DOLAR 17,2214 1.41%
EURO 17,5386 0.33%
ALTIN 961,71-0,10
BITCOIN 3461274,94%
Adana
29°

AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Ruhu Bitmiş Gaziköy
8904 okunma

Ruhu Bitmiş Gaziköy

ABONE OL
21 Mayıs 2022 21:02
Ruhu Bitmiş Gaziköy
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziköy’de 19 Mayıs 2012 tarihinden bu yana ilk defa 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Coşkuya çevre köylerden gelen vatandaşlarımız büyük ilgi gösterirken Gaziköy’de maalesef istenilen ilgi görülmedi.

Okulumuzdaki uzun yıllar süren idari beceriksizlik yani okul müdür ve yardımcılarının hataları, ilgisizlikleri nedeniyle Gaziköy Lisesi hızla yok oluşa sürüklenmişti.

Okulun yeniden toparlanmasını müteakip gerek benim okulla ilgili çalışmalarım gerekse okulumuza yeni gelen çalışkan, idealist ve başarılı okul müdürümüz Hakan Emin Tepe ile birlikte sevgili öğretmenlerimizin de destekleri ile okulumuz yeniden hızlı bir şekilde filizlenmeye başladı.

Okulumuzun fiziki görünümüyle birlikte eğitim kalitesinin de hızla artması yeni öğretmenlerimizin okulda göreve başlamasıyla birlikte dışarıda okuyan öğrencilerimiz de tekrar yuvaya dönmeye başladılar.

Okul Müdürümüzle birlikte uzun yıllar kutlanmayan bayramları yeniden kutlama kararı aldık. Müdür bey resmi geçit için bando araçlarımızın olmadığını söyleyince uzun yıllar önce ilkokulumuza Sayın Güngör Avan’dan rica ederek aldırdığım bandonun hiç kullanılmadan depoda çürütüldüğünü söyledim.

Hakan hocam bando aletlerini aldı ve hemen büyük bir şevkle öğrencilerden ekibini oluşturdu. Okulda müzik öğretmenimiz olmadığı ve bando çalmasını bilen birisi olmadığı için internetten öğrencilere izleterek çok kısa bir sürede onlara bando çalmasını öğretti.

Beden eğitimi öğretmenimiz sevgili Erol Kici öğrencileri ile tek tek ilgilenerek onlara yürüyüş kararları saymaları tören yürüyüşünde nasıl davranmaları konusunda bilgilendirme yaparken tüm öğretmenlerimiz en iyi bayram programını hazırlamak için canla başla uğraştılar.

Milli Bayramlarımız büyük Türk Milletine armağan edilen önemli günler olduğu için o gün damarlarında o ruhu yaşayan her kes hiçbir davet edilmeden koşarak gelir. Bayrağa, vatana, millete ve özellikle öğrencilerin emeklerine saygısını gösterir.

Protokolda yer alacak kişilere de nezaketen davetiye gönderilir. Bunlar köy muhtarı, azalar, dernek başkanları, imamlar vb. olabilirler. Hepsine de tek tek yazılı davetiye gönderildi. Protokolde okulumuzu onurlandırmaları amacıyla.

Bayram günü öğrencilerimiz bando ile birlikte yürüyüş kararı sayarlarken durduğumuz kahve önünde cılız alkış sesleri geldi. Oysa o alkışın gür bir sesle “HER ŞEY VATAN İÇİN, HER ŞEY GAZİKÖY İÇİN” diye haykıran öğrencilere cevaben daha candan, daha etkili olması gerekirdi.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü önünde istiklal marşının okunup okula gelinmesiyle birlikte programı izlemek için vatandaşlarımızda gelmeye başladılar. Ama maalesef gelen vatandaşların içinde erkek olarak tek bir tane Gaziköylü göremedim. Hatta kendi kendime acaba Gaziköyde erkek adam kalmamış mı diye de söylendim.

Çünkü protokola davet ettiğimiz erkeklerden de bir tanesi bile katılmadılar…

Mükemmel bir programın sonunda öğrenci ve ailelerinin yaptıkları birbirinden güzel, pastalar, kekler, kurabiyeler, sıkma köfteler konuklara ikram edildi…

Evet Gaziköy tarihinde 2012 yılından bu yana ilk defa 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutladık. Okul müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, destek olan her kese teşekkür ediyorum.

İş yerime geldiğimde ortalık çalkalanmaya başlamış.

Vay efendim kendi adamlarını davet etmişler, eski belediye başkanını davet etmişler, imamı vs. davet etmişler ama bizi davet etmediler bizde onun için katılmadık diye…

Bizim hayallerimizle bunların hayallerinin hiçbir zaman bir olamayacağını gördüm. O gün köy muhtarı özellikle davetli olmasına rağmen katılmadığı gibi kendisi de asmayarak Gaziköyde iş yerlerine bayrak bile astırmamıştır.

Bazı şeyleri Gaziköylüler çok basit algılıyorlar ama gelip görmedikleri için yapılan emeklerin ne kadar büyük olduğunu göremiyorlar.

Özellikle Gaziköyde AKP’lileri bir tarafa ayırıyorum çünkü onlar bayram ruhunu anlamıyorlar. Ama MHP’liler, ve özellikle her dem Atatürkçü, Cumhuriyetçi olduğunu söyleyen CHP’li ağabeylerim neredeydiniz…

Romanların toplantılarında siyasetçiler geldiğinde siyasetçilere şirin gözükmek iki kuru pasta yemek için takla atıp resimlere girmeye çalışan CHP’liler sizleri Gaziköyde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında göremedim.

Üstelik utanmadan birde çamur atarak sıvı yağ gibi suyun üstüne çıkmaya çalışıyorsunuz.

Neymiş efendim 19 Mayıs 19 Mayısta kutlanırmış, 18 Mayısta kutlanırmıymış…

Ulan adamlar milli bayramlar kutlanmasın diye bir çok genelgeyle engelleme yapıyorlar ve yıllardır kutlatmıyorlar. Oysa sen çıkmış bunu bir gün önce kutlayan insanlara hakaret ediyorsun.

Az önce de belirttiğim gibi AKP’lilere bir şey demiyorum. Bayramları yıllardır kutlatmayan siyasi oluşumun içinde oldukları için,

Ama sizlere de yazıklar olsun MHP’liler, CHP’liler İYİ Partili dostlar. Bu ülke 30 kupona alınmadı ve biz siz anlamasanız da bunu her zaman anlatmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti Devletini küllerinden yeniden kuran büyük önder Gazi Musafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu ülke için kanlarını dökmüş, canlarını vermiş tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum.

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni
ÇİGDER Üst Komisyonlar Başkanı
Gaziköy Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.