Putin’den, Trump’a tebrik telgrafı

Putin’den, Trump’a tebrik telgrafı

Trump’ın, kampanya sürecinde “Obama’dan daha iyi bir lider” dediği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den tebrik mesajı geldi. Putin, ABD’nin 45. başkanı seçilen Trump’a tebrik telgrafı gönderdi.

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Putin, Rusya-ABD ilişkilerinin ‘mevcut krizli durumdan’ çıkarılması ve uluslararası gündemdeki sorunların çözümü için Trump’la ortak çalışacaklarını umduklarını belirtti.

Putin ayrıca Moskova ve Washington arasında yapıcı bir diyalog kurulmasının hem her iki ülkenin halklarının hem de uluslararası toplumun çıkarlarına hizmet edeceğinden emin olduğunu kaydetti.

“PUTİN, OBAMA’DAN DAHA İYİ” DEMİŞTİ

Trump kampanya sürecinde verdiği bir söyleşide Putin ve Rusya için şunları söylemişti:  “Bu oldukça farklı bir sistem ve bu sistemi sevmiyorum. Ancak, sistem içinde Putin bizim başkanımızdan daha iyi bir lider. Birlikte çalışsaydık ve IŞİD’e gününü gösterseydik mükemmel olmaz mıydı?”

Donald Trump geçtiğimiz Aralık ayında da, Rus liderin kendisi için “yetenekli” yorumunda bulunmasının “büyük onur” olduğunu söylemişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN