DOLAR 17,2711 0.29%
EURO 17,6066 0.3%
ALTIN 967,590,52
BITCOIN 3582062,79%
Adana
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi Kozan İlçe Teşkilatı Basınla Kahvaltıda Buluştu
68 okunma

Saadet Partisi Kozan İlçe Teşkilatı Basınla Kahvaltıda Buluştu

ABONE OL
16 Eylül 2017 21:03
Saadet Partisi Kozan İlçe Teşkilatı Basınla Kahvaltıda Buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Kozan İlçe Yönetimi Kozan Basınıyla kahvaltıda bir araya gelerek Kozan ve ülke gündemi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Sabah saat 09.30 da başlayan kahvaltı programında açıklamalarda bulunan ilçe başkanı Muammer Özçelik, Anadolu Gençlik Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Sönmez ve İlçe başkan yardımcısı, teşkilat başkanı Süleyman Şenoğul tarafından yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının soruları cevaplandırıldı.

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik basın açıklamasında şunları söyledi;

Basınımızın kıymetli mensupları, Saadet Partisi İlçe Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu kahvaltılı basın buluşması programımıza hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Partim ve yönetim kurulu adına teşekkür ederim. 12 Şubat 2017 tarihinde kongremizi gerçekleştirdik, kongre sonrası besmeleyi çekip kolları sıvadık ve hemen çalışmalarımıza başladık. 2019’da yapılacak seçimler de var. Şimdiden çalışmalarımızı hızlandırarak devam ettiriyoruz.

Milli Görüş, müslüman milletimizin, kendi inancı, imanı, kültürü ve tarihidir. Milli görüş insanlığın yaratıldığı gün başlayıp kıyamete kadar var olacak olan hak ve batıl mücadelesinde hakkı temsil eden görüştür, Fatih Sultan Mehmet’in yoludur.

Saadet Partisi olarak milletimin kucaklaşmasına vesile olacak her yerde, her konuda, herkesle yürümeye hazırız. Toplumsal barışa katkı yapacak her türlü arayışın içinde bulunuruz. Kimsenin kınamasından da korkmuyoruz. Çünkü biz siyaseti ikmal için değil, bu milletin geleceği için yapıyoruz, kardeşlik vazifesi olarak tavsiyede bulunuyoruz, inandığımız doğruları milletimizle paylaşıyoruz.

Dış siyasette de sınıf da kaldık. Her konuda çıkmaz içindeyiz. Cumhurbaşkanımız diyor biz ABD’yi anlamakta zorluk çekiyoruz, zorlanmaya gerek yok, onların huyu böyle, batı ve siyonistler kendi menfaatini düşünürler, biz aldanıyor muyuz ona bakalım. 15 yıldır ülke idaresini sürdüren AKP, ABD ve İsrail ile stratejik müttefik. AB’yi medeniyet projesi olarak gördüğünden ülke yok olmaya gitmektedir.

Ülke ekonomide de sınıfta kaldı. Her şey dışardan alınıyor. Bulgaristan’dan saman bile alıyoruz. Bu sene 9 bin ton saman alıyoruz. O da kilosu 60-70 kuruş, geçen yıl 35 kuruştu. Canlı hayvan ve et de ithal ediyoruz. Hollanda küçük bir ülke olmasına rağmen tarım ürünü olarak Türkiye’nin 5-6 katı büyüklüğünde tarım ürününü ihraç ediyor. Liberal ve kapitalist düzen ülkeyi yok olmaya götürüyor. Tek yol Saadet Partisi’dir. Böyle gelmiş böyle gitmeyecektir. Bu düzen değişecek adil düzen kurulacaktır.

Orta doğuda haçlı ve siyonist ittifakı ile İsrail’e bağlı bir Kürdistan Devleti kuruluyor. Erbakan Hocamız bunu yıllar önce söylemişti. Hükümet de bilmeyerek olsa da onların oyununa geldi, zaten iç de de dış da da hep aldanıyoruz bu aldanma ile memleket nasıl yönetilecek anlamak da güçlük çekiyorum. Oy uğruna Barzani Ülkemize geldiğinde bayraklarını astık, kürdistanın kurulmaması, bizim ve diğer müslümanların sorunları için tek çaresi Müslümanlar ile birlik olmalı, gayrimüslimler yapma etmeden anlamazlar   güçten anlarlar, maddi ve manevi her şeyde güçlü olunmalı.

15 yıldır ülke kötü yönetildi, ülke kalkındı diyorlar, kalkınmadı, ülke obezite oldu, üretmeden kalkınma olmaz, şişmanlama olur, iç ve dış borç 800 milyar TL’ye yaklaştı. Bu borç nasıl ödenecek, kim ödeyecek. Zaten borç ödenmiyor, sadece her yıl faizi ödeniyor. Artık kimse borç da vermiyor.

Ülke yönetiminde kadro değiştirmekle iş olmuyor, elbette ehil insan lazım ama esas olan tezgahı değiştirmek gerek. Ahmet yerine Mehmet’i getirmekle olmaz. Horoz dövüşlerini bırakıp asıl gündeme gelmeliyiz. Tenkitlere açık olmalı tek akıl yerine çok akıldan doğru bir yol bulmalıdır.

Türkiyemizin asıl gündeminin bize göre daha farklı konular olması icap ediyor, çöken bir ekonomimiz var, sürdürülemeyen bir borç politikamız ve dindirilemeyen bir işsizlik oranımız var. Türkiye’de bir iç göç var. Aslında hükümet bir takım yatırımları teşvik edebilmek için çok ciddi adımlar atıyor ama buna rağmen hâlâ Türkiye’de ciddi bir yatırım hamlesi gözükmüyor. İşsizlik ve borçlar da bundan sonra artmaya devam edecek. İsraf, yolsuzluk, yapılan yanlış yatırımlar, yürütülen yanlış politikalardır. Sarsılan aile yapımız ve yozlaşan değerlerimizdir. Uyuşturucu alışkanlığının 11-12 yaş seviyesine düşmesidir. Adalete güvenin ortadan kalkmış olmasıdır. İnanıyoruz ki eninde sonunda ülkeyi yönetenler, talip olanlar, bizim söylemlerimize kulak verirler.

Hükümetin bakanları söylüyor. Artık, rüşvet yolsuzluk yaptırmam diyorlar. Ülkenin kötü durumu burada da yansıtılıyor.

AKP’de bir metal yorgunluğu değil, bir çürüme  var. Bu kokuyu Cumhurbaşkanımız aldı, ancak bu çürümeyi tuz da önleyemez, aslında bu metal yorgunluğu Cumhurbaşkanımızın kendisinde. Her şeyiyle ilgileniyor, ilçe yönetimine bile kendisi el attı. Tek çare milli görüşün partisi olan Saadet Partisidir.” dedi.

Kahvaltıda söz alan Anadolu Gençlik Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Sönmez’de hükümetin Kıbrıs politikasında yanlış yaptığını belirtti.

İlçe başkan yardımcısı ve teşkilat başkanı Süleyman Şenoğul’da Suriyeli mültecilerin durumu hakkında Türkeş Manga’nın sorduğu soruya cevap verirken “Suriyeli göçmenler ülkemizde yaşanan iş gücü boşluğunu doldurmuştur” dedi.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın yoğun soru yağmuru altında devam eden açıklamalarda diğer basın mensupları da gündemle ilgili sorular yönelttiler.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.