KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Saadet Partisi’nde dikkat çeken tezkere gelişmesi

Saadet Partisi’nde dikkat çeken tezkere gelişmesi

CİHANGİR İSLAM

Libya’ya asker gönderilmesine yönelik Meclis’e sunulan tezkereye destek veren Saadet Partisi’nin İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Meclis’e gitmeyerek oy kullanmayacağını açıkladı.

Libya tezkeresine destek vereceklerini açıklayan Saadet Partisi’nde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, paritisinin görüşüne rağmen Meclis’e gitmeyerek oy kullanmayacağını açıkladı.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Libya’ya asker gönderme konusunun görüşüleceği bugünkü TBMM oturumuna katılmama kararı aldım. Oturuma girmeyecek ve oy kullanmayacağım”

Saadet Partisi, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada Libya tezkeresine destek vereceklerini açıklamıştı. Partiden gelen yazılı açıklamada “Bugün Libya halkının üçte ikisi, meşru yönetim olan Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin kontrolünde olan bölgede yaşamaktadır. Bu Libya halkı nezdinde, barış ve huzurun tesisi için asker gönderme kararının meşruiyetini artıran önemli bir karinedir.” İfadelerine yer verilmişti. Saadet Partisi’nin Meclis’te n2 milletvekili bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Prof. Dr. Uğur Şahin normale dönüş için tarih verdi: Mayıs-Haziran dönemi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın