi MHP’ye çağrı yapıyoruz; bu birlikte çalışma azmi ve enerjinizi ülkemizde adaleti tesis etme üzerine kullansanız hepimiz için en hayırlısı olacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın