Öztürk: Kahvehane köşeleri gençlerimize bir fayda sağlamaz

Öztürk: Kahvehane köşeleri gençlerimize bir fayda sağlamaz

Kozan Belediyesi SODES Gençlik Merkezi ilçedeki sportif faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Okulların tatile girmesiyle faaliyetlerine hız veren tesis bünyesinde Bilardo, masa tenisi, futbol, basketbol ve kort tenisi gibi sportif faaliyetleri ücretsiz olarak gençlere sunuyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ünde söylediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyen Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, “Gençlerin boş zamanlarını güvenli ve verimli bir ortamda geçirmeleri spora teşviki, bilinçli ve özgüveni olan gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla çalışma gösteren Kozan Belediyesi SODES Gençlik Merkezi 2017 yılı içerisinde 5000 genci misafir etmiştir. Bilardo, masa tenisi, futbol, basketbol ve kort tenisi gibi sportif faaliyetleri ücretsiz olarak gençlere sunarak gençlerimizin kötü alışkanlıklardan da uzak durmalarına vesile oluyor. Diğer yandan ise birçok kursa ve eğitime ev sahipliği yapan tesis gençlerde farkındalık yaratabilmek amacıyla  sosyal sorumluluk projeleri düzenlemiştir. Kozanda tiyatroyla tanışmayan çocuk kalmasın adı altında birçok okul aylık düzenli bir şekilde düzenlenen tiyatro etkinliklerinde yer almıştır. Kırsal kesimlerde bulunan okullar yıl içerisinde tesisimizde ağırlanmış gençlere farklı branşlarla tanıştırılmıştır dedi.
Başkan Öztürk gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için spora her geçen gün daha çok önem veriyoruz. Biliyoruz ki gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Kahvehane köşeleri gençlerimize bir fayda sağlamaz, aksine geleceklerine zarar verir. Halkımızın da bilinçli olması lazım bu konuda. Aileler de çocuklarını spora teşvik etmelidir dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın