Radyoaktif Dalgaların Sebep Olduğu Hastalıklar

Radyoaktif Dalgaların Sebep Olduğu Hastalıklar

Radyoaktif Dalgaların Sebep Olduğu Hastalıklar

Radyoaktif dalgalar, en basit hastalıklardan en ciddi hastalıklara kadar her türlü hastalığa sebep olabiliyor. Bunun en büyük iki nedeni, bağışıklık sistemini zayıflatması ve vücutta oluşan hücre ölümleri.

Güncel hastalıklar:
 Tansiyon, kronik yorgunluk, uykusuzluk, stres, depresyon, baş ağrısı, unutkanlık, cilt bozuklukları…

Ciddi hastalıklar:
 Kanser, kısırlık, alzaymır, beyin tümörü, genetik şifrelerin bozulması, kemik ve kas sisteminin zayıflaması…

Radyasyon saçan cihazlar aşırı kullanıldığında ve zararlı dalgalardan korunulmadığın da bahsi geçen hastalıklar ve daha fazlası meydana gelebilir.

Radyoaktif Dalgalar Neden Engellenmeli? 

Uluslararası kanser araştırma enstitüsü (IARC), radyoaktif dalgalar yayan makinelerin kanser, genetik bozukluklar, tümör, hafıza kaybı, yüksek tansiyon gibi hastalıklara neden olduğunu açıkladı.Özellikle çocuk gelişiminde radyasyon tehlikesi daha fazla soruna yol açıyor. Kalp hastası olan kişiler içinde olumsuz etkiler gösteren radyoaktif dalgalar sağlıklı bir kalbi bile etkileyebilir. Bunun yanı sıra günlük hayatta sıklıkla karşılaştığımız kronik yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve baş ağrısı manyetik dalgaların muhtemel sonuçlarından birkaçını oluşturuyor. Radyoaktif dalgaların şiddeti ve sıklığı bağışıklık istemini ve kas sistemini de zayıflatır, aynı zamanda üreme organlarını da olumsuz etkilediği de kanıtlanmış durumda. Bunun en büyük nedeni ise cep telefonu gibi cihazların cepte ve üreme organlarına yakın yerlerde tutulması. Cep telefonlarının yaydığı zararlı dalgalar bir kısırlık nedeni bile olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın