Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın markası oldu

Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın markası oldu

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Portakal Çiçeği Karnavalı’nın hem Adana’daki olumsuz iklimi değiştiren hem de kentte sinerji yaratan bir etkinlik olduğunu söyledi

“Bereketli topraklar hamurumuz, sanat ruhumuz, portakal çiçeği kokumuz”

Bir sevda türküsü: Portakal Çiçeği Karnavalı

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut,  Portakal Çiçeği Karnavalı’nın Adana’nın ihtiyacı olan enerjiyi ortaya çıkaran bir etkinlik olduğunu belirterek, “Çukurova’nın bereketli toprakları hamurumuz, sanat ruhumuz, portakal çiçeği kokumuz oldu. Bu toprakların öz evladı ‘Barış Savaşçısı Yaşar Kemal’in adının da ölümsüzleştirildiği Portakal Çiçeği Karnavalı bir Adana markası olma yolunda ilerliyor” dedi.

CHP - PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI (1)

‘ADANA ÖLÜ TOPRAĞINI KARNAVALLA ATMAYA BAŞLADI’

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptığı açıklamada, yıllardır yoksullukla, işsizlikle boğuşan ve mutsuz insanların yaşadığı bir kent haline dönüşen Adana’nın, üzerine ölü toprağı atılmış bir kent görünümünden Portakal Çiçeği Karnavalı’yla kurtulmaya başladığını söyledi.

‘ADANA MARKASI OLDU’

İşadamı Ali Haydar Bozkurt’un Adana sevgisinin bir eseri olarak ortaya çıkan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kapsamının her geçen yıl genişlediğini, niteliğinin de arttığını aktaran Bulut, karnavalın bir Adana markası haline dönüşmeye başladığını kaydetti. Bulut, bu nedenle Adana’nın ve Adanalıların Bozkurt’a şükran borcu olduğunu ifade etti.

CHP - PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI (3)

‘BARIŞ SAVAŞÇISI YAŞAR KEMAL’İN ADI SEYHAN’DA YAŞAYACAK’

Belediyelerin ve sivil toplum kuruluşlarının gönüllü katkılarıyla büyüyen Portakal Çiçeği Karnavalı’nın kentte önemli bir enerji ve sinerji yarattığını dile getiren Bulut, yaşamının son anına kadar “Barış” diye haykıran “Barış Savaşçısı Yaşar Kemal’in adının da Seyhan’da kültür merkezinde yaşayacağını anımsattı. Bulut, “Çukurova’nın bereketli toprakları hamurumuz, sanat ruhumuz, portakal çiçeği kokumuz oldu. Bu toprakların öz evladı ‘Barış Savaşçısı Yaşar Kemal’in adının da ölümsüzleştirildiği Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’ya yakıştı” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın