KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Pimi Çekilmiş El Bombası

Pimi Çekilmiş El Bombası

3 Kasım 2002 seçimlerinde Genç Parti, beklenmedik bir şekilde %7.25 oy aldı. Genç parti seçimlere girmeseydi %9.54 oy oranında kalan DYP ile %8.35 oy oranı yakalayan MHP de rahatlıkla barajı geçecek ve o seçimlerde 363 milletvekili çıkaran AKP bu sayının yanına bile yaklaşamayacaktı ve tahmini milletvekili sayısı 200 olacaktı ……

Genç parti kendisine biçilen rolü çok iyi oynamış, hem MHP ve DYP yi meclis dışına itmiş hem de AKP nin bu sayede 363 milletvekili çıkarmasını sağlamıştı ….

Son zamanlarda yıldız parlatılan Doğu Perinçek’in İşçi partisi,80 öncesin de Maoculuk ekseninde,90’lı yıllarda APO yandaşlığında olduğunu unutturup, göstermelik Vatan, Millet, Bayrak ve Türk Milliyetçiliği bayraktarlığı ile ilkseçimde Genç Parti gibi %7 ve üzeri bir oy alır ise bu oy hangi partiden İP ye gider…

a- CHP yive Kılıçdaroğlu’nu aşırı pasif bulan ama CHP ye oy veren sosyal demokratlardan gider

b- MHP ye“AKP bastonu”gözüyle bakan, her ortamda Türk bayrakları ile sokaklara dökülen TGB li gençlere imrenen ve MHP ye kerhen oy veren Milliyetçi-Muhafazakâr kesimden gider…

Bir başka deyişle İP nin aldığı her oy önce CHP yi sonra MHP yi vurur….Bence düşünülesi bir konu!

Gezi parkı ile başlayan olaylar zincirinin üzerine Ergenekon davasının haksız, kindar kararlarını koyun, Seyahat özgürlükleri devlet tarafından engellenen, haksızlığa direnen insanların isyanını da bunun üzerine koyun. Önümüzdeki günlerde sokak olaylarının artarak devam edeceği ve tüm yurt sathına yayılacağını söylemek kehanet olmasa gerek…..

Bir yanda ellerinde Türk Bayrakları ile“Mustafa Kemal’in Askerleriyiz-  Faşizme karşı omuz omuza” sloganları ile polisle çatılan gençlik, diğer yanda bunu (medya destekli) ajite ederek kullanmaya çalışacak hakim güçler..

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saffat Suresi'nde Polis Gücü, Bariyer, Bilgisayar

Bir yanda sokaklardaki eylemlerle iktidarındeğişeceğini sananlar, bunun bir halk ayaklanması gibi başlayan devrim olacağını düşünenler, bu bir tahrir diyenler… Diğer yanda bunlardan faydalanmak için istihbarat desteği ile olayları yönlendirenler….
Neticesi; bağıra çağıra iktidarı değiştiririz zannederken bilmeden iktidarı sağlamlaştıranlar !

Yada biz bu işlerle uğraşırken bilmeden, görmeden  kaybettiklerimiz …………………………………

Hepimizin bildiği bir gerçek var. Malum medya nedeniyle ülkemizde gündem çok çabuk değiştirilir ve bizler görmemiz gerekeni değil gösterileni gören, konuşulması gerekeni değil konuşulmasını istediklerini konuşan bir toplum değilmiyiz?

Varşova paktından gelecek bir işgal tehlikesinde cephe gerisinde direnişi örgütlemek amaçlı İtalya’da kurulduğu ve zamanla NATO Ülkelerinde benzer örgütlemelere gidildiği oluşumun adı gladio- Kontrgerilla- Derin devlet vb isimlerle anılır. Varşova paktı tehlikesi kalkması, bu örgütlenmelerin haddi aşarak pis işlere bulaşması nedenleri ile İtalya’da başlayan temizlik operasyonun bir benzeri ülkemizde başlatıldı, en azından öyle olduğu anons edildi. İş sadece bunla kalsa idi, kimse bir şey demezdi, tehditle iktidar değiştirmekten, büyük ihale vurgunlarına kadar her taşın altından çıkan böyle bir örgütten herkes kurtulmak isterdi. Ama; ülkemizde bu iş böyle yapılmadı.Bu fırsatı değerlendiren hâkim güçler, kendilerine direnen biat etmeyen ordu mensuplarını bu davaları bahane ederek tasfiye ettiler. İşte; Ergenekon, Balyoz gibi düzmece deliller, terörist gizli tanıklarla verilen müebbetlerin arkasındaki gerçeklerin biri de bu!

Peygamber Ocağı bildiğim, zamanın da asteğmen olarak mensubu bulunmaktan gurur duyduğum TSK, moral değerleri bitirilmiş, direneni mahkum edilmiş, direnmek ama cezaevine girmek istemeyeni istifa ettirimiş amiyane tabirle bitmiş, bitirilmiştir….

12 Mart döneminden bu yana hep tedirgin baktığım, hep bir merkezin adamı, ajanı diye gördüğüm Doğu Perinçek ile TSK genelkurmay başkanı aynı davada aynı suçtan aynı cezayı aldı…….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ESİR VE YAS İLANI

Dolayısıyla bir yanda Doğu adına eylem koyan İşçi Partili örgütler, diğer yanda ordusuna ve subaylarına sahip çıkmak adına eylem koyan insanlarımız…

Ve işin buraya geleceğini bildikleri için ellerini ovuşturarak bekleyen yabancı istihbarat mensubu çakallar…

Ve bu olaylarda iktidara mazlum rolü oynatarak prim yaptırma hesabını yapanlar…

Ve biz bu işlere kafa yorarken uzak kalacağımız güneyimizdeki gelişmeler…

Pimi çekilmiş bir el bombası var kucağımızda…

Mandalı tutarak patlamasını mı önleriz, patlamadan karşı tarafa mı atarız, ya da ikisini de başaramayıp kucağımızda mı patlatırız….

Bunu zaman gösterecek……

Her yazımda inatla söylediğim şeyleri yine söyleyeceğim…

Hala ümit varım…

Demokratik bir şekilde bu gidişata dur demek hala mümkün…

Bu işin birinci aşaması yerel seçimlerde iktidara iyi bir ders vermek…

Makarna- kömür ile aldığı seçimleri gayret ve çalışma ile geri almak…

Hemen akabinde gelecek olan genel seçime, yerelde iktidarı hezimete uğratmış olmanın morali ile girmek ve iktidarı al aşağı etmek…
Bunun yapılması zarurettir…

Üniter Devlet yapısını korunması, Devletimizin bekası için herkes elini taşın altına koymalı ve bu seçimlere gerektiği gibi asılmalıdır.

Bunu yaparken de parti yöneticileri seçmenin teveccühünü dikkate almalı, küskünlük kırgınlık vs sebeplerden elimizi zayıflatmamalıdır…

Aksi halde yöneticiler vebal altındadır !

Ramazanı Şerifin son günlerini idrak ediyoruz.

Bayram geldi çattı, cümlenize bayram tadında bir bayram geçirmeniz dileği ile esenlikler diliyorum.

Hayırlı Bayramlar

Selam ve dua ile
Şükrü IŞIK / ADANA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın