Pazar: “Bu gecenin önemi anlatılmalı, neler yapabilecekleri söylenmelidir”

Pazar: “Bu gecenin önemi anlatılmalı, neler yapabilecekleri söylenmelidir”

Yesevi Ocakları Genel Başkan Yardımcısı  ve  Çalışan-sen Konfederasyonu Adana Seyhan Şube Başkanı Nurullah Pazar Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı…..

Başkan Nurullah Pazar Mesajında şunları söyledi.

Yüce Dinimiz İslam da mübarek üç aylarımızın birincisi olan Recep  ayının  ilk  Perşembe gününü  Cuma’ya bağlayan geceye Regaip Kandili  adı verilmektedir.Bu mübarek geceye Regaip ismini Melekler vermiştir. Allahü teâlâ, bu gecede, müminlere, ragibetler [ihsanlar, ikramlar] yapar.Bu geceye hürmet edenleri affeder. Allahü Teala tarafından bu gece yapılan dualar kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere sayısız sevaplar verilir. Regaib gecesini ibadetle geçirmeli, kaza ve nafile namaz kılmalı, Yüce Kitabımız Kur’an-ı kerimi okumalı, bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğunu günahlar nedeniyle Allahü Tealaya ellerini açıp tövbe istiğfar etmelidir. Bu gece de yani Çarşambayı Perşembeye bağlayan gece de sahura kalkılıp o  gün oruç tutup, gecesini de ihya etmek Yüce dinimiz İslam da çok sevaptır diyen Nurullah Pazar, Hz. Peygamber (s.a.v.) Regaip Kandili ve Recep ayının birçok berekete müjde olduğunu belirtmişlerdir. Bu ayda, birçok manevi yardımın, bağışın ve affın yeryüzüne indiğini haber verir. Hz. Peygamber (s.a.s.) bu aylarda daha çok ibadet etmiş ve bizlere, bu aylarda ibadetlerimizi artırmamızı ve günahlardan kaçınmamızı tavsiye etmiştir diyen  Başkan Nurullah Pazar  sözlerini şöyle sürdürdü; İslam Dinimizin bizlere sunduğu diğer  gün ve geceler de olduğu gibi bu önemli günde öncelikle Anne ve babalarımızın Regaip Kandil gecesi tebrik edilmelidir. Daha sonra eş ve dostlarımız tek tek aranıp gecesi kutlanmalı ve bu gecenin önemi anlatılmalı, neler yapabilecekleri söylenmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemdeBu duygu ve düşüncelerle Tüm İslam Aleminin Regaip Kandilini en samimi dileklerimle kutluyor, Kandilimizin birliğimize, dirliğimize ve kardeşliğimize daha sımsıkı sarılmamıza vesile olmasını diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın