KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Pazarlama – Tanıtım Ve Halkla ilişkiler

Pazarlama – Tanıtım Ve Halkla ilişkiler

ANA FİKRİ

Üzeyir Garih’in yazdığı bu kitap, adından da anlaşılacağı gibi pazarlama, tanıtım ve halkla ilişkiler konularında gençlere ve bu işlerde uzmanlaşmak isteyen kişilere öğütler vermektedir.

Bu kitabın neden bu kadar değerli olduğunu anlamak için önce, yazarımız Üzeyir Garih’i tanıyalım.1929’da İstanbul’da doğan Üzeyir Garih, 1951 yılında İ.T.Ü’den Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1954 yılına kadar, Carrier Corp. Türkiye Şubesi’nde Tesisat Mühendisliği görevini üstlenerek bu konuda ihtisas sahibi oldu. Bu yıldan sonra İshak Alaton’un teklifi ile iki kişilik Alarko Şirketler Topluluğu’nda İshak Alaton’la birlikte yaklaşık 47 yıl başkanlık görevi yapmıştır.

Bir çok yerli-yabancı, vakıf ve derneklerin yönetim ve danışmanlık kurullarında rol oynamıştır.Yönetim, organizasyon ve ekonomiyle ilgili yazıları birçok dergi ve gazetede yayınlanmaktadır.
İşte böyle üstün yetenekli bir iş adamının yazdığı bu kitapta pazarlama ve tanıtıma çok büyük bir önem verilmiştir. Çünkü Üzeyir Garih’e göre pazarlama ve tanıtım, bir işletmenin, ayakta kalması ve büyüyüp gelişmesi için en önemli iki faktördür. Bu iki öğenin sağlıklı olmadığı bir işletmenin uzun ömürlü olması beklenemez.

Üzeyir Garih’in 8 büyük eserinden biri olan bu kitapta, tanımlamaların kusursuz olması ve gerçek hayattan verilen örneklerle iletilmek istenen mesaj çok akıcı bir dille vurgulanmıştır. Ayrıca Üzeyir Garih, kendi başından geçen olaylarla, yaşadığı deneyimleri bu kitaba aktarmasıyla gençlere ve yeni işletmecilere tam bir ilham kaynağı olmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın