Özkale, 13 yılın fotoğrafını çıkardı - KozanBilgi.Net

Özkale, 13 yılın fotoğrafını çıkardı

Özkale, 13 yılın fotoğrafını çıkardı

Avukat Muhsin Özkale, MHP Adana’dan milletvekili aday adaylığını büyük ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde açıkladı.

Özkale, 13 yıllık AKP iktidarıyla özdeş hale gelen pek çok uç yanlışlardan çarpıcı örnekler verdi “O nedenle milli hükümet, milli devlet diyorum. Bu amacı gerçekleştirecek yegane adres Milliyetçi Hareket Partisi’dir” dedi.

ADANA – Avukat Muhsin Özkale, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana’dan milletvekili aday adaylığını büyük ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde açıkladı.

DSCF1372

Çok sayıda STK temsilcileri ve Partililerin katıldığı aday adaylığı açıklamasında konuşan Özkale, ülkemizin olağanüstü bir süreçten geçtiğini belirterek “Bu süreçte Devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğü, üniter devlet yapısı büyük bir tehlike altına girmiştir. Ülkemizin bir bölümü terör örgütünün kontrolüne terk edilmiştir. Sınır güvenliğimiz kalmamış, sınırlarımız adeta yolgeçen hanına dönmüştür. Doğu ve Güneydoğuda devlet otoritesi kaybolmuştur” diye konuştu.

BÖLGE İNSANI TERÖRİSTLERİN İNSAFINA BIRAKILDI

“Çözüm süreci olarak takdim edilen süreç, taşeron terör örgütü yararına, Türkiye’nin zararına işlemektedir” diyen Özkale, ”Bu süreç sonunda, yurt dışına çekileceği duyurulan teröristlerin, çekilmedikleri gibi, çekilmeyeceklerini de açıkça ilan etmişler, yurt dışındakiler de ağır silahlarıyla Türkiye’ye gelmişlerdir.

Sınır güvenliğimiz yok olmuş, bu bölge insanı, teröristlerin insafına bırakılmıştır. Devlet kurumları yakılmış, yağmalanmıştır. Yollar uzun süre örgüt tarafından kapatıldığı halde, müdahale edilmemiştir” gerçeğini dile getirdi.

DSCF1368

TAŞERON TERÖR ÖRGÜTÜ MUHATAP ALINDI

Özkale şöyle devam etti:

“Bir üst akıl tarafından yönetildiği ve böylece taşeron örgüt olduğu duyurulan terör örgütünün muhatap kabul edilmesi, üstelik bu örgütün bölge halkının temsilcisi olarak kabul edilmesi son derece yanlıştır. Çünkü bölge halkının önemli bir kesimi terör örgütüne karşıdır. Terör örgütünün desteklediği partinin almış olduğu oyların önemli bir kısmı baskıyla, tehditle alınmış oylardır. Bu partinin almış olduğu oylar, oy verenlerin özgür iradeleriyle verdiği oylardan müteşekkil değildir. Türkiye aleyhine, taşeron terör örgütü yararına işleyen bu sürece son verilmesi, devlet otoritesinin yeniden kurulması ve doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın can güvenliklerinin bir an önce sağlanması gerekmektedir”

YOLSUZLUKLAR TAVAN YAPTI

Avukat Özkale, devamla şu ifadelere yer verdi:

“Bu iktidar döneminde yolsuzluklar tavan yapmıştır. Almanya’da asrın yolsuzluğu olarak adlandırılan ‘Deniz Feneri davası’nın sanıkları yargılanırken, Türkiye’de aynı davanın savcıları yargılanmıştır. Büyük bir baskı altına giren Yargı gerçeğine rağmen o savcılar beraat etmiştir. Ancak dosya başka savcılara verilerek maksada ulaşılmıştır. Asrın yolsuzluk davası gündemden düşürüldü.”

DSCF1382

RÜŞVETE FAİZ ÖDEYEN TÜRKİYE TARİHE GEÇTİ

Muhsin Özkale şunları söyledi:

“17-25 Aralık operasyonlarında suçüstü yakalananlar serbest kalmış, kaynağı açıklanamayan paralar faiziyle birlikte iade edilmiştir. Türkiye rüşvete faiz ödeyerek bu alanda tarihe geçmiştir. Kendi kendine yeten ender ülkelerden biri iken, samanı ve kurbanlık koyunu bile dışarıdan alan bir ülke haline gelmiş bulunmaktayız. Her alanda yerli üreticilere çıkarılan engeller nedeniyle, üretim azalmış, tüketim artmıştır. Özelleştirmeler sonucunda Cumhuriyetin tüm kazanımları ve 2B arazileri satılmış, satılacak bir kaynak neredeyse kalmamıştır.  Türkiye adeta bir mirasyedi olmuştur. Üretimi az, tüketimi çok olan ve bu nedenle cari açığı yüksek olan Türkiye, bütün Cumhuriyet kazanımlarını satmış olmasına rağmen, dış borcunun artmasına engel olamamıştır”

NEDEN MHP’DEN ADAY ALDU?

Avukatlık hayatı boyunca mevcut siyasi iktidarın hukuksuz uygulamaları ile mücadele ettiğini aktaran Özkale, bu konuda Türkiye’ye emsal olacak çok sayıda karar verilmesini sağladığını söyledi. Bu kötü gidişin, milli hükümet ve milli devletle son bulacağını ifade eden Özkale, “Bu nedenle, milli hükümet, milli devlet diyorum. Bu amacı gerçekleştirecek yegane adres Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Onun için buradayım, onun için göreve talip oldum” dedi.

Özkale’nin açıklamaları büyük destek gördü. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş adına İl Başkan Yardımcısı Arif Batur, Özkale’yi tebrik ederek başarı temennisini dile getirdi. Açıklamada İl Başkan Yardımcısı Murat Uçtu, Sedat Özer ve Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi  Ayhan Arabacı da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın