Polonya Kadın Boks Milli Takımı Sporcusundan İnsanlık Dersi

Polonya Kadın Boks Milli Takımı Sporcusundan İnsanlık Dersi

Polonya’nın Sokolov kentinde bulunan, Wigierski Gölü’nde atların bataklığa saplandığını gören Kadın Boks Milli Takımı Kaptanı Lidia Fidura 2 atın kurtarılmasını sağladı.

Sabah kros koşusuna çıkan Polonya Kadın Boks Milli Takımı Kaptanı ve 75 kiloda Avrupa üçüncüsü Fidura, göl tarafından gelen sesleri duyunca merak ederek gidip baktığında atların bataklığa saplandığını gördü. Atları gören ve Fidura, durumu milli takım sorumlusuna haber vererek itfaiyenin gelmesini sağladı. Olay yerine gelen kent itfaiyesi, yavru atlardan iki tanesini kurtarmayı başardı.

Olayın ardından açıklama yapan milli sporcu Fidura, “Göl tarafından gelen sese gittiğim zaman, atların bataklığa saplandığını gördüm. Benim yerimde olan tüm insanlar aynı şeyi yapardı” dedi.

Atları kurtarmak için kendi hayatını da tehlikeye atan ve kendisi de bataklığa saplanan Fitura, yaşadığı olayı şöyle anlattı:

“Bataklığa saplanan ve yavrusunu kurtarmaya çalışan atı görünce yardım istedim. Hocamız ve arkadaşlarım ile birlikte, kurtaramayacağımızı alayınca yetkilileri çağırdık. Atları kurtardığımız için çok mutluyum. Atlar kurtulunca mutluluktan ağladım. Benim yerimde kim olursa olsun, insanlık için aynı şeyi yapardı.”

(Fotoğraflı)

– Sokolov

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın