Ressam Ece Gauer’in Resim Sergisi Ankara Sepa Sanat’ta

Ressam Ece Gauer’in Resim Sergisi Ankara Sepa Sanat’ta

Haber: Ayça Öztorun

Ressam Ece Gauer’in Resim Sergisi 21 Eylül – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Ankara Sepa Sanat’ta Ressam Mira Koldaş sanat danışmanlığı yönetiminde Ankara’lı sanatseverlerle buluşuyor.

Sanat danışmanı Ressam Mira Koldaş, genç yeteneklere galerisinde yer vermeye devam ediyor. Bunlardan sonuncusu da Ece Gauer.

Ece, 6 ay Münih’te 6 ay İstanbul’da çalışmalarını sürdüren, son dönemlerde ülkemizin ismini yurt dışında başarıyla duyuran bir yetenek.

ECE GAUER KİMDİR ?

03/10/1984 İstanbul’da doğdu.

EĞİTİM
2010-2017 Münih Güzel Sanatlar Akademisi Prof Axel Kasseböhmer Atölyesi
2007-2012Mimar Sinan Üniverstesi Resim Bölümü, Mehmet Mahir Atölyesi

2010 Mozaik ve Fresk Bölümü
2010 Erasmus Studies Prof Anke Doberauer
2006 Goethe Institut Munih, German Course (B2)
2003 Lasalle International Academy,
1999-2003 Istanbul Moda Tasarim ve Pazarlama Bölümü
Université Lumiere Lyon- Arts du Spectacle
Sinema ve Fotograf Bölümü
Saint Joseph Fransız Lisesi (Sayisal Bilimler) Istanbul

21 EYLÜL’DE Kİ SERGİ SANATSEVERLERİN DİKKATİNİ ÇEKECEK.

Doğu ve Batı arasında yalnızca coğrafi değil aynı zamanda bir kimlik kırılmasından da bahsettiğimizde, Ece Gauer’in resimleri tam olarak, yarılma hatta uzaklaşma üzerinden bizimle sessizce iletişime geçiyor. Sanatçının doğduğu, içinde yetiştiği ve eğitim aldığı coğrafi, toplumsal çeşitliliğin ondaki izi, Pierre Bourdieu’nün Habitus tanımından yola çıkarsak onda sözle ifade edilmesi zor bir hassasiyet yaratarak sanatında bu kimliksel ve coğrafi ikilemi/sentezi kendine has bir biçimde taşımasını, ifade etmesini sağlıyor. İzleyicinin ilk bakışta algısında çoğu zaman kesin çizgilerle ayırdığı; doğuya ait renkleri/motifleri ve batının figürlerini, tıpkı içine doğduğu ‘habitus’ un, İstanbul’un karmaşık bileşimindeki gibi harmanlayarak bizlere çok katmanlı, zaman zaman tanıdık, zaman zaman da keşfedilmeye açık yeni bir yüzey ve önceden hiç anlatılmamış bir masal sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Anavarza'nın ünlü Şairi Aşık Kul Gürbüz (Gürbüz Ali Güvenç)'i ziyaret ettik

Ece Gauer’in tuvallerde geliştirdiği strüktür tekniği, tüm yüzeyi kaplayan bir ağ gibi, farklı bir dilde izleyenle temasa geçiyor. Figüre kimi zaman saydamlık kazandırırken, ve biçimleri farklı derecelerde vurgularken önde ve arkada gösterilmesine olanak sağlayan özelliği ile resme fonksiyonel bir canlılık getiriyor.

21 eylülde gerçekleştirilecek olan sergide soyut ve somut elemanların farklı bir etkileşim oluşturduğu, renk ve biçimsel açıdan güçlü bir denge oluşturan yapıtlar, düşle gözlem arasında yer alıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın