KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Poliaktik Asit

Poliaktik Asit

Bu dolgu maddesi çizgi ve kırışıklıkları düzleştirmek için vücudun kendi kolajen üretimini canlandırarak çalışan (poli-L-laktik asit adı verilen) cilt düzleştirici mikro-partiküller içeren enjekte edilebilir bir üründür.

Doku kaybı olan alanlarda cilt yüzeyinin altına enjekte edilir. Yüz kaslarını felç etmeden veya doğal yüz ifadesini sınırlandırmadan, cildi dolgunlaştırmaya ve düzleştirmeye yardımcı olur.

Hacim yaratma etkisi, kaybolan yüz hacminin geri kazanılmasına yardımcı olarak, daha dolgun ve genç görünümlü bir yüz elde edilmesini sağlayabilir.Genel etki, kademeli olarak elde edilen doğal ve geç bir görünümdür.

Yüz hacmi kaybının altında yatan nedenleri düzeltmez; bulunla birlikte tedavi edilen alanlarda kalınlığı artırarak cilt görünümünün iyileşmesine yardımcı olur.
Neden polilaktik asit?

Kademeli etkilerin doğmasını sağlayan ve adım adım uygulanan bir üründür. Yaklaşık olarak 3-6 hafta sonra doğal görünümlü etkilerin daha fazla fark edilebilir hale gelmesi için ortalama 3 tedavi gerekir

Klinik çalışmalar elde edilen sonuçların 2 yıl veya daha fazla sürebildiğini göstermiştir.

Tedaviden önce alerji testi yapılması gerekmez.

Sonuçlar en yakın ne zaman görülür?

Bazı etkiler ilk tedaviden sonra fark edilebilir; ancak bunlar temel olarak maddenin karıştırıldığı suya ve uygulamadan kaynaklanan bazı şişliklere bağlıdır.

Daha gözle görünür sonuçlar tedaviden 3-6 hafta sonra ortaya çıkar. Bu süre içinde, cilt kalınlaştıkça istenmeyen derin çizgiler ve kırışıklıklar kademeli olarak gözden kaybolmaktadır.

Kaç tedavi gerekir?

İhtiyaç duyulan tedavi sayısı yaşa ve kırışıklıkların ne kadar derin olduğuna göre değişiklik gösterecektir.

Genel olarak, istenen sonuçlara erişmek için ortalama 3 tedavi gereklidir. Bununla birlikte, diğer tedavi seçenekleri her 3-6 ayda bir tekrarlanması gerekirken, bu tedavi tamamlandıktan sonra etkisi 2 yıl veya daha fazla sürebilir.

Tedavi acı verir mi?

Minimum düzeyde rahatsızlık verir. Hassasiyet genellikle hafiftir ve hızla düzelir. Enjeksiyon yerinde biraz şişlik veya çürükler yaşanabilir; ancak bu çoğu kez birkaç günde geçer. Bundan başka enjeksiyon yerinde kısa süreli bir yanma hissi duyulabilir. Tedaviden sonra uygulanan bir buz kalıbı rahatsızlıkları azaltmaya yardımcı olacaktır.
Yan etkiler ve öneriler?

Bu madde ile ilişkili en yaygın yan etkiler; kanama, ağrı, lokal kızarıklık, çürük veya şişlik gibi enjeksiyonla ilgili yan etkilerdir. Bu yan etkiler genellikle 2-6 gün içinde geçer.

Yan etkiler arasında tedaviyi izleyen ilk 6 ila 12 ay içinde ortaya çıkma eğiliminde olan yalnızca tedavi edilen cilde bastırıldığı zaman gözle görülen küçük şişlikler de sayılabilir.

Tedaviden sonra enjeksiyon alanına masaj yapılması bunların oluşmasını minumum düzeye indirecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın