Özdiş’den 1 Mayıs Mesajı “Emek En Yüce değerdir”

Özdiş’den 1 Mayıs Mesajı “Emek En Yüce değerdir”

CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş 1 Mayıs nedeniyle basın açıklaması yaptı.

CHP’li Özdiş’in açıklaması şu şekilde:

“Emperyalist politikalarla dünyanın jandarmalığına soyunan ABD ve batı hükümetlerinin ve küçük Amerika olma hayaliyle yanıp tutuşan çakma diktatörlerin aksine biz biliyoruz ki emek evrenseldir. Dünyanın her yerinde işçi sınıfı vardır, var olacaktır. Önemli olan işçinin, emekçinin hak ettiği şekilde çalışması, maaş alması ve yaşayabilmesidir.Güzel ülkemiz sömürü düzenine boyun eğdiği yetmiyormuş gibi şimdilerde de tek adamlığın karanlık günlerine sürüklenmeye çalışılıyor. Adana dahil bir çok şehrimiz referandumda bu gidişata Hayır dedi, ancak görevi kanuna uymak olan YSK kanun yapıcılığa soyundu Evet dedi. Şimdilerde de alelacele, yangından mal kaçırırcasına seçim kararı aldılar. Umuyorum ki 24 Haziran 2018 günü bu istibdat günlerinin son bulduğu bir Pazar günü olacaktır.

Bitmeyen OHAL’i greve karşı, hak arayan işçilere karşı kullandığını açık açık itiraf eden siyasi iktidara karşı bu 1 Mayıs’ta da sömürüye, işsizliğe, talana, yağmaya, adam kayırmaya, kiralık işçiliğe, OHAL’e Hayır diyeceğiz.Unutmayalım ki emek en yüce değerdir.

Tüm işçilerimizin 1 Mayıs dayanışma ve mücadele gününü kutluyorum.”İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  SPİNCİLER... BİZ BURADAYIZ, ALABALIKLAR NEREDE... AT ÇEK İLE ALABALIK AVI
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın