POMEM sonuçları açıklandı: POMEM 2017 sonuç sorgulama!

POMEM sonuçları açıklandı: POMEM 2017 sonuç sorgulama!

POMEM için başvuru yapan adaylara müjdeli haber geldi, POMEM 19. Dönem başvuru sonuçları açıklandı. POMEM Özel Harekat Sınavı sonuçları POMEM internet sitesi üzerinden yayınlandı. İşte POMEM sınav sonuçları sorgulamayla ilgili ayrıntılar…

POMEM sınav sonuçları açıklandı Özel Harekat Polisi olmak isteyen adaylar heyacanla internete akın etti. POMEM sınav sonuçları Polis Akademisi’nin sitesi olan pa.edu.tr üzerinden yayınlandı. POMEM sınav sonuçlarınızı sorgulamak için TC kimlik numaranız, dooğum tarihiniz ve o an ekranda mevcut olan güvenlik kodunu girerek sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

POMEM SINAV SONUÇLARI (TIKLA SORGULA)

POMEM SINAV SONUCU AYRINTILARI

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 285 bin kişinin başvurduğu 19’uncu Dönem POMEM Özel Harekat Sınavının sonuçlarını açıkladı. Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) özel harekat polisi olarak yetiştirilmek üzere 10 bin erkek öğrenci adayı için yapılan sınav sonuçları açıklandı.
Sınavlarda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldı.

10 BİN ASIL ADAY BELİRLENDİ

POMEM’lerde eğitime alınacak adayların sayısına göre, sınavda başarılı olan 10 bin asıl aday belirlendi. EGM’den yapılan açıklamaya göre, asıl kazanan adayların POMEM’lere geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine puan sırasına göre yedek adaylar çağırılacak. Adaylar, sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığı’nın ‘http://www.pa.edu.tr/’ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifrelerini girerek öğrenebilecek.

EN GEÇ 1 HAZİRAN TARİHİNDE!

EGM’nin açıklamasının Polis Akademisi Başkanlığı POMEM Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacağı belirtildi. Asıl olarak başarılı olan adayların en geç 1 Haziran günü saat 17:00’ye kadar planlandıkları POMEM’lerde hazır bulunacakları da bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN