Saç Ekiminden Ölümler Olabilir

Saç Ekiminden Ölümler Olabilir

Prof. Dr. Selahattin Özmen, saç ekiminin ciddi bir cerrahi işlem olduğunu dile getirerek, yanlış uygulamaların ölüme bile yol açabileceğine dikkat çekti.

Estetik yöntemleri hakkında bilgi veren Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkan Yardımcısı, Estetik Plastik Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selahattin Özmen, cerrahi bir işlem olan saç ekimi ile ilgili uyarıda bulundu. Saç ekimi için ülkemize başka ülkelerden çok sayıda hasta geldiğini dile getiren Prof. Dr. Özmen, “Ülkemizde inanılmaz bir sağlık turizmi var. Arap ülkelerinden gelen cidden çok fazla hastalar var. Ama Avrupa ülkelerinden de gelenler var. Saç ekime bir cerrahi işlem. Ciddi anlamda komplikasyonlara açık bir operasyon. Bütün saç bölgesinde kangrenler, enfeksiyonlar, ölümler bile olabilir” dedi.
MERDİVEN ALTI UYGULAMALARDAN KAÇININ

Saç ekiminde yanlış uygulamaların çok ciddi sorunlara yol açabileceğinin altını çizen Prof. Dr. Özmen, “Maalesef saç ekimi de merdiven altı uygulamalar olarak yapılabiliyor. Ve bu yerlerden kaynaklanan en ufak bir komplikasyon, yurt dışında ülkemizin adını lekeliyor. Cerrahi bir işlem olduğu için ve yasalarla da belirtildiği gibi hastanelerde yapılabiliyor” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN